Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Einsof  (Okunma sayısı 22417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 05, 2010, 01:48:31 ös
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Uzun bir zaman önce,; Ben de Masonlar için özel bölümde ne olduğunu merak ettiğimden, birkaç mason üyenin şifresini bilmeye çalışmıştım ama başarılı olamadım. Sonra denemekten vazgeçtim çünkü pek fazla birşey olmadığına kanaat getirdim. Çünkü yeni üye olan bir mason'un forum içerisindeki ileti sayısı özel bölüm'de ki ileti sayısından daha fazla ayrıca ne olabilir ki yani özel bölümde. Anladığım kadarıyla kendini tanıtma bölümü var. Çünkü mesela yeni üye bir mason 5 iletiye sahip ise 4 tanesi görülebiliyor, 1 tanesi görülemiyor.

Ekim 05, 2010, 05:49:08 ös
Yanıtla #31

Affedersiniz Sayın Mozart; sizden önce kendime yönelttiğim şeyi burada belirterek ifademi söylemekten geri durmadığım için nickinizin de ön kelimesinde kasıtlı olarak berlirtmek üzere her ihtimale karşı tarafınızdan tepki de almamın normal olduğunun bilincindeyim. Dediğim gibi açıklamanıza istinaden belki bana düşmez ama - dünyanın doğruluğu da bana kalmamış - bu yaptığınız davranışın pek doğru olmadığını - akıl vermek gibi olmasın - çünkü gayet benden daha akıllı bi yapıda bulunduğunuz muhakkaktır - benim hayatımda en hassas olduğum noktalardan biridir, bi başkasının şifresini almak ya da öğrenmek gibi bir hırsızlığa kalkışmak yapılan en çirkin davranışlardan biridir. Ha şifresini almışsın, ha malını çalmışsın.. benim gözümde ikisi de eşdeğer.. Sonuçta birçok kapkaçcıların ortalıkta kol attığı bi toplumda ve en çok da hırsızlık suçlarının yaygın olduğu bir durumda olduğumuz için kaldı ki kişilerin özel hayatına girme gibi bir hadsizlik yenilir yutulur cinsten de değil yani.. Amaç temiz toplum yaratmaksa önce bilinçli bireylerden oluşan bir dünyayı kurmak ve en önemlisi de saygınlık yaratacak hasletlere sahip olunmasını sağlamaktır. Yani bu şekilde bir görüş ütopya olacağı için dünya geneline baktığımızda ne yazıkki bunun başarılması pek de kolay olamayacaktır.

Yanlış anlamayın lütfen iletiniz üzerine böyle düşüncelere sahip olduğum için direkt sizi hedef aldığımı düşünmeyiniz. Çünkü bunun doğruluğu ya da yanlışlığı subjektif olduğu için sizce bu normal görülse de bence hiç de doğru bi davranış biçimi değildir. Yineliyorum her türlü ihtimali düşünmeme rağmen gene de yazmamı sanırım kendime bi türlü hakim olamadığımdan kaynaklanıyo :D

Saygılar, 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 06, 2010, 09:27:08 öö
Yanıtla #32
  • Uzman Uye

Bence,bırakınız girsin.

Sonradan gönderilen mesajlardan anlaşıldığı kadarıyla,forumla birçoğumuzdan daha fazla ilgilenen birisi...

Farklı düşüncelere izin verilmeden yeni idrakleri aralamak mümkün olmayacağına göre,katılımının zarardan ziyade faydalı olacağına inanıyorum.

Yetkili olsam izin verirdim;yasaklayarak,men ederek farklı düşünenleri onaylamaktan öte birşey yapılamaz.

Gördüğüm kadarıyla,"Kabala"çalışıyor.Farkına varamadıklarımızı kavramamız için bizlere yol bile gösterebilir.

Elbette,takdir yöneticilerin.

Saygılar
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ekim 06, 2010, 10:21:49 öö
Yanıtla #33
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn ceycet,

Anafikir olarak görüşlerinize hepimiz katılırız. Ki bu dusuncedir ki forumda neredeyse her meşrepten üye bulunmakta. Farklı görüşler ifade edilmekte, farklı üsluplar kullanılmakta. Hepsine eyvallah!

Ama bir sınır da olmak zorundadır ki ne sinir olalım ne de forumun ahengi bozulsun. Bu sınırda öyle çok sinirlayici değil, sokak ağzıyla konuşulmasın, hakaret olmasın, kişisel saldırı olmasın, bu kadar. Bir de icerikle alakalı sır mevzuu var.

Bunlara riayet edildiği sürece görüşü inanışı ne olursa olsun herkese kapı açık.

Einsof'a Forumda tolerans gösterildi, pek çok kez ceza aldı. Ve baslikta da gördüğünüz üzere pek çok kez üye oldu. Her üyeliğinin sonu bilinen hüsranla sonuçlandı.

Yani 'yonetici olsam üye yapardim' demişsiniz ya o da gördüğünüz üzere yapılmadı değil. Sonuc?.. Kimi kez Müslüman kimi kez ıslam karşıtı kiminde yahudi düşmanı kiminde Yahudi kisiliklerle karşımıza çıksa da vardığı nokta da özü hep olduğu gibi kaldı. Kendini bilse bu tip farklı karakterlere bürunmezdi. Kendini bilmediği için de ilerleme kabul etmez. Halbuki gelişmenin, ilerlemenin olmazsa olmasıdır kendini bilmek.

Bu yazdıklarımızı ziyaretçi olarak okuduğunu biliyorum. Ve aslında bu baslik altinda bunlari yazmam hala toleransla yaklaştığımızı da gösteriyor. Ama sn. Üstadımın açtığı bir konunun başlığında da dendiği gibi tolerans sucu görmezlikten gelme değildir.

Herkes her yere uygun değildir. Ve bizim -neyle ilgilendiğinin kim oldugunun önemi olmaksızın- ilerleme kabul etmezlerle geçirecek vaktimiz yoktur. Çünkü yol uzun ve yasam kısa. Sanal alemde bir forum olarak görülse bile burası, gelişerek geliştirmek isteyenlere hitap eder.

o cok bilindik mottoda dendiği gibi iyi insanı daha iyi bir insan yapabilmek. Istırabı bu olmayan Bilgiden mahrum mutlak  bir karanlığın, bagnazligin, cehaletin kolesidir. Benliğine hakim olamayan kisi yoldan da akildan ve hikmetten de bihaberdir. Boyle biri nasıl yol gösterebilir? Kendi benliğine muktedir olamayan hep baskasının kolesidir, baskalarının sözleriyle yasar, dediklerini yapar, göçer gider iz bırakmadan ve belki daha kötüsü kapkara bir terekedir ardında kalan. Ona kim yol gösterebilir?

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Ekim 06, 2010, 10:24:03 öö Gönderen: skullG »

Ekim 06, 2010, 12:18:53 ös
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

Sayın SkullG,

ben malum şahsı tanımıyorum,daha önceki tutumlarındanda habersizim.Benim ilgimi çeken,şahsın istekliliği ve ısrarı.

Hal böyle olunca,doğal olarak merak ediyor insan;acaba mecali nedir,ne söylemek istiyor,söyleyebileceği ne olabilirki bizleri fazlasıyla rahatsız etsin diye.

Elbetteki mevcut tutum tecrübelere dayalıdır.Bu konu da takdir sizlerindir.Ben,şahsın ısrarına yönelik bir değerlendirme yaptım.Yoksa,itibar ettiğim atasözleri vardır ki;"Denenmişi deneme","Bozulanın ilacı olmaz"vs. yaşam felsefemi yönlendiren düsturlardır.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ekim 06, 2010, 09:07:53 ös
Yanıtla #35

Bence,bırakınız girsin.

Belki bana düşmez ama kişisel fikrimi belirtmek adına sadece konuya iştirak ediyorum, hem Sayın skullG 'un haklı olduğunu hem de sizin bu konuda biraz daha insancıl olduğunuz için belki de böyle düşünüyorsunuzdur Sayın Ceycet; size de hak veriyorum ama sonuçta oldukça korkunç derecede küfreden ve hakaretlerden başka düşünemeyen bi zihniyetin kime ne yararı olabilir ki? Belli ki bu şahıs oldukça kişisel problemler yaşıyor. Tabiki burada kişinin psikiyatri ile ilgili kısmı bizi ilgilendirmiyor, akıl hastanelerinin görevini burada bizler icraa edemeyiz ama sonuçta kişinin kişiye saygısı ve herşeyin bi edebi, usulü söz konusuysa bırakın ağıza bile alınamayacak bu şahsın ismini, lafının bile geçmesi bu forumdakilere özellikle yakıştıramadığım bi husustur. Konunun hakikaten de kilitlenmesi ( tabi Sayın Admin ' in uygun görmesi mühimdir ) bence bu forumun seviyesinin düşmesine izin vermeyeceği görüşündeyim. Kişinin adı geçtikçe huzursuzluk verme gayesinde olduğundan bence Sayın Zarathustra 'nın da belirttiği gibi kendi kişisel deyimimle ; kaale alınmayacak tiplerdendir. Bakınız aslında aslında sorun ne olursa olsun, önemsenmeli diye düşünüyorum. Çünkü sorunun üzerine gidilmedikçe asla çözüme kavuşamaz. Bence bunun da yolunu Sayın Adminimiz yeterince bilmekte, diye düşünüyorum.  

Ya da konuyu bahsı geçen şahsın davranışları üzerine yoğunlaştırarak kişiyi deyim yerindeyse bi denek olarak görmeli ve böylesi sorunların nereden kaynaklandığı hususuna dikkat çekerek, gerek bilinçaltı gerekse çocukluğundaki yaşatılarının etkilerinin şimdi karşılaştığı herhangi bi olayla veya  olaylarla nasıl da bilinçüstüne çıkarıldığı, haliyle de vermiş olduğu tepkilerin başkaları üzerinde yarattığı olumsuz etkinin derecesini burada ölçmek adına güzel bi paylaşım kurmaya davet ediyorum. Sayın Admin uygun görürlerse konuyu seviyeli ve gayet bilgili bir üslupla tartışmayı başlatmayı istiyorum.   

Saygılarımla,    
« Son Düzenleme: Ekim 06, 2010, 09:23:03 ös Gönderen: Prenses Isabella »

Ekim 07, 2010, 04:35:33 ös
Yanıtla #36
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Kisinin son cabalari

Merhaba MASON Kamil İnsan,

Msn Adresi - Arkadaşlık Sistemine üyelik başvurusunda bulundunuz .
Hesabınızın Aktif edilebilmesi için Aşağıda ki onay linki ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. :
http://msnadresi.org/signup_confirm.php?id=13033&digest=43c622e4809d98adb77fc19

Msn Adresi Yönetim

Sayin Kamil pharmason pislikkin,

Fenerbahce.org uyeliginizi aktif hale getirmek icin aktivasyon kodunuz asagidaki gibidir.

Aktivasyon Kodu: 45148193271

Aktivasyon kodunuzu
http://www.fenerbahce.org/aktivasyon.asp adresinden girerek ya da
http://www.fenerbahce.org/aktivasyon.asp?AID=955426&Auth=45148193 linkine t齥layarak otomatik olarak ger鏴kleirebilirsiniz.

Tesekk黵ler,
Fenerbahce Spor Kulubu Resmi Internet Sitesi
www.fenerbahce.org

Sayın Mason ibiş,

Webaslan.com üyeliğiniz başarıyla oluşturulmuştur.

E-posta : [email protected]
Şifre: 1234

http://www.webaslan.com

Bu üyelik, sitemizdeki üyelik kayıt formunun doldurulması sonucu açılmıştır.

İsteğiniz dışında bu üyeliğin açıldığını düşünüyorsanız üyeliğin iptali için alttaki linke tıklayınız.

http://webaslan.com/uye_iptal.php?frm_date=2010-10-05 23:24:01&frm_id=8144

Tarih : 05 Ekim 23:24
IP adresi : 85.96.5.81

Webaslan.com - En iyi Galatasaray Taraftar Sitesi

Gencgonulluler mesaj listesi için üyelik onay bildirimi

85.96.5.81 adresinden , "[email protected]" olan e-posta adresinizin
[email protected]
mesaj listesine üye yapılması için bir istek aldık. Bu listeye üye
olmak istediğinizi onaylamak için bu mesajı, Konu: başlığını
değiştirmeden yanıtlayın. Veya bu web sayfasına gidin:

http://toggrup.org.tr/cgi-bin/mailman/confirm/gencgonulluler/fccd9dd0e2891e3a38d7c539eacdbc33

Veya bir mesaja aşağıdaki satırı -- sadece aşağıdaki satırı -- yazarak
[email protected] adresine gönderin:

confirm fccd9dd0e2891e3a38d7c539eacdbc33bc0

Basitçe bu mesajı `yanıtlamak', çoğu e-posta okuma programında
çalışır, çünkü bu durumda Konu: satırı doğru biçimde kalır (Konu:
içinde fazladan "Re:" veya "Ynt:" olması sorun değildir).

Eğer bu listeye üye olmak istemiyorsanız, bu mesajı gözardı edin. Eğer
bu listeye kötü niyetle üye yapılmak istediğinizi düşünüyorsanız veya
başka sorularınız varsa, bunları [email protected]
adresine gönderin.

Guruplara uyeligim onaylanmasi durumunda, email adresine asiri email gonderilmesi ile sistemin cokertilecegi dusunulmekte.
« Son Düzenleme: Ekim 07, 2010, 04:40:30 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 08, 2010, 11:22:42 öö
Yanıtla #37
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Keşke kendisi için zeka dilemekten başka yapabileceğimiz bir şeyler olsa.
Tempus fugit...

Ekim 09, 2010, 12:54:56 ös
Yanıtla #38

Keşke kendisi için zeka dilemekten başka yapabileceğimiz bir şeyler olsa.

yok mu gerçekten :)

Ocak 06, 2011, 03:28:39 ös
Yanıtla #39
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Bugun gelenler

yazarlığımı açarmısınız lütfen Gülümseme bakın beyler söylemekten sıkıldım artık locanızı bombalatmayın bana açan şu yazarlığı, en az 25 masonu öldürebilirim hem de hiç acımadan..

bir gün seni bulup kafanı kopartacağım sn.mason, asitin içine atıp yok edeceğim seni bir mezarın ble olmayacak

sana acımayacağım hastalıklı çenemle seni ıssıracağım, tüm gaddarlıkları göreceksin, küflü gözler ardından bana bakacaksın paçalanmış bedenin cenazene katılım olmaksızın defnedilecek

enjekte edilmiş gereksiz bir acı,
alev alev yanan bir deri,
ve aklın ötesinde ölümcül arzu, -
bulunmak üzere uykuya dalmış..

die some
because emptiness
has grown old
fire descending
the slow kill in the cold

they are infected,
they are torn,
they are rejected,
they are born
are they forlorn? yes! they are forlorn
« Son Düzenleme: Ocak 06, 2011, 03:42:56 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.