Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Erkekler Melektir :)  (Okunma sayısı 2870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 20, 2007, 09:47:31 ös
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Birgün ormancinin biri dallari nehrin üzerine sarkan agacin dallarini keserken baltasini suya düsürür. "aman tanrim" diye bagirdiginda tanri belirir ve "ne diye bagiriyorsun?" der. ormanci baltasini suya düsürdügünü ve yasamini sürdürebilmek için o baltaya ihtiyaci oldugunu söyler.

Tanri suya dalar ve elinde bir altin balta ile tekrar belirir. "baltan bumuydu?" diye sorar. ormanci "hayir" diye cevaplar. tanri suya tekrar dalar ve bu sefer elinde gümüs bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar. "baltan bu muydu?" ormanci yine "hayir" diye cevaplar. tanri suya tekrar dalar ve bu sefer elinde demir bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar. "baltan bu muydu?" ormanci "evet" der. ormancinin dürüstlügü tanrinin çok hosuna gider ve baltalarin üçünü de kendisine verir. ormanci mutlu bir sekilde evine döner. bir zaman sonra ormanci esiyle birlikte nehir boyunca yürürken karisi suya düser. ve ormanci "aman tanrim" diye bagirir. tanri yine belirir ve sorar. "ne diye bagiriyorsun?" ormanci "karim suya düstü" der. Tanri suya dalar ve jennifer lopez le birlikte geri döner. "senin karin bu mu?" diye sorar. ormanci "evet" der. tanri sinirlenmistir. "yalan söylüyorsun. gerçek bu degil" der. ormanci "özür dilerim tanrim. ortada bir yanlis anlasilma söz konusu. eger jennifer lopez için hayir deseydim bu sefer catherine zeta-jones ile geri dönecektin. o na da hayir deseydim karimla dönecek ve her üçünü de bana verecektin. tanrim... ben fakir bir adamim ve üç karimin sorumlulugunu tasiyabilecek durumda degilim. jennifer lopez'e evet dememin sebebi budur."

Bu hikayeden alinacak ders: ne zaman bir erkek yalan söylüyorsa bunun iyi ve saygin bir nedeni vardir ve bu baskalarinin yarari içindir.Kendimiz için bisey istiyosak ekmek musaf çarpsin! ;)
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 21, 2007, 09:22:05 öö
Yanıtla #1

Bu hikayeden alinacak ders: ne zaman bir erkek yalan söylüyorsa bunun iyi ve saygin bir nedeni vardir ve bu baskalarinin yarari içindir.Kendimiz için bisey istiyosak ekmek musaf çarpsin! ;)

Cok komik olmus,sabahin köründe güldüm sayenizde tesekkürler paylasiminiz icin. :D :D
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Ağustos 25, 2007, 10:05:59 ös
Yanıtla #2

Migrosta kız arkadaşımla gezerken bir kitap görmüştüm '' Erkekler Melektir'' bak bak diyordum ki yukarıdaki rafı gösterdi ''Ama Tanrı Kadın'' (!) şaka yapmıyorum bu isimde kitaplar vardı :)