Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Konvan 2002  (Okunma sayısı 17047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 25, 2006, 09:57:28 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
  • İleti: 9553
  • Cinsiyet: Bay
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Bir Konvan'ın ardından

2002 yılı Konvan’ı, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Nur-u Ziya Sokak’ ta altı Mabette Barcovision sistemi ile gerçekleştirildi. Ziyaretçileri karşılama ve yürütme görevini 31 Numaralı Ülke Muhterem Locası üstlenmişti.

14 Aralık 2002 Cumartesi günü saat 10.00’ da başlayan Konvan’ a İstanbul Vadisinden 160, Ankara Vadisinden 85, İzmir Vadisinden 65 Loca delegeleri ile, 20 Büyük Görevli, 31 Önceki Büyük Görevli ve 2 Önceki Büyük Üstatla toplam 363 Kardeş katıldı. 12 Ziyaretçi Kardeş kendilerine tahsis edilen Mabette yerlerini almışlardı. Ses ve görüntünün ana Mabet olan M Mabedinden diğer K, L, A, B ve dinleyicilerin olduğu H Mabedine aktarılması ve H Mabedi hariç, diğerlerinden ana Mabede oradaki ses ve görüntünün aynı anda aktarılmasında geçen yılki başarı tekrarlandı. M Mabedinde Büyük Üstat Demir Savaşçın, K Mabedinde Ömer Harmancıoğlu, L Mabedinde Harun Kuzgun, A Mabedinde Ertan Karasu, B Mabedinde Celil Layiktez ve H Mabedinde Oğuz Şirvancı Kardeşler Başkanlık yaptı. Konvan’ ın sabah bölümünde üyeler, geçen yıl içinde kurulan 4 yeni Locanın faaliyete geçtiğini, yıl boyunca yapılan idari çalışmaları, gelecek dönem için aidatın kaç lira olabileceğini görüştüler. Bütün bu görüşmeler öncesinde Ulu Önder Atatürk ve Ebedi Maşrık’ a göçmüş Kardeşler için saygı duruşunda bulunuldu ve videodan dalgalanan Bayrağımız eşliğinde İstiklal Marşımız söylendi.

Bu yılki Konvan özel gündem toplantısı olduğundan yabancı konuklar davet edilmemişlerdi. Buna karşın İsviçre Dostluk Kefili Jak Perez Kardeşin konvanımıza katılması bizi sevindirdi. Sabah gündeminden sonra başlayan görüşmelere Büyük Üstat tarafından ileriki bir tarihte devam edilmek üzere ara verildi. Masonlukta 50 ve 40 yıllarını dolduran Kardeşlerimize verilecek Önlük ve Beratları için kendileri fotoğraflı olarak müzik eşliğinde Barcovisiondan tanıtıldılar. Ödüllerinin ileriki günlerde Vadiler bazında düzenlenecek toplantılarda verilmesi kararlaştırıldı.

Barcovision sistemini ve ses düzenini kuran İltek A. Ş. firması yetkilileri Sn. Ali Üstündağ ve Sn. Emine Öz ile her Mabette görev alan kameraman ve reji odasını yöneten Kardeşler üstün bir başarı gösterdiler. Koray Darga Kardeşin koordinatörlüğünde Altar Locasından Tunç Şanad, Turgut Tiftik, Umur Aysal, Ömer Galatalı, Süleyman Şahin, Okan Soysal, Murat Özyarar, Nail Öztaş, Sefa Baykal, Yaşar Arditi, Ayk Kazanç; Ülke Muhterem Locasından Baki Bilgili ve Kalkedon Muhterem Locasından Ahmet Arol Kardeşler kameraman olarak; Ali Çakır Kardeş fotoğraf çekimleri; Melih Siner, Vehbi Dileksiz ve Onur Eroğlu Kardeşler reji odası yönetmenleri olarak; Semih Yanar, Ergin Koparan, Mustafa Ünaldı, Seha Aksü ve Mithat Ural Kardeşler reji odası yardımcı görevlileri olarak üstün görev anlayışı ile Kardeş dayanışmasının birer örneğini sergilediler. Barkod sistemi ile oylama yapılarak Mabetlere giriş, çıkışları ve oy tasnifini gerçekleştiren sistemi monte eden Emre Edgü ile Kerem Şensöz Kardeşlerin yanısıra bu konuda görev yapan Hasan Ataşoğlu, Mehmet Ali İskender, Suat Candır, Murat Fehmi Ataç ve Ömer Faruk Koman Kardeşler ve tüm Mabetler arası koordinasyonu gerçekleştiren Kuthan Savaşçın Kardeş hizmet anlayışının örneğini verdiler. Divan firmasının verdiği öğle yemeği kusursuzdu. 2002 yılı Konvan’ ını üstlenerek koordinasyona yardımcı olan Ülke Muhterem Locası Kardeşleri, başta Üstadı Muhterem Osman Kartal ve 30 kişilik bir Kardeş ordusu özellikle Murat Fehmi Ataç Kardeşin yönlendirici pano sistemini oluşturarak katılanlara kolaylık sağlaması sayesinde, kusursuz bir toplantı düzenlemenin huzurunu yaşadılar. Tüm Ülke Muhterem Locası Kardeşlerine teşekkür ediyoruz. Konvan boyunca ve öncesinde Büyük Loca Sekreteryası, teknisyen Sabri Alipamukoğlu, Muhasebe departmanı, İdari Büro Grubu, Divan firması ve diğer çalışanlar, Konvanımıza yaraşır bir dayanışma ve hizmet sundu.

Tüm görev alan Kardeşlere ve çalışanlara bir kez daha teşekkür ediyoruz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
1 Yanıt
21731 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 07, 2017, 01:58:48 öö
Gönderen: Surgeus
0 Yanıt
22226 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 25, 2006, 10:32:54 öö
Gönderen: MASON
0 Yanıt
22721 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 25, 2006, 10:57:51 öö
Gönderen: MASON
3 Yanıt
5874 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 31, 2007, 04:46:48 ös
Gönderen: Asi
6 Yanıt
7873 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 22, 2017, 03:29:08 ös
Gönderen: tomars