Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kişisel Duygularım İle İlgili Bir Sorun  (Okunma sayısı 12369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 14, 2012, 05:47:02 ös

İyi Günler Efendim Size Bir Sorum Olacak Kafam Çok Karışık Kesinlikle Masonluk Hakkında Değil Ve Sadece Sizden Yardım Alabileceğimi Düşünüyorum Bu Sebeple Burada Soruyorum Evet Soruma Başlıyorum.

Şimdi Uzun Süredir Hoşlandığım Bir Kız Vardı Geçte Olsa Onun Umurunda Olmadığımı Fark ettim. Ve Ona Karşı Hala Bir Ümidim Var Ama Şöyle Bir Olay Var Aslında Onu Sevmediğimi Uzun Süredir Konuştuğum Başka Birini Sevdiğimi Hatta Aşık Olduğumu Anladım Ve Aşık Olduğum Kişi Benim Hakkımda Her şeyi Biliyor Ve Birazcıkta Büyük Benden Yani 2-3 Yaş Sizce Ne Yapmalıyım ? Peşinden Koştuğum Yaşıtım Olan Kıza Duygularımı Tekrardan Dillendirmeli miyim ? Daha Önce Söylediğimde Sadece Bir Bahane Bulup Derslerime Yoğunlaşmam Gerekiyor Falan Demişti Hiçbir Şey Söylemeden Gidince Bana Sorun Sende Değil Sadece Derslerime Yoğunlaşmalıyım Diye Mesaj Attı Ve Şimdi Gurur Yaptım O konuyu o Kıza Bir daha Açamadım Ve Onu Her Gördüğümde Bana Birşeyler Oluyor Evet Beni Çok Etkiliyor Ama Kesinlikle Ona Aşık Olmadığımı Düşünüyorum Öbür Yandan Benim Hakkımda Herşeyi Bilen Çok Sevdiğim Ve Tek Güvendiğim Kişi Olduğu İçin Her şeyimi Anlattığım (Hatta Masonluk Hakkındaki Görüşlerimi) Kişiyemi Açıklayayım Duygularımı (Aslında Ona da Söyledim Ama Hemen Geçiştirdimki Farketmesin) Bu Benim İçin Önemli Bir Sorun Çünkü Kavuştuğum Birinden Asla Vaz Geçmem. Evet Bunu Sadece Sizin Görüşlerinize Göre Yapılandırabilirim Çünkü Fikirleriniz Gerçeklik Yolunda Önemli Konu Kirliliği Yaptıysam Özür Dilerim Ve Konum Silinebilir..

Saygılarımla..
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet

Mayıs 14, 2012, 06:39:14 ös
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın RaphaeLDeadeN

Aşkın yaşı olmaz, git aç duygularını konuş bence yapılacak iş bu sende biliyorsun esasında destek bekliyorsun sanırım.Desteğide aldığına göre gözlerinin içine bakarak ben seni seviyorum demek kalıyor.Desteği az bulduysan benım  bir arkadaşım kendinden 5 yas küçük bir çocukla evlendi.Benim ilişkilerim arasında en çok değer verdiğim kadın benden tam 9 yaş büyüktü onla olan aşkı muahbbeti kimse de tadamadım.İlişkimiz 2 sene sürdü şu an dostuz.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 14, 2012, 06:49:59 ös
Yanıtla #2

Sayın RaphaeLDeadeN

Aşkın yaşı olmaz, git aç duygularını konuş bence yapılacak iş bu sende biliyorsun esasında destek bekliyorsun sanırım.Desteğide aldığına göre gözlerinin içine bakarak ben seni seviyorum demek kalıyor.Desteği az bulduysan benım  bir arkadaşım kendinden 5 yas küçük bir çocukla evlendi.Benim ilişkilerim arasında en çok değer verdiğim kadın benden tam 9 yaş büyüktü onla olan aşkı muahbbeti kimse de tadamadım.İlişkimiz 2 sene sürdü şu an dostuz.

Saygılarımla

Sayın Arais. Size Teşekkür Ediyorum Bana Verdiğiniz Destek Yüzünden Sanırım Biraz Daha Cesaretlendim Peki Şu Peşinde Koştuğum Kız Ne Olacak Ona Nedemeliyim Yada Birşey Demememelimiyim Çünki Umurunda Bile Değilim..
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet

Mayıs 14, 2012, 07:22:17 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ölürüm ben sana ne güzel şeyler bunlar,ne güzel şeyler yaşamaya başlamışsın sen öyle,ama ilk önce şu konuda anlaşalım herşeyi heryerde anlatma ve konuşma.Duygularını bu kadar açık anlatabiliyorsan kızada açıl lakin bu tip şeyleri o kadar çok yaşayacaksınki o ayakların o kadar çok yerden kesilecekki hep arayacaksın omudur diye.O olduğunu anlaman uzun zaman alabilir bulduğunuda düşünebilirsin sıkçada aldanırsın.Şu yaşlarda bence çok önem verme ama yaşa.Duygularının geliştiği bir dönemdesin sevgiyi tanımlayacağın en önemli zamanın başındasın orta karar derdini anlat,inan bana ilk aşkımı hatırlamıyorum bile.

sevgiyle kal küçük dostum
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 14, 2012, 07:31:55 ös
Yanıtla #4

Ölürüm ben sana ne güzel şeyler bunlar,ne güzel şeyler yaşamaya başlamışsın sen öyle,ama ilk önce şu konuda anlaşalım herşeyi heryerde anlatma ve konuşma.Duygularını bu kadar açık anlatabiliyorsan kızada açıl lakin bu tip şeyleri o kadar çok yaşayacaksınki o ayakların o kadar çok yerden kesilecekki hep arayacaksın omudur diye.O olduğunu anlaman uzun zaman alabilir bulduğunuda düşünebilirsin sıkçada aldanırsın.Şu yaşlarda bence çok önem verme ama yaşa.Duygularının geliştiği bir dönemdesin sevgiyi tanımlayacağın en önemli zamanın başındasın orta karar derdini anlat,inan bana ilk aşkımı hatırlamıyorum bile.

sevgiyle kal küçük dostum

Peki Anlıyorum Efendim.
Saygılarımla.
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet

Mayıs 14, 2012, 08:27:29 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Sayın RaphaeLDeadeN

Şimdi benim anlamadığım bu kızlarla ben mi çıkacağım ? Benim sevgilim mi olacak ?

Olaya başarı yada başarısızlık olarak bakıyosun sanki biraz da onda başaramadım bunda başarabilirmiyim ?

Ya onda başarabilceğimi biliyorum zaten ama asıl başarısız olduğum durum bu duvarı nasıl atlamalıyım.

Çok düşünmek işe yaramaz bu durumda düşündukçe korkular dile gelir hedeften bi o kadar uzaklaşırsın.Uygulama adamı ol hayal eden değil.

Senden buyuk arakadaşın çok da güzel bir kız değil anladığım kadarıyla,Onu sevmene rağmen aklın o kızda kalıyorsa.

Kadında güzellik ona verdiğin değerdedir. Bunu unutma,

Aşık Veysel:'' Sendeki güzellik beş para etmez, bendeki sevda olmasa.''

Ferhata ustası sormus bigün:

Usta:Şirin o kadar güzel bir kız değil neden oğlum böle işkence ediyorsun kendine bu dağları delmeye değer mi ?

Ferhat: Ustacım sen onu benim görebildiğim gözle görsen bırak bu dağı dünyayı delerdin demiş.

Şimdi Sen sececeksin aşk mı ? Yoksa başaramı ? bu başarı sana göre bi başarı yada başarısızlık ama unutma

Ben seçimmi söylememe rağmen tekrar sorduğun üzere yazdım bu kadar uzun

Saygılarımla

Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 14, 2012, 08:38:02 ös
Yanıtla #6

Sayın RaphaeLDeadeN

Şimdi benim anlamadığım bu kızlarla ben mi çıkacağım ? Benim sevgilim mi olacak ?

Olaya başarı yada başarısızlık olarak bakıyosun sanki biraz da onda başaramadım bunda başarabilirmiyim ?

Ya onda başarabilceğimi biliyorum zaten ama asıl başarısız olduğum durum bu duvarı nasıl atlamalıyım.

Çok düşünmek işe yaramaz bu durumda düşündukçe korkular dile gelir hedeften bi o kadar uzaklaşırsın.Uygulama adamı ol hayal eden değil.

Senden buyuk arakadaşın çok da güzel bir kız değil anladığım kadarıyla,Onu sevmene rağmen aklın o kızda kalıyorsa.

Kadında güzellik ona verdiğin değerdedir. Bunu unutma,

Aşık Veysel:'' Sendeki güzellik beş para etmez, bendeki sevda olmasa.''

Ferhata ustası sormus bigün:

Usta:Şirin o kadar güzel bir kız değil neden oğlum böle işkence ediyorsun kendine bu dağları delmeye değer mi ?

Ferhat: Ustacım sen onu benim görebildiğim gözle görsen bırak bu dağı dünyayı delerdin demiş.

Şimdi Sen sececeksin aşk mı ? Yoksa başaramı ? bu başarı sana göre bi başarı yada başarısızlık ama unutma

Ben seçimmi söylememe rağmen tekrar sorduğun üzere yazdım bu kadar uzun

Saygılarımla

Bütün Sorularımı Tek Cevapla Yanıtladın Kardeşim. Ve Benden Büyük Olan Çok Güzel Bir Kız Ve Sanırım Bana Değer Veriyor Senin Mantığına Şu Mantığımıda Ekleyeceğim
Kız Bana Değer Veriyor Sanırım Ve Bana Değer Vereni Değer Vermeyene Seçeceğim Tabiki Bana Değer Veren Çok Güzel Bir Kız Ama Arada Mesafeler Ve Yaş Var Yaş Farkı Umurumda Bile Değil Ama O Başka Bir İlde Ama Her Ne Olursa Olsun Bana Değer Vereni Yani Benden Yaşça Büyük Olanı Seçeceğim
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet

Mayıs 14, 2012, 10:30:32 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Sayın RaphaelDeaden,
        Bundan 45 sene kadar evvel,  hemen hemen böyle bir konuda rahmetli ağabeyim bana "sev seni seveni çirkef aşuhte olsa da, sevme seni sevmeyeni Bağdat'ta prenses olsa da " demişti. Her konuda dinlemeye özen gösterdiğim rahmetli ağabeyimin bu sözünü hiç unutamıyorum. Kararında faydası olacağı düşüncesi ile;
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mayıs 14, 2012, 10:37:31 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Mesafe varsa ve duyguların çok yogunsa yada yogunlasırsa mesafe problem olabilir.

Saygılarımla

Mayıs 14, 2012, 11:11:51 ös
Yanıtla #9

Sayın RaphaelDeaden,
        Bundan 45 sene kadar evvel,  hemen hemen böyle bir konuda rahmetli ağabeyim bana "sev seni seveni çirkef aşuhte olsa da, sevme seni sevmeyeni Bağdat'ta prenses olsa da " demişti. Her konuda dinlemeye özen gösterdiğim rahmetli ağabeyimin bu sözünü hiç unutamıyorum. Kararında faydası olacağı düşüncesi ile;
        Saygılar-sevgiler.

Çok Doğru Söz Efendim Bu Arada Yaşınız Kaç ? Merak Ettim 45 Sene Evvel Dedinizde

Saygılarımla.
Amor - Honor - Justitia
Sevgi - Onur - Adalet