Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: burs??????????????????  (Okunma sayısı 6359 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 26, 2009, 05:08:30 ös
  • Aktif Uye

www.masonlar.org.tr sitesi gercekten masonların dimi eger öyleyse bazı ögrencilere burs veriyoruz diye duyurmuslar bu bursun sartları nerlerdir??

Ocak 26, 2009, 05:18:14 ös
Yanıtla #1

Sn Waldow,

www.masonlar.org.tr  isimli masonik bir site mevcut değildir.Sitemizin adresi www.masonlar.org dur.Bu sitenin böyle bir amacı ve eylemi mevcut değildir.Siteye üye olan Kardeşlerimiz kendi insiyatifleri dahilinde öğrenci okutabilirler veya burs verebilirler ancak toplu halde site üyesi Kardeşlerin bahsi geçen konuda oluşturdukları bir organizasyon yoktur.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Ocak 26, 2009, 05:29:57 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Waldow,

MYSTICPROVOCATEUR Kardesimin soylediklerine katiliyor, bazi ek bilgilerde verme geregi goruyorum.

www.Masonlar.org sitesinin sonunda .tr olmamasinin nedeni bu sitenin yurtdisi kaynakli olmasi ve Evrensel bir site olmasidir. Resmi olarak burs yardiminda bulunan, uyesi oldugumuz kurumdur. Bu site Masonlugun resmi bir temsilcisi degil, ozel olarak kurulmus bilgi verme platformudur. Site uzerinden hickimseye Mason olmasi, onlardan yardim gormesi yada Masonlar ile baglantiya gecmesi konusunda kisisel yardimda bulunulmaz.

Burs icin resmi olarak yapilan yardim genellikle kendine ozgu kurallar tasimaktadir. Bazi Localar burs verecegi ogrencileri secerken bir tez konusu belirledikten sonra gelen tezleri inceleyerek kisiyi sectikleri gibi, bazi Localar ise tamamen rastgele secimlerde bulunurlar.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 27, 2009, 01:58:59 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Merhaba,

Yaşadığım şehirde bende birkaç defa Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası'na internet sitesi aracılığıyla başvuruda bulunmuştum,fakat herhangi bir geri bildirim olmadı.Sanırım Sn.Mason'un da belirttiği gibi  her locanın farklı bir sistemi var.Artık okulum bitmek üzere olduğu için daha fazla araştırma yapmadım.Umarım planlarım yolunda giderse bende bir vakıf aracılığıyla iş bulduktan kısa süre sonra burs vereceğim.

En temel sorun olan eğitimsiz olma durumunu çözebilmek ümidiyle! (Öğretimsiz değil eğitimsiz)

Saygılarımla

Ocak 27, 2009, 01:32:58 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Waldow,

galiba www.mason.org.tr yazmak isterken alışkanlıkla masonlar.org.tr biçiminde yazmışsınız. www.mason.org.tr HKEMBL'nin resmi internet sitesidir ve HKEMBL'in bir Burs kurumu mevcuttur.  Her Vadide bir burs komisyonu bulunmaktadır ve bu komisyonun belirlediği öğrencilere burs yardımında bulunulmakta ve öğrenim hayatlarına destek olunmaktadır.

Saygılarımla.

Ocak 27, 2009, 03:17:32 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

sn.skullg dogru dediniz siteyi yanlıs vermisim bu burs konusunda ögrenciler hangi kritere gore seciliyor.Yine maddi durumu yetersiz olanlaramı yoksa ilerde kardeslige katılabilicek potansıyele sahip olanlaramı veriliyor.Bir kisinin Leo olması bu durumu etkıleyebılırmi??

Ocak 27, 2009, 03:46:07 ös
Yanıtla #6

Sn Waldow,

Türkiye de kriter dürüst, çalışkan,maddi durumu yerinde olmayan ve - özellikle son yıllarda- Cumhuriyet ve Atatürk ile problemi olmayan, tarikatçı, yobaz olmayan gençler tercih ediliyor diyebiliriz.Ne enteresan dır ki gelen taleplerin coğunda gençler Cumhuriyete ve Atatürk e olan bağlılıklarını özellikle vurgulama gereği hissediyorlar. Hatta gelen taleplerden birinde başvuruda bulunan bayan şu cümleyi yazmıştı; "ileride beni yönetecek kişileri hür olarak kendi insiyatifimle belirleyebilecek bilgi,görgü ve maddi imkana kavuşabilmek için okumak istiyorum." Hepimiz çok duygulanmıştık.Kişinin talebi derhal kabul edilmişti.

Alıntı
ilerde kardeslige katılabilicek potansıyele sahip olanlaramı veriliyor.Bir kisinin Leo olması bu durumu etkıleyebılırmi??

Hayır.

Saygılarımla,

Omnia mors aequat

Ocak 30, 2009, 02:33:04 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

bu burs başvuruları verilen kişiler süreç içinde gösterdikleri başarı ve ilerlemeye bağlı olarak mason olmaları konusunda bir süeçte yaşanıyor mu ve bu yönde de gözlem yapılıyor mu ?

ek olarak başvuru bulunulan şehirdeki locaya mı yaplılyor ?

saygılarımla,