Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Evrensel Masonluk ve derece öğretileri  (Okunma sayısı 9123 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 06, 2013, 11:02:42 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk ana öğretisinden ziyade temel etkileşimle dünyaya muntazam bir şekil verme görüşüdür
büyük üstadımızın bir şekli yaratıcı bakış acısıyla ruhani deneyimlerle birlikte altın oranı keşvetmesiyle isim bulur bazı fikir ayrılıkları ve dinsel baskılardan dolayı gercek ışığn bedensel özgürlüğün bilimsel gercekliğe ulaşmanın tek ve en etkin yöntemi oldunu deriin ve muntazam görüşünü belli dönemlerde sekteye uğratım içsel bölünme ve aşikarlaştırma yanlış anlama gördünü yanlış yansıtma gibi faktörlerle boğuşmuştur ve derece sistemi ve derecelerin sırlarının oluşum sebeplerinden biri doğmuştur içsel ayrılıklar bazı grupların bilgiye ulaşmasından dolayı masonluğa kabbulu ve ayrıca avrupa rönasansına sebepte olmuştur şu an acıklanmamış genel anlamda bilinen derecelrinde dahilinde sıralanmamış  ve öğreti haline getirilmemiş hiç bir sırrı yoktur...... burdaki yanlış düşünce ve görüşler için yazıldı
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 10, 2013, 12:32:27 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Hangi yanlış  düşünce ve görüşler için yazıldı?

Öğreti haline getirilmemiş sır olup olmadığına nasıl emin olabiliyorsunuz?
Memento Mori

Temmuz 10, 2013, 12:43:37 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hangi yanlış  düşünce ve görüşler için yazıldı?

Öğreti haline getirilmemiş sır olup olmadığına nasıl emin olabiliyorsunuz?

sürüngenimsi insanlarla birlikte dünyayı yönettiğinden tutun türkçe konuşan uzaylıların selamün aleyküm demesine kadar
sır konusunu iyi okursanız yanlış anlaşılma var sanırım
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 10, 2013, 12:47:38 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Burası masonlar org forumu. Sıradan bir forum değil.  Forumumuzun kalitesini korumak amacıyla görüşler aktarılırken bazı temel kurallara dikkat edilmeli. Çalakalem yazılmamalı. Çünkü üyelerden daha fazla dışarıdan takip ediliyor, okunuyor.

Yine hatırlatayım dedim:.

1- Çümleye  büyük harf ile başlanmalı ve cümlenin sonuna nokta konulmalı.

2- Anlam bütünlüğü olan çümleler paragraf olarak ayrılmalı.

3- Soru ifade eden çümlelerin sonuna soru işareti konulmalı.

4- Yazıların ana fikri okuyucular tarafından anlaşılabilmeli.

Konu ile bağlantılı olmayan bu yazım için kusura bakmayın. Ben son günlerde bazı üyelerin ne yazdığından hiç bir şey anlayamıyorum. Oysa bize imla ve noktalama kuralları ilkokulda öğretilmişti.

Saygılarımla.

Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Temmuz 10, 2013, 12:56:13 öö
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Masonluk Dünya'ya bir şekil verme görüşü değildir.

Masonluk bireye ait bir çalışma sistemidir.

Öğreti doğrudan mason içindir. Ütopik bir Dünya sistemi yaratmak için uğraşmaz. İnsanların gönenç ve mutluluğu için yapılacak çalışmalarda masonlara büyük görev düşer ama bu gönenç ve mutluluk nasıl sağlanacak, o noktada masonluğun bir öğretisi yoktur.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Temmuz 10, 2013, 12:56:27 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Burası masonlar org forumu. Sıradan bir forum değil.  Forumumuzun kalitesini korumak amacıyla görüşler aktarılırken bazı temel kurallara dikkat edilmeli. Çalakalem yazılmamalı. Çünkü üyelerden daha fazla dışarıdan takip ediliyor, okunuyor.

Konu ile bağlantılı olmayan bu yazım için kusura bakmayın. Ben son günlerde bazı üyelerin ne yazdığından hiç bir şey anlayamıyorum. Oysa bize imla ve noktalama kuralları ilkokulda öğretilmişti.

Saygılarımla.
syn Asimov
syn Arais bu konuda bana bir cok uyarıda bulundu imla konusunda sıkıntı içindeyim ama sürekli uyarılmak
bana bu hareketi yapmak zorunda bıraktı saygılarımla
,?.()/%+^'^' marş marş yerlerinize
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2013, 01:11:07 öö Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 10, 2013, 12:58:20 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygılarımla.
temel etkileşim sizce nedemek
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 10, 2013, 02:26:24 öö
Yanıtla #7
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sevgili GOASISG,

Size daha önce de söylediğim gibi forumumuz da belli  kurallar ve düzen var.Bu kural ve düzen diğer forumlar dan farklıdır ve müstesnadır.Yeni üyelerimiz evet, bu düzene alışmakta zorlanıyorlar. Forum yönetimi olarak bu konu da üyelerimize tolerans ile yaklaşıyoruz. En kısa zaman da forum da ki yazılı ve yazılı olmayan, kurallara riayet etmenizi rica ederim.

Zor değil . masonlar.org a geldiğim de noktalama işaretleri kullanmıyordum. Şu anda gördüğünüz gibi forumun bana kattığı bir değer olarak, noktalama işaretlerine büyük özen gösteriyorum.

Sevgilerimle
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2013, 10:59:01 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Temmuz 10, 2013, 11:04:44 öö
Yanıtla #8
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Arkadaşlar,

Yazılanları nereden tutup düzeltmeye çalışsam , nasıl yapsam diye baya düşündüm. Bir yol bulamadım .

Masonluk hakkında yazılanlar , forum kuralları hakkında yazılanlar , karşılıklı hitap şekilleri gerçekten düşündürücü. Unutmayalım ki yazımızın başına ve sonuna saygı ifadeleri yazmak sadece şekilcilikten ibaret.  Yazılarımızın içeriğinde birbirimize  göstereceğimiz saygı , kendi hak ettiğimiz saygıyı gösterir.

Ayrıca Mason olmayan kişilerin , Masonluk hakkında farklı görüşler  bildirip , gereksiz tartışmaları forumun  ' Masonluk , Masonlardan Öğrenilmelidir ' paradigmasına uymamaktadır. Tartıştığınız konular ,  küçük bir araştırma ile forum içinde bulunabilecek konular.

Sayın GOASISG,

Açtığınız konuyu , yazdığınız iletiyi anlayabilmek için yazınızın muhtelif yerlerine noktalama işaretleri koydum , anlamaya  çalıştım. Farklı anlamlar çıkarttım. Tahminimce , sizin anlatmak istediğinizi anlayamadım. Size zahmet olmaz ise  ve gerçekten anlaşılmak istiyorsanız , yazınızı anlaşılır bir şekilde yazar mısınız ?

Saygılar

Her şeye rağmen bir nura doğru yürüyoruz...

Temmuz 10, 2013, 08:32:03 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Arkadaşlar,

Yazılanları nereden tutup düzeltmeye çalışsam , nasıl yapsam diye baya düşündüm. Bir yol bulamadım .

Masonluk hakkında yazılanlar , forum kuralları hakkında yazılanlar , karşılıklı hitap şekilleri gerçekten düşündürücü. Unutmayalım ki yazımızın başına ve sonuna saygı ifadeleri yazmak sadece şekilcilikten ibaret.  Yazılarımızın içeriğinde birbirimize  göstereceğimiz saygı , kendi hak ettiğimiz saygıyı gösterir.

Ayrıca Mason olmayan kişilerin , Masonluk hakkında farklı görüşler  bildirip , gereksiz tartışmaları forumun  ' Masonluk , Masonlardan Öğrenilmelidir ' paradigmasına uymamaktadır. Tartıştığınız konular ,  küçük bir araştırma ile forum içinde bulunabilecek konular.

Sayın GOASISG,

Açtığınız konuyu , yazdığınız iletiyi anlayabilmek için yazınızın muhtelif yerlerine noktalama işaretleri koydum , anlamaya  çalıştım. Farklı anlamlar çıkarttım. Tahminimce , sizin anlatmak istediğinizi anlayamadım. Size zahmet olmaz ise  ve gerçekten anlaşılmak istiyorsanız , yazınızı anlaşılır bir şekilde yazar mısınız ?

Saygılar
Çok haklısınız bu uyarılar doğrultusunda, yazım şeklim ve anlatım tarzımda ,değişiklik yapıcam
İmla konusunda gercekten sıkıntılarım var ,inanın sağ ve solumun netarafım oldunu bilmem 2 dakikamı alıyor. Kendi hakkımda anlattığım bu sıkıntım gercektir.Harhangi bir imada bulunmuyoorum
Sürekli düzeltmeye cabalıyorum
Sağ sol ve yön algımda sorunlar var.Buda bu tür sorunlara sebebiyet veriyor.Durmadan bu konuda uyarılmam,özürümü anlatmama sebep oldu.Rica ederim anlayışlı olun
Bende uyarılar doğrultusunda. düzeltmeye uğraşıyorum.eger siteye veya görüşe zararım varsa,siteden cıkarılmayı talep ediyorum
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2013, 08:45:37 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ