Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Değişenler ve değişmeyenler  (Okunma sayısı 3737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 23, 2012, 03:24:36 ös
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu mizah sayılmaz, değil mi?

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ekim 23, 2012, 04:07:15 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Belli değilmi Sayın ADAM adı üstünde YOBAZZZZZZZ ... HİRAM AKİF ustanın çekiçiyle kafalarına , kafalarına vuracan belki ADAM sınıfına girerler ...  YOBAZ . :-X :-X :-X

Sonuçta Ham Taş bile şekle girdiğine göre .AH AH bütün suç Masonlarda bu kadar gizemli olmayıp ta daha genele ve yaptıkları hayırları da bazıları gibi aleni yapsalar  belki bu tipler de onlardan  İbret alır.

Saygılar ; YOBAZ olana da saygım yoktur .   >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 23, 2012, 04:54:14 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Masonluğun temelinde tolerans ve bilimsel düşünce, yobazda olmayan. Yüklemsiz bir cümle nasıl istenirse öyle tamamlanabilir. Saygılarımla.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Ekim 25, 2012, 07:06:40 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Nosam masonların tek değil, hepimizin suçu var. Çevrene bir bak 3-5 sene öncesine kadar namaz kılmasını bilmeyen kişiler şimdi ezan okunurken namaz kılır oldu, kalben de iman etmediklerini de biliyorsun ya ne fayda !
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 25, 2012, 12:31:09 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

İnananda inanmayanda aynı potada eriyor bu düzende . Fazlada ileri gitmek istemiyorum . Namaz Ritüeli ; Allah içindir o bahsi geçenler kıldıklarını zannetsinler fark etmez .  Önceden
Yapmaya üşendikleri  eksersizleri yaparlar böylece; hani fenada olmaz onlar açısından.  :D >:( 8)

Saygıların
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 28, 2012, 01:10:11 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

gerçeğin tam bir yansıması.

Ekim 28, 2012, 03:57:52 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

İnsanlık sürekli bir değişim ve gelişim gösteriyor. Teknoloji gibi takip etmek nerdeyse imkansız hale geldi. İnsani duygular geliştikçe negatif duygular da beraberinde gelişiyor.

Şimdi Kurban bayramını canice bulan kesimin atalarının onbinlerce çocuğu birden her yıl düzenli olarak kurban ettiklerini ve Hz.İbrahim ile birlikte insan yerine hayvan kesilmesi adetine dönülmesi gibi.. Yani bir zamanlar insan özellikle de çocuk kurban eden insanlık şimdi hayvan kesilmesine bile razı olmayacak ölçüde hümanizm sergiliyor. Bu tabi ki hoş duruyor.

Fakat bakıyoruz ki örneğin GDO ile çaktırmadan insanlık bilim adamlarının elinde insan kurban etmekten daha vahim pozisyonlarda kanser vb. hastalıklarla katliam daha şiddetli bir halde yıllarca işkenceye tabi tutularak insan kurban etmek sürüyor.

Demek istedigim batının vahşiliği ve sinsiliği vazgeçilmez bir unsur olarak perde arkasında devam ediyor. Bu vahşiliğin altında inleyen kesim ise bu şekilde dalgaya alınıyor.

Saygılarımla.

Ekim 28, 2012, 04:34:28 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Alıntı
Demek istedigim batının vahşiliği ve sinsiliği vazgeçilmez bir unsur olarak perde arkasında devam ediyor. Bu vahşiliğin altında inleyen kesim ise bu şekilde dalgaya alınıyor.

Sayın Masor1976; Öncelikle iyi bayramlar.Tekrar aramıza dönüşüne sevindim, '' İNLEYEN KESİM'' denen zümre ne zaman ağlamadan vazgeçecekte ATATÜRK gibi ayağa kalkacak yada Hindistandaki GANDİ gibi Akılı öne çıkaracak .Hep aynı mantıkla hareket ediyoruz şu Lanet olası ÖLÜ toprağı üzerimizden atıp kısa yoldan köşe dönmeyi bırakırsak o zaman o dediğiniz GDO lu besinleride yemeyiz. Bu kadar basit benim çözümüm bu NERDE DİRLİK ORDA BİRLİK misali İsrail ÖRNEĞİ ÖNÜMÜZDE ANLAYANA...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 28, 2012, 05:10:32 ös
Yanıtla #8
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Benim yorumsuz getirmiş olduğum bu konuya önceleri kimi katılımcılarımız yorumları ile katkıda bulunurken, son iki katılımcımız da bir şeyler yazmış. Kim olduklarını ben söylemeyeyim, zaten belli.

Daha önce bir bildirimde bulunmuştum; anımsıyor musunuz? Benim getirdiğim bir konuyla bağlantısız bir paylaşımda bulunursanız, uyarmasız sileceğim, isterseniz gidip kendi başlığınızı açabilirsiniz diye.

Silmiyorum... Bugün bayram...  Yarın da bayram...  Hem yarın bizim için en büyük bayram. Böyle bayram bayram yazı silmek olur mu?... Bayramlık ağız açmak daha hiç olmaz. (Olmazın daha hiçi nasıl oluyorsa!)

Ancak bir soru sorsak o dostlara olabilir belki.

O yazdıklarınızın bu konuyla ilgisi, bağlantısı nedir?

Yok mu, ben mi anlayamıyorum?

Anlayamıyorsam elbette bir zahmet anlatırsınız.

İlgisi yok ise ne yapalım dersiniz?

« Son Düzenleme: Ekim 28, 2012, 05:13:37 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ekim 28, 2012, 05:30:56 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın Nosam33 size ve tüm forum katılımcılarına iyi bayramlar. 1 ay çabuk geçmiş ben de anlamadım. :) Hoş bulduk diyecektim fakat Sayın Adam benden pek hoşlanmıyor. Sayın Adam'ın konu başlığıyla alakasız yazıları silme hakkı  kavramını yeni fark ettim. Forumun kimyasında bir değişme var galiba. Aslında Sayın Adam'a bu hakkın verilmesini yakışıklı buldum. Bu tarz bir admin ihtiyacı vardı ve Sayın Adam'ın forumda bunu en iyi yapacak olgunluk ve birikimli kişi olduğunu düşünüyorum. İyi bayramlar tekrar.

Saygılarımla.