Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hristiyanlık ve misyonerler  (Okunma sayısı 22448 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 31, 2008, 10:44:27 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sayın Akyol ben size kilise ismi vermek yada bir şey ispatlamak zorunda değilim.Gidin merak ediyorsanız arştırın.Cevap veremiyorum değil vermiyorum çünkü vermek istemiyorum benle bu şekilde konuşan kimseye ne verilecek cevabım var nede paylaşacak bir şeyim.Sorgudamıyım ben?Kimler!!! Neler!!! Ceavp veremiyorsunuz!!!! Kaynaksız!!! Paranoya!!!!  100 dolar !!!ha ha ha!!! Beyler hata benim! Size başarılar dilerim, ben bundan sonra bu forum sitesindeki hiçbir maili okumuyorum ve cevaplamıyorum ve mümkünse üyeliğimin iptal edilmesini istiyorum söylediğim gibi zamanım değerli yapacak çok işim var.Benim söylediğim hiçbir şeyide ciddiye almayın herkes çok seviyor Türkleri can atıyorlar seslerini duymak yüzlerini görmek için,ben yarın kiliseye gidiyorum çok kaldım memnun iki fil daha versinler bana hepimiz olalım mecnun.  :)

Ekim 31, 2008, 11:04:16 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Hanımefendi bakın kişi uç birşey söylerken bunu kaynağa dayandırılması lazım ki inandırıcı olsun,bakınız sizin eğer bu şekilde problemleriniz varsa savcılağa başvurup gerekenin yapılmasını sağlayabilirdiniz.Ayrıca aman Hristiyan misyonerler ele geçirmesinde İslami cemaatler ele geçirsin gibi tavırlarınız beni sizin yazdıklarınızın gerçek dışı olduğuna kanaat getirttirdi.
Burası da muz Cumhuriyeti değil gidin şikayetnizi yapın böylelikle de paranoyalardan kurtulmuş olursunuz hatta emniyete başvurun size koruma versinler eğer gerekliyse.Böylelikle sizin beyninizi de kimse yıkamaz.Çünkü insan uyuyamaz bu düşüncelerle.
Ayrıca sadece bir dinin mensupları belirterek yaptığınız suçlamalar mahkemede delil olarak kullanılabilir bundan dolayı hangi kilise de böyle bir şeyin olduğunu bilmeden bu tarz suçlamalarda bulunmayınız.
Ayrıca İslami cemaatlerin sizin anlattığınız tarzdaki misyoner Hristiyanlardan bir farkını göredim.Mesela bana deseniz hangi cemaatler misyonerlik yapıp ve beyin yıkıyor,ben size kaynaklarıyla gösterebilirim ama siz ortaya attığınız bilgiler kaynaksız söylentilerden oluşuyor.Sadece bu paranoyalardan dolayı, bildiğiniz üzere kendi düşünceleri sevmesem de Hrant Dink öldürüldü ama öldürmeye gerek yoktu bıraksalardı istediğini yazsaydı zaten yakın bir zaman da ülkeyi terk edecekti.Rahmetliyi yüceltmiş oldular.Yani demek istediğim şu insanların yaşayışları kanunlara uygun olaraktan hiç bir sorun teşkil etmez ama böyle paranoyalar yaratmak insanların ölümüne sebebiyet veriyor.Bakınız Bay Hrant.

saygılar

Kasım 01, 2008, 01:40:27 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Bu olayların hemen arkasından Atatürkçü düşünce deneği vasıtası ile birkaç büyüğümle görüştüm.Uğur Mumcu'nun ağabeyi bana bu konuyla ilgili gerekli yerlere yazdığını söyledi,ayrıca bu konuyla ilgili kitap yazmam halinde cevizkabuğu programında tartışılabileceği söylendi,ayrıca deşifre programının yapımcısıyla M.Ali önen di sanırım 3 yıldır hala ara ara beni arıyor,ve ismini verirsem durumdan rahatsız olabilecekleri için yazamayacağım birçok yapımcıyla görüştüm ve çoğu bana kimse sana can güvencesi yada koruma vemez, Necip Hablemitoğlu misyonerlerle ilgil kitabından sonra arabasında ölü bulundu,poliste tonla dilekçe var herkes bunları zaten biliyor dedi.Sadece ben değil o kiliselerden kurtulmuş arkadaşlarımda var hepimiz eğer bize can güvencesi verilirse herşeyi anlatmaya hazırız.Bir hasta yaşlı teyzeyle benim yaşlarımda kızı tüüm akrabalarından şeytanlarla görüşmeyin, imansızlardan ayrılın denerek çevresinden koparıldı ve kızın annesi ölünce sokağa gece yarısı attılar işlerine gelmeyince,inşaatlarda köpeklerle uyumuş sonra kadın sığınma evinde kalmış,kızılayda tesadüfen rastladım uzun süre bende kaldı,şimdi hala görüşüyoruz ah diyor her seferinde, benim dedem savaşta gazi oldu da ben o itlerin Atatürk hakkında söylediklerini dinlerken gıkımı çıkaramadım,bana güvence verilsede bi anlatsam neler yaşadığımı deyip duruyor.Ben hala bugün gizli kamerayla gidip pastöre Atatürk'le ilgili düşüncelerini anlattırabilirim,şimdi paranoyak değilim ama o zaman sokağa çıkmaya korkar duruma gelirim.Şu anda aram açık onlarla ama kısa sürede huylarına gidip söylediğim her şeyi gizli kamerayla çeke bilirim.M.Ali Biranttan gizli kamera ver ok dedim 3 yıl önce çok sinirliydim ölümü göze almıştım bizim muhabirimizde senle olursa olur dedi e muhabirin benleyken bu adamlar salakmı beyin yıkama , cin çıkarma vs ye soyunsun? 1 kişiyi en az 2 yada 3 kişi alıyor ortaya biri bir taraftan öbürü öbür taraftan bağırıyor.Sonra en çok söylediğiniz şey yüzünden vazgeçtim,ya dedim suçsuz gerçek bir imanlı öldürülürse (ki öldürülür çünkü Muhammet'le ve kuran lada ilgili soru soracaktım pastöre çok canım yanmıştı,öbür üyeleri uyandırıyorum diye iftira atmışlardı bana) ben vicdan azabından yaşayamam hayat artık bana zindan olur diye vazgeçtim.ayrıca dediğiniz gibi Hrant Dink'ten sonra herkes açtı pankart hepimiz hrant dinkiz diye keşke gaylerle ilgili konuşmasaydık bi gay öldürülürse yazık olur hepimize.  :) Şimdi paranoyam korkum kuşkum yok çok mutlu ve huzurlu bir hayatım var ama eskiden korkuyordum evet huzursuzdum.Şu an hala kiliselere bağlı görüştüğüm arkadaşlar var ordan maaş alıyorlar ve başka geçim kaynakları yok onların hayatlarıda güvenceye alınırsa onlarda herşeyi anlatmaya hazır durumdalar hepsi benim için hapisane,asker arkadaşı gibi şimdi yerleri ayrı herbirinin onlarla kendi ülkemizde nazi kampında gibi yaşadık ve eğer bu gün kurtulabilenler varsa bunun sebebi birbirimize olan sevgimiz,kendimize üzülmedikte birbirimize üzüldük.o annesi ölen bayan arkadaşıda kiliseden atmalarının sebebi benim abimin öldüğünü bildikleri halde umursamamaları,o arkadaş demişki,bir amerikalı eski üyenin başı ağrısa oturup dua edyorsunuz benim arkadaşımın abisi öldü sesiniz çıkmıyor nasıl insanlarsınız yeter be diye ağlamış,o gece son gecesi olmuş,kaldığı amerikalı kadının evine pastörle eşi gitmiş ve gece yarısı sokağa atmışlar kızı ve tüm üyeleri aramışlar gelirse sakın almayın diye.Benim yeni adresimi bilmiyordu kızılayda tesadüfen karşılaştım.Orada olanları yazsam bitmez ama aldığımız cevap hiçbirşey yapamayacağımız.Birde anlattığımız zaman orda ne işiniz vardı diye müslümanlardan tepki almaktanda korkuyoruz.Mahkeme açılacak bir durum yok yaptıkları herşey yasal görünüyor bize gitmesydiniz ne işiniz vardı denecek yani olan yine bize olacak onlar ortada cirit atacaklar.Ben islami cemaatler ele geçirsin demedim,onların nasıl problem olduklarını anlıyorum ama bunlar onlardan daha beter demek istedim.Buraya yazılanlar kimler tarafından okunuyor bilmiyorum ki kilisenin ve pastörün adını vereyim.Kime güvenip bunları anlatabiliriz?Hala kilsede görev yapanlarda korkmuyor ve paranoya yaşamıyor çünkü bi süre korkuyorsunuz sonra alışıyorsunuz ne olacaksa olacak gemi çoktan çıktı yola dönüş yok zamanı geri alıp 15 yıl geriye gidip onları ilk gördüğüm yerde dövemem ya.16 yaşındaydım ev taşıyorlardı yardım etmiştim evimize gelip gitmeye başladılar beni eve ve kilseye davet ediyorlardı,ailem rahatsız oldu onlardan eve almamaya başladılar onlarda çünkü aileni şeytan yönetiyor bizde kutsal ruh var bize o yüzden saldırıyorlar dediler,sen özelsin seçilmişsin vs dediler.sonra zamanla sigara günah,imansızlarla oturup kalkma arkadaş olma,görüşme biz yokken,her gününü anlat ne yaptın dün,bugün?Kiliseye neden geçen hafta gelmedin gelmen lazım böyle gitti işte.O arkadaşımında annesi yatalaktı yardım etmeye gitmişler tedavisi için ilaç akapunktur vs sonrada isa'yı kabul etmezseniz daha fazla yardım edemeyiz demişler en zor zamanlarında.Benim maddi sorunum olmadığı için bana daha farklı yaklaştılar yani kilisye ondalık verdim ama asla para falan almadım onlardan herkes her ihtiyacı olduğunda aldı tabii ne kadar isterlerse ama kredi borçları vardı yada evleri yoktu bende arabamı beğenmiyorum son model alın diyemezdim heralde. :) Yada racer motor istiyorum chooperdan sıkıldım. :) Gönderdikleri eğitimin masrafını karşıladılar ama 2 yıllık ve 4 yıllık kamplar oluyor son birkaç ayı müjdecilik yapıyorsunuz ben o müjdecilik zamanı kaçtım selçuktan. :)  oda ayrı hikaye kutsal ruh geldi diye bi kargaşa oluyordu bana aynı toplu histeri nöbeti gibi görünüyordu çok korktum. :) Transa geçiyorlar bilinmeyen diller geldi diye belki doğrudur günaha girmeyeyim kutsal ruhta dillerde gelmiştir belki ama kutsal ruh niye birinin yüzünü çekip dursun ötekini bağırtsın ötekini hoplatsın yani amaç ne anlamıyordum.Ben ordan kaçınca benim için onda cin var demişler arkamdan ben kaçınca cin işi oluyor ama onların suratını kutsal ruh çekiyor sağa doğru bi gözleride kapanıyor.  :) Avaz avaz bağırışlar,kendinden geçmeler,trans halleri,bana tımarhane gibi göründü orası geçmişteki olumsuz deneyimleri su yüzüne çıkıyor bence orda.Tabii yıllarca kutsal kitap okumanın temiz bi yaşam sürmenin olumlu yönleride var inkar edemem dışardaki arkadaşlarım bar bar gezip sigara alkol hatta hap bağımlısı olurken benim yaşadığım düzenli hayat için çok şükrettiğimde oldu.Şu anda korkumda yok paranoyamda yok onlarla ilgili 3 hafta falan önce ziyarete bile gittim pastör evlendirelim seni imanlı biriyle dedi bende rabbe soralım dua edelim deyip geçiştirdim.  :) Birbuçuk yıl aradan sonra kiliseye tekrar gittim diye uzun uzun dua edip şükrettiler,tekrar beni meshettiler şimdi cep telefonunu açmıyorum kapalı çünkü nerdesin sen bi geldin kayboldun diye arıyorlar. :) Ortayolcu oldum herkesi mutlu edecek şekilde davranıyorum şimdi.Dediğim gibi kazandığım çok şeyde oldu onlardan üzerimde çok emekleri var bugün temiz,dürüst,güvenilir bir insan olarak tanınıyorsam birazda onlara borçluyum bunu.Herkes beni çok iyi bir insan olarak biliyor değilim aslında herkes gibiyim ama onlar bana oyunu kuralına göre oynamayı ve iyilik avcısı olmayı öğretti ve şimdi onlara bir zarar gelse herkesten çok ben üzülürüm çünkü tonla anım ve iyi günlerim var onlarla geçirilmiş.Her şeyimi bilirler ilk aşkımı,hayallerimi,tutkularımı,acılarımı,en sevdiğim rengi,yemeği,uyanınca ilk ne görmek istediğimi uyumadan önce hangi duayı ettiğimi ama bu bu insanlların bana aslında düşman olduğu ve beni kullandıkları gerçeğini değiştirmez.Keşke öyle olsaydı,keşke iyi insanlar olmuş olsalardı,keşke ben yanılmış olsaydım keşke onca zamanım ziyan olmamış olsaydı keşke ailemin arkadaşlarımın akrabalarımın şeytan olduklarını hiç düşümemiş olsaydım ama gerçekleri değiştirmeye gücüm yetmiyor.Ve tüm olanlar karşısında yapabileceğim hiçbirşey yok işte bu yüzden korkmuyorum iş benlik bi iş değil beni aşan bir iş ve ne olacaksa olacak.

Kasım 01, 2008, 02:17:57 öö
Yanıtla #23

Madem dini kullanan adamlar var ortaya çıkarın. Madem bir dinin inanma bedeli bu derecede külfet arz ediyor inanmayın efendim. Kurtuluşu İsa'da Musa'da vs. beklemek ne kadar doğru hangisi bizimle aynı çağda yaşıyor kaldıki birlikte yaşadıkları toplumlar tarafından ne kadar sevilmişler bir bakınız tarihe hadi canım misyonermiş bir insanın oturup düşünerek bunlara verecek birçok cevap elde etmesi kapının yönünü göstermesi zor bir iş değil ancak siz kendinizi zayıf hisseder aileden çevrenizden manevi hisleri yeterince alamaz aklın bilimin yolu yerine manevi hocaların, pasteür bilmem kimin yardımına kendinizi muhtaç hissederseniz onlarda size hakim olacaklardır. Mademki özgür olmak istiyor Tanrı'ya özgür olarak ulaşmak istiyorsunuz bu ruhban sınıflarına gitmeyin en özgür mabed insanın aklı değilmidir.Okuyun çok farklı konularda dünya görüşlerini okuyun yeri gelince eleştirin kendi yolunuzu kendiniz çizin elaleme emanet yaşamaktan kurtulursunuz. İsa sevgiden başka birşey demediyse sevmek için papaza ihtiyaç duymayın bakın o çok sevgi dolu insanlar neler yapıyor denmiş Afrika'da iç savaş kargaşa ortamında Kızıl Haç vs. örgütlenmeler insanları kamplarda topluyor üç otuz para birkaç yiyecek-giyecek verip karşılığında neler istiyor bir bakın, düşünün nasıl oluyorda eskiden bir ilaç 12 yılda piyasaya çıkarken şimdi 2 senede insan üstünde kullanılıp piyasada olabiliyor tek sebebi teknolojik gelişme mi? Sözde herkes köleliğe karşıdır vs. anlatılır Afrika denmiş oradakiler için birşey yapıyor muyuz bizi ilgilendiriyor mu? Yok çünkü bizim kendi sorunlarımız vardır olacaktır. Peki Afrika'da bunları yapan gelişmiş modern devletler ne yapıyor onlarda insanın yağından sabun yapmaya devam ediyorlar. Afrika'da elmas kaynakları ve ticareti için kaç insan ölüyor diye sormaz o taşlar ile birbirimize küçüçük hediyeler verip ''sonsuza kadar'' aşk tak şampanya kültürüyle yaşarsak orada eli kolu kesilen öldürülenleri görmezden gelirsek bizim misyonerlerden korkmamıza gerek yoktur.Korkacaksak içimizdeki hırstan korkmalıyız. Bu kadar büyük sermayeler şirketler ülkeler var büyüdükçe büyüyorlar Dünya'nın tüm parasını ellerinde topluyorlar sana bana ne faydası oluyor? Zengini malı yine züğürdün çenesini yoruyor. Siz sosyal devleti sadaka ekonomisiyle muhtaç bırak yönet devletine döndürürseniz ve kimsede buna ses çıkaranları dinlemez onlar Tanrı'nın istediği gibi yaşamı seçmiş veririm oyumu derse verir oyunu sonrada alır üç otuz parayla sadakasını.

Saygılarımla.

Kasım 01, 2008, 12:22:27 ös
Yanıtla #24

Ayrıca sayın skullG yazdıklarımı paranoyaklık olarak görüyorsunuz bilmiyorum daha geçen hafta amerikalı pilotun gerekirse Ankarayı vurmaya hazırdım emir gelseydi vuracaktım dediğini biliyormusunuz.Böyle bir hazırlık ne için yapılır?Yazdıklarımı alaya almışsınız ve yazdıklarınızın tamamından ben bir anlam çıkaramadım ne diyorsunuz belli değil.Benim benle nasıl alay edildiğini okuyacak vaktim yok ve hayatımda böyle şeylere yer bırakmadan yaşamaya çalışıyorum.Bu foruma yazmakla cehalette ve gaflette bulundum.Her yer herkese göre değildir ve sanırım bu forumda bana göre değil ve alay edileceğim,fikirlerimin paranoyaklık olduğunu duyacağım bir foruma ne yazacağım bir şey vardır nede ordan okuyacağım.Bunun için ne zamanım ne enerjim nede isteğim var.Üyeliğimi iptal etmek için tüm sayfalara baktım ama bulamadım.Yetkililerden üyeliğimi iptal etmelerini rica ediyorum ve beni bu foruma kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Sayenizde kabala derslerine ulaştım ve her gün büyük bir ilgiyle izliyor ve çalışıyorum.Hoşçakalın.

Bahse girerim ki geri doneceksiniz :) yanlis anlamayin lutfen, Sizdeki bu hirs ( guzel anlamda tabi ) ve azimi gorerek bana gecmisimdeki bazi anilarimi ( bu sitede ) hatirlattiniz. Belki bana dusmez ama Sizi temin ederim ki; Hayat herkesi birer imtihandan, sinavdan geciriyor. Ne kadar cok uzulseniz, kirilsaniz bu Sizin yararinizadir. Olaki uzenlerden, dalga gecenlerden biri olmayasiniz diye ;)

Sevgili Eagle; her halukarda Size yasaminizin her alaninda ''gitmeyin kalin ''diyorum. Cunku bunun sonucunda kisisel kazanim vardir.

Saygi ve Sevgilerimle,

Bu arada Sizinle degerli fikirlerinizden ve goruslerinizden dolayi Bilgi alis-verisini saglayarak eksikliklerimi Sayenizde giderebilecegimi gormek bana tamamiyle bir sevinc umudunu yasatmisti. Ancak olayin bu sekilde gerginlikle sonuclanmasi, kedni adima soyliyeyim, beni cok uzdu. Umarim fikirlerinizi yazmaya devam edersiniz. Aksi halde Sizden kaynaklanan bir fikir sahibi olma durumundan beni mahrum birakacaktir.

Umarim anlarsiniz. 
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2008, 12:26:30 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 30, 2009, 04:00:00 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Hristiyanlığın özünde misyonerlik vardır. Bu durum İsa'nın "Beni insanlara anlatınız, beni insanlarla paylaşınız." sözü ile temellenmiştir. At gözlüğü takmamak gerekir çünkü İslamiyet'de de misyonerlik vardır. İnsanlar diğer dinleri rakip olarak değil dünyaya hoşgörü, güzellik ve sevgi getiren olgular olarak görmelidirler zira gerçek budur.

Temmuz 06, 2009, 09:47:39 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

İslam'da misyonerlik yoktur.Hristiyanlıkta vardır;ancak rahatsız olunan şey dinin tanıtılması değil,bunun şeklidir.Bir şekilde ticarete dönüşmüş bu iş,inançtan çok uzak,bir tarikata insan kazandırmak gözüyle yapılan birşey haline gelmiş.Misyoner hristiyan sitelerine bakarsanız islam inancına yapılan kötülemeler,hz.Muhammed'e hakaretler,geçilen alayları görebilirsiniz.Ben buna hiçbir islami sitede ya da öğreticisinde görmedim;çünkü bizim inancımızda inançlara saygılı olmak vardır.Bu kötü bu çirkin bu güzel diye din tanıtılmaz bizim dinimiz bu dersiniz anlatırsınız ondan sonra seçim sana kalır,bence ücretsiz incil dağıtılma olayı son derece de güzel birşey,aynı şekilde ücretsiz Kuran da dağıtılması gerektiğini düşünüyorum.Kendi inancından şüphesi olmayan insan için rahatsızlık verici bir durum değil.

Temmuz 07, 2009, 01:48:38 öö
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Müslümanlıktaki misyonerliğe tebliğ (dawah) denir. Dine davet olarak adlandırılabilir. İkisi farklı şeylerdir demek saçma ve komiktir çünkü misyonerlik zaten dine davettir. Hristiyanlar da bunu bilinenin aksine inançlarına davet şeklinde yaparlar.

Konuya daha açıklık getirmek adına tebliğ kelimesinin ingilizce karşılığını aynen yazıyorum.

dawah; missionary work for Islam

Demek ki neymiş konuya biraz olsun önyargılardan kurtularak bakmak gerekliymiş, demek ki neymiş misyonerlik yapılıyorumuş Müslümanlıkta da.

Ayrıca şahsıma birçok kişi Müslümanlığı kabul ettirmeye çalışmıştır. Burdan da olduğu anlaşılabilir.

Diğer yandan Hristiyanlığa uç boyutlarda küfür eden yüzlerce Müslüman olduğunu idda eden kişi bulunmaktadır.
www.hristiyanforum.com adlı sitesinde küfür haznenizi geliştiren, Müslüman olduğunu söyleyen kişileri görebilirsiniz göremeyenler.

Dikkat ederseniz Müslüman olduğunu idda eden dedim çünkü hakaret eden, başkalarının inancını saygısız bir üslupla kötüleyen insanları ben başkaları gibi o saygın dine yakıştıramıyorum.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2009, 02:06:19 öö Gönderen: quadriga »

Temmuz 07, 2009, 01:59:14 öö
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Kendilerine kitap verilenlere ve ümmîlere de ki: "Siz de İslâm'ı kabul ettiniz mi?" Eğer İslâm'a girerlerse hidayete ermiş olurlar. Yok, eğer yüz çevirirlerse sana düşen şey ancak tebliğ etmektir. Allah kullarını hakkıyla görendir.

Al-i İmran suresi 20. ayet

Temmuz 07, 2009, 11:16:14 öö
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

Doğum yoluyla ilhak ettiğimiz dinlerimize aidiyetimizi yaşamımızın bir kısmında sorgulamamız gayet doğaldır.Başkalarını kendi dinimize davet ederken onların mensup olduğu dinleri kötülememeye özen gösterdiğimiz sürece,dayatma unsuru taşımayan davetler masum olarak kabul edilmelidir.

Ancak,günümüzde malesef misyonerlik,bazı şer odaklarınca siyasi hedefler adına kullanılmaya başlanması yoluyla lekelenmiştir.Bu bakış açısıyla algılandığı için de,batı menşeili global misyonerlik,salihlerde önyargı oluşmasına sebep olmuştur.Bu önyargıyı değiştirmekte yine gerçek İsevilere düşmektedir.İslam aleminde olduğu gibi,Hırıstiyan aleminde de rant kastı taşıyan dinciler olmuştur,olmayada devam edeceklerdir.Salih inananlar tarafından butür unsurlar ayıklanmadığı sürece,dinler,hakettikleri görüntüye kavuşamayacaklardır.

Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...