Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gezegenler  (Okunma sayısı 10924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 26, 2008, 08:43:03 öö
Yanıtla #10

Yorumunuz icin ben tesekkür ederim.
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Ağustos 07, 2008, 01:30:57 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Bende Plüton ile ilgii biraz bilgi vermek isterim.

1930 yılında keşfedilmiştir.Üç uydusu bulunur.Fakat Charon dışındakiler küresel olamayacak kadar küçüktürler.Charon Plüton'un uydusu olarak düşünülür ancak birbirlerine çok yakındırlar ve Charon ölçek olarak plüton için oldukça büyük bir uydudur.Bir Plüton yılı bizim yaklaşık 230 yılımıza eşittir.Yörüngesi oldukça eliptiktir.Öyleki içinde bulunduğumuz yıllarda bize Neptün'den daha yakındır.New Horizans uzay aracı 2015'de vardığında çok daha detaylı bilgiler edinebileceğiz.2 yıl kadar önce gezegen sınıfından cüce gezegenlik sınıfına alınmış bir Kuiper kuşağı cismidir.Astrolojide ise Akrep burcunun yönetici gezegeni olarak kabul edilir.Ölümü,yıkımı ve yeniden yapılanmayı temsil eder.Bu arada astrolojiye inananlar için son 12 yıldır Yay burcunda olan plüton 6 kasım 2008'de Yay burcunu terkedip Oğlak burcuna geçiyor.Tekrar yay burcuna gelmesi 200 yıldan uzun sürecek.

« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2008, 01:33:31 öö Gönderen: batukhan »

Ağustos 07, 2008, 08:25:47 öö
Yanıtla #12

Bende Plüton ile ilgii biraz bilgi vermek isterim.

1930 yılında keşfedilmiştir.Üç uydusu bulunur.Fakat Charon dışındakiler küresel olamayacak kadar küçüktürler.Charon Plüton'un uydusu olarak düşünülür ancak birbirlerine çok yakındırlar ve Charon ölçek olarak plüton için oldukça büyük bir uydudur.Bir Plüton yılı bizim yaklaşık 230 yılımıza eşittir.Yörüngesi oldukça eliptiktir.Öyleki içinde bulunduğumuz yıllarda bize Neptün'den daha yakındır.New Horizans uzay aracı 2015'de vardığında çok daha detaylı bilgiler edinebileceğiz.2 yıl kadar önce gezegen sınıfından cüce gezegenlik sınıfına alınmış bir Kuiper kuşağı cismidir.Astrolojide ise Akrep burcunun yönetici gezegeni olarak kabul edilir.Ölümü,yıkımı ve yeniden yapılanmayı temsil eder.Bu arada astrolojiye inananlar için son 12 yıldır Yay burcunda olan plüton 6 kasım 2008'de Yay burcunu terkedip Oğlak burcuna geçiyor.Tekrar yay burcuna gelmesi 200 yıldan uzun sürecek.

Vermis oldugunuz Bilgiler cok onemli Sevgili Batukhan; cunku salt Dunyamizin degil de ayni zamanda diger gezegenlerdeki bu gibi yasanilan durumlar itibariyle onemli pozisyonlara ve devrelere girilmesi acisindan bizleri de yakinen ilgilendirdigini dusunuyorum. İlk baslarsa yalnizca Dunyamizin gecirmis oldugu degisimleri on planda tutardim ancak bunun pek de yeterli olmayacagini farkedince gezegenlerin birbiriyle olan etkilesimleri yadsinamayacak derecede oldugundan gerceklesilen her surecin bir sonraki surece isik tuttugu gorusundeyim. En azindan gelecekte olabilecek durumlari bu sayede de sezinleyebiliriz :)

Saygilar...
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 08, 2008, 12:07:50 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Çok teşekkürler Sevil,

Ben astronomi ile oldukça yakın ilgiliyim.O kadar sınırsız ki herşey ve keşfedilmeyi bekliyor orada öyle.Sadece güneş sistemindeki gezegenler bile sanki ayrı bireyler gibi.Hepsi kendine özgü.Bize ışık tutan bilim sayesinde çok daha iyi anlıyoruz zamanla.Ben inanıyorum ki birgün insanlık o kadar zeki bir hale gelecek ki güneş yok olma sürecinde bizi yakmadan biz çoktan kaçmış olacağız bu yıldız sisteminden.Ve orada bir yerde bulacağız belkide dünyamız gibi nitrojen atmosferi olan uygun sıcaklıkta olan bir yer.Düşünün Dünya 4.5 milyar yaşında.1 milyar yıl sonra güneş büyümeye başlayacak ve hayat verdiği gezegenimizi yakacak.Fakat bizim medeniyetimiz daha 6000 yaşında(sümer kayıtları gözönüne alınarak).6000 yılda çok şey değişmedi sizce de:)

Saygılar

Ağustos 08, 2008, 08:53:07 öö
Yanıtla #14

Çok teşekkürler Sevil,

Ben astronomi ile oldukça yakın ilgiliyim.O kadar sınırsız ki herşey ve keşfedilmeyi bekliyor orada öyle.Sadece güneş sistemindeki gezegenler bile sanki ayrı bireyler gibi.Hepsi kendine özgü.Bize ışık tutan bilim sayesinde çok daha iyi anlıyoruz zamanla.Ben inanıyorum ki birgün insanlık o kadar zeki bir hale gelecek ki güneş yok olma sürecinde bizi yakmadan biz çoktan kaçmış olacağız bu yıldız sisteminden.Ve orada bir yerde bulacağız belkide dünyamız gibi nitrojen atmosferi olan uygun sıcaklıkta olan bir yer.Düşünün Dünya 4.5 milyar yaşında.1 milyar yıl sonra güneş büyümeye başlayacak ve hayat verdiği gezegenimizi yakacak.Fakat bizim medeniyetimiz daha 6000 yaşında(sümer kayıtları gözönüne alınarak).6000 yılda çok şey değişmedi sizce de:)

Saygılar

Haklisin :) ve guzel ugraslarinin oldugunu berlirtmeden gecemicem.

Sevgiler...
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 08, 2008, 06:06:44 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

:) Teşekkür ederim.

Eylül 12, 2014, 11:14:37 öö
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evren hakkında ayrı bir teoride evrende hiçbir şeyin sabit yerde kalmadığıdır. Bu nedenle Güneş Sistemi hakkında ayrı bir teori geliştirilmiştir ve bu teoride sistem aynı yerde sabit olarak değil, ileriye doğru giderken spiral olarak dönmektedir. Güneş kendi ekseni etrafında dönerken düz olarak ileriye gitmektedir ve gezegenler ileriye doğru giderken spiraller çizerek Güneş etrafında dönmektedir. Tabii bu teoriyi kabul etmeyen kesim epey haklı, bu teoriyi sorgularken sorulması gereken ilk sorular "Yörüngeye oturtmuş olduğumuz yapay uydular da Dünya'nın çekim kuvvetine kapılıp bizimle beraber her daim ileriye gidiyor mu?" ve "Peki her şey aynı yöne mi hareket ediyor? Öyle değilse neden birçok gök ada ve gök cismi ile aramızdaki mesafe, yıllar önce ölçülen, bugün ölçülen ile aynıdır?" olmaktadır.

Daha iyi anlaşılması için kabaca bir taslak da çizdim: (Bilgisayar üzerinde anca bu kadar, kusura bakmayınız)

Bu teorinin gerçek olup olmadığını bilim adamları test ede dursunlar; fakat ben, bana öğretilen astronomik bilgilerle ele aldığım zaman bu teorinin gerçek olabileceğini pek düşünmüyorum.

Saygılarımla...
Serius est quam cogitas.