Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Ülkemizde Masonluğa Karşı Savunulan Argümanlar -2  (Okunma sayısı 6892 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 04, 2020, 03:34:27 ös
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *
  • İleti: 645
  • Cinsiyet: Bay

2- Dini argümanlar vasıtasıyla Masonluğu yıpratma:

Dünyada ve ülkemizde Masonluğu yıpratmak için kullanılan en popüler söylemlerden bir tanesidir.

Masonluğun dinsiz olduğunu veya şeytana taptığını veya kendi Tanrıları ona taptığını söyleyen yerli ve yabancı birçok yazıya ve görsele rastlayabilirsiniz. Geleneksel Masonlukta “Yüce Varlığa” inanma şartı olduğunu bilmiyorlar mı sizce? Liberal Masonluğun inanış konusunda ayrım yapmadığını bilmiyor olabilirler mi?

Çok da iyi biliyorlar ama hedef kitleleri bilmiyor bunu.

Dini Masonluğu yıpratmak için kullananlar; Masonluğun Vatikan ile bağlantılı olduğunu iddia ederler. Ama Papa Masonları en az 10 defa aforoz etmiştir ve bu aforozlardan hiçbirisi geri alınmamıştır. Hani Vatikan ile bağlantılıydı Masonluk?

Kimisi de Museviliğe bağlar Masonluğu, Musevi olabilmek için, Musevi bir anneden doğmuş olman gerekir, bu yüzden herkes Musevi olamaz, Musevi olamayanlar Mason olur söylemini öne çıkarırlar. Museviler ise 3 semavi dinden en son kendilerinin Masonluğa kabul edildiğini öne sürerler. Ne kadar iddia var öyle değil mi? Ayrıca bir insan sonrada Musevi olamaz mı? Olan çok var.

Muhafazakar din adamları, taassup ve bağnazlık çerçevesinde etrafındaki bir arada tutmaya çalışırlar. Sorgulayan bireyler ve sorgulatan kurumlar istemezler. Bütün dinlerin temel noktaları kötülükle savaş değil midir? Cinayeti, tecavüzü, hırsızlığı, yalanı reddedip aile ve toplum sevgisini savunmazlar mı? Masonluk da dinlerden bağımsız olarak insanın içindeki temiz kalbe yönelir. Herkesin inanışına ve ibadetine saygı duyar, yeterki yukarıda sözü edilen kötü eylemleri yapmasın veya yapmaya teşvik etmesin.

Vatikanın aforozuna rağmen Mason olan Kardinaller vardır, hatta Mason olan Papalar olduğu söylenir, Mason olan İslami din adamları vardır, hahamlar vardır ve din ve teoloji üzerine çalışan akademisyenler vardır.

Masonluk insanları ayrıştırmaz. Masonluğun en önemli kurallarından bir tanesi Locada dini konuşulmamasıdır.
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.