Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Ülkemizde Masonluğa Karşı Savunulan Argümanlar -4  (Okunma sayısı 6671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 04, 2020, 04:41:09 ös
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *
  • İleti: 645
  • Cinsiyet: Bay

Herhalde dünyayı Masonların yönettiği, parayı ellerinde tuttukları ve ülke ekonomilerini manüple ettikleri yönündeki antimasonik söylemleri duymayan yoktur.

Ekonomik kriz yaşayan her ülkede, basından bu tür haberleri okursunuz aynı ülkemizde olduğu gibi. Haberciler yazacak gerçek bir şey bulamadıklarında hemen bu silaha sarılırlar. Yönetimlerin de çoğu zaman işine gelir bu durum “ biz ne yapalım, müdehale dışardan” argümanı ön plana çıkar ve insanların gerçek nedenleri sorgulamasını engelleyerek hedef saptırırlar.

Dediğim gibi bu yöntem sadece ülkemiz için geçerli değildir, bütün dünyada geçerli bir yöntemdir. Bu arada bu yıpratma hareketi her yönden gelir, şu siyasi görüş bu siyasi görüş olayı değildir çoğu zaman. Bunu anlamak için gazetelerdeki antimasonik yazılara bakmanız yeterli olur, bir kesim özellikle yıpratmaya çalışsa da diğer kesim de fırsat bulduğu zaman hemen araya girer, klasik popülizm anlayacağınız. Herkese duymak istediğini söylersiniz.

Mason yaşadığı ülkeye hizmet etmeli ve kurallarına uymalıdır. Varlıklı Masonlar elbette ki vardır aynen zamanla ekonomik durumu kötüleşen Masonlar olduğu gibi. Bir Masonun veya birkaç Masonun hangi işlemi ülkeyi krize götürebilir acaba? Her Mason aynı hisse senedine mi yatırım yapıyor veya hepsi aynı yatırım aracını mı kullanıyor?

Kaldı ki Masonlar kendi aralarında farklı örgütlenmelere sahip bildiğiniz gibi. Daha kendi aralarında tam bir uyum yokken, hangi Masonik örgüt hangi hamleyi senkron halinde yapabilir?

Masonluğun amaçları arasında dünyayı veya ülkeleri yönetmek gibi bir şey yoktur. Aksine ülkemizdeki pek çok faydalı kurum Masonlar sayesinde kurulmuştur. Amaçlarından birisi de budur çünkü, kendisine yaşadığı topluma faydalı olmak.
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.