Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sitenizdeki özel bölüm hakkında..  (Okunma sayısı 17709 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 01, 2011, 12:07:58 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

herkese merhaba..

umarım konuyu doğru yere açıyorum..

sitenizin anasayfasının en alt kısmında özel bölüm adında bir bölüm var.. girmek istediğimde şifre istiyor.. doğul olarak giremiyorum o bölüme.. sormak istediğim bu bölüme kimler erişebiliyor.. ve içinde ne olduğu.. içinde ne olduğunu tabiki söylemeyeceksiniz ama genel olarak ne olduğunu anlatırsanız sevinirim..

saygılarımla..
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Şubat 01, 2011, 10:41:29 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin akif_yzb,

Sitede Masonlara ozel bolumler mevcuttur ve bu bolumlere yanlizca sitemiz tarafindan taninmis Masonlar katilabilir. Ozel Bolumlerde neler paylasildigi ve icerigi hakkinda bilgi vermemiz soz konusu olamaz. Uzgunum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 01, 2011, 11:12:08 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

anladığım kadarıyla sadece mason olanların görebileceği şeyler var.. teşekkür ederim..

Şubat 01, 2011, 11:18:11 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ayrıca size şunu söyleyeyim.. bu kadar kötü bir şifreleme olamaz.. çocuk bile bulur bu şifreyi.. şifreyi girdikten sonra da birşey olduğu falan yok :) bu sitenin masonlar tarafından kurulmadığı tezi biraz daha güçlenmiş oldu kanımca =)

Şubat 01, 2011, 01:11:42 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

evet. Bencede bir acıklama istiyoruz bu konuda. eger boyle bir bolum varsa neden girilebiliyor? girilebiliyorsa neden herkese acılmıyor?
Eger girilemiyorsa ve akif_yzb beyefendi girebilmişse neden bu konuyu silmiyorlar yada birşey yazmıyorlar?

yada eger akif_yzb beyfendi girebilmisse neden hala orasi oyle duruyor ve kapanmiyor?
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Şubat 01, 2011, 02:54:01 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Akif_yzb   ve  Sn Asli

Özel Bölüm birçok sitelerde mevcuttur ki özellikle toplumsal ve inançsal sitelerde mutlaka oluşturuluyordur site yönetimi tarafından. Herbir sitenin yöneticileri bu özel bölümlerde toplantılar düzenler ve sorunlara çözüm üretirler. Masonlar.org  sitesi Masonlar tarafından kurulmuş olduğuna göre Masonların kendi aralarında toplantılar düzenleniyordur ki bu bölümün açılma nedeni de bu olmalı. Hernekadar haddime düşmese de bu açıklamayı yazamadan geçmedim. Umarım yalnış anlaşılmam.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Şubat 01, 2011, 02:56:05 ös Gönderen: Maledictum »

Şubat 01, 2011, 05:52:32 ös
Yanıtla #6

Anlamakta güçlük çekiyorum...

1- Özel bir bölüm, içinde ne olduğu uluorta herkese anlatılacaksa, nasıl özel olur? Zaten anlatılacaksa neden özel bölüm açılır? Ben giremiyorum, özel bölümde ne var diye soru sorup nasıl cevap beklenir?

2- Masonlara ait bir sitede, kuranlar mason değilse o siteye neden gelinir? Mason olmayan bu kurucular diğer masonları nasıl kandırır? Yok onlar da mason değil, kendini mason gibi gösteren şarlatanlarsa, bunların yazdıkları neden okunur? Bu nasıl bir zaman bolluğudur ki yazılan herşeyin yalan olduğu bilinmesine rağmen burada saatler harcanır?

3- Bir masonun mason olduğunu anlama kriteri nedir? Masonlar sadece forumlarda özel bölümlere şifre koyan insanlar mıdır ki bunu beceremedikleri zaman hemen sahte mason oldukları ortaya çıkar? Üstelik bu konuda tezler geliştirilir...

Hatta, tez ne demektir? Nasıl geliştirilir? Bir şahsi düşüncenin tez olabilmesi için acaba birazcık da olsa bilgi gerekli midir?

Vakit bolluğuna laf ediyorum ama sanırım benim de vaktim bolmuş, bunları yazıyorum boşu boşuna...

Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Şubat 01, 2011, 06:32:31 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Faraziye diye çoğumuzun bildiği bir deyim kullanırız dilimizde...

Açıkçası,birdönem bende sitenin kurucularının mason olup olmadıkları konusunda kafa yormuştum,boş bir uğraş olduğunu kavrayana kadar.

Şimdi;farzedelim ki sitenin kurucuları mason değil,mason olduğunu iddia eden üyeler de mason değil.

Ne farkeder.Forum bizleri doyuruyorsa,konular ilgimizi çekiyorsa,seviyesi yeterliyse,kısacası bizleri foruma çeken yeterli sebepler varsa ne değişir?!...

Masonlar,masonluğu bir nevi meslek olarak görüyorlar;harici üyelerden birbirlerinin açık kimliğini veya mesleğini bilen var mı?

Bu sitede Masonlukla ilgili yayınlanan bilgilerin doğruluğunu yadsıyabiliyormuyuz?

En önemlisi forumdan faydalanabiliyormuyuz,forumun bize katkısı var mı?

Varsa sorun yok,yoksa da yok.Faydalanmayan,kullanmaz olur biter.

Açıkçası,benim için forumun kurucularının da,kullanıcılarının da kimliğinin de,ünvanının da bir önemi yok.İsimler ve ünvanlar bana birşey ifade etmiyor.Kim olursa olsun,bilmediğim birkonuda bana birşeyler ekleyen herkezi önemserim.Forumda birşeyler üretmeyen birisi de mason değil, evliya olsa benim için bir anlamı yoktur.

Başkalarının da böyle düşünmesi gerektiğine inanırım.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 01, 2011, 07:10:17 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Anlamakta güçlük çekiyorum...

1- Özel bir bölüm, içinde ne olduğu uluorta herkese anlatılacaksa, nasıl özel olur? Zaten anlatılacaksa neden özel bölüm açılır? Ben giremiyorum, özel bölümde ne var diye soru sorup nasıl cevap beklenir?

2- Masonlara ait bir sitede, kuranlar mason değilse o siteye neden gelinir? Mason olmayan bu kurucular diğer masonları nasıl kandırır? Yok onlar da mason değil, kendini mason gibi gösteren şarlatanlarsa, bunların yazdıkları neden okunur? Bu nasıl bir zaman bolluğudur ki yazılan herşeyin yalan olduğu bilinmesine rağmen burada saatler harcanır?

3- Bir masonun mason olduğunu anlama kriteri nedir? Masonlar sadece forumlarda özel bölümlere şifre koyan insanlar mıdır ki bunu beceremedikleri zaman hemen sahte mason oldukları ortaya çıkar? Üstelik bu konuda tezler geliştirilir...

Hatta, tez ne demektir? Nasıl geliştirilir? Bir şahsi düşüncenin tez olabilmesi için acaba birazcık da olsa bilgi gerekli midir?

Vakit bolluğuna laf ediyorum ama sanırım benim de vaktim bolmuş, bunları yazıyorum boşu boşuna...

1. ben girmeyi başardım :)
2. site sahipleri mason değil demedim.. mason olmayabilir dedim..
3. ?????

Şubat 01, 2011, 07:33:07 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

1. ben girmeyi başardım :)
2. site sahipleri mason değil demedim.. mason olmayabilir dedim..
3. ?????
[/quote]

Sayın akif_yzb,

Sanırım forumun ana sayfasını inceleme fırsatı bulamadınız ( 2009 yılı Ağustos ayı itibariyle başlayan üyeliğinize rağmen! ). Zira ana sayfayı incelemiş olsaydınız oradaki,;

"Nedir? Turkiye`de HKEMBL`na bagli, diger ulkelerde ise taninmis Muntazam Buyuk Localara bagli Masonlar tarafindan kurulmus ve yonetilmekte olan sanal platformdur. Haricilere acik forumu bulunmakla birlikte site tarafindan taninmis Kardeslerimize Ozel bolumlerde bulunmaktadir." ifadesi dikkatinizi çekecekti. ( http://www.masonlar.org/turkce.htm )

Bakınız ifadede direkt olarak HKEMBL' den (Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası) söz ediliyor. Dolaylı yollardan ifade edilmemiş! Siz halen site sahiplerinin Mason olmayabilecekleri hususunda anlamsız bir iddiada bulunuyorsunuz. Sizce 2006 yılından bu yana faaliyet gösteren bu foruma, sözünü ettiğiniz gibi bir durum söz konusu olsaydı HKEMBL izin verirmiydi !

Kendilerinden olmayan birilerinin, kendileri adına beyanda bulunmalarına ne kadar müsamma gösterirlerdi !

Konuyu enine, boyuna tekrar düşünmenizi -haddim olmayarak- tavsiye ederim.

Saygılarımla.