Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sarai Sierra  (Okunma sayısı 5594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2013, 08:07:47 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

amerikalı fotoğrafçı. dünya'yı gezip fotoğraf çekiyordu.. türkiye'ye geldi. 21 ocak'tan beri kendisinden haber alınamıyordu.. bugün cesedi tecavüz edilmiş ve bıçaklanmış şekilde yol kenarında bulundu.

aklıma bir kez daha o soru geldi, türkler insan mı?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22509010.asp

Şubat 02, 2013, 08:21:01 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bu nasıl ve ne tip bir soru allah aşkına.

Türkler insanmı?
Bu ne tip bir nefret bir olay karşısında bu nasıl bir tepki?
tepkinizi ne güzel yazmışsınız,sonrasını nasıl icat ettiniz?

Çok arızalı bir bakış açısı bu açıklanamaz bir durumdur.

Bir kadına üstelik masum üstelik yalnız üstelik misafir bir kadına hayvanca tecavüz edilmiş,bir hayvan yapmış belliki bu işi hindistanda defalarca bir otobüs içinde masum bir kıza tecavüz edildi,üstelik insanların içinde yapıldı  tüm hintlileremi demek lazım o zamanda siz insanmısınız diye.

Yapmayın böyle şeyler iyi bir şey yazarken batırmayın bu tip söylemlerle.
Aklınıza her geleni yazmayın lütfen  bırakın aklınıza gelenin cevabını yine aklınızdan veriniz.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 02, 2013, 09:38:29 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yazık...

yaşamak en kutsal olan haktır hıc bir şekilde ellınızden alınamaz.. nasil öldugu konusnda  kesin bir bilgi yok kimsenın elınde... düşünuyorumda  oralarda  fotograf cekmek istedi  bir yada birden fazla  madde bagımlısının saldırısıan ugradı ve  öldu... şimdi ölenın gerı gelmesı  mumkun deıl elbettekı Tanrı gunahlarını af etsın...
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..

Şubat 02, 2013, 10:06:13 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Şayet bir Ulusa karşı ön yargılarınız varsa, artık içinizdeki kurt sizi durmadan kemirir. Hep  önyargılarınızın esiri olarak o ulusta yaşanan olumsuzlukları görür ve içinizdeki nefret giderek tedavi edilemez bir durum alır.
      Bu son olayın detaylarını henüz bilmiyoruz. Öyle zannediyorum ki hiç kimse  masum bir insanın katlinden memnuniyet duymaz. Kim bilir kim veya kimler hangi haleti ruhiye içinde böyle bir vahşeti yaşattılar. Yanlız üzüldüğüm, ön yargıdaki bu iğrenç düşüncenin bu kadar nasıl büyüyebildiğidir.
       Ülkemize her yıl binlerce Amerikalı veya başka uluslara mensup turistler gelir. Tüm yurdumuzu büyük bir rahatlıkla gezer ve istedikleri etkinlikleri yapabilirler. Giderken de Türk misafirperverliğinden, Türk halkının cana yakınlığından söz ederler. Bir çok olumlu anılarla ayrılırlar ülkemizden. Nedense bu ön yargılı kişiler bunlardan hiç birini görmez ama daha ne olduğu bile tam olarak açıklanmadan bir vahşeti koskoca bir ulusa mal ederler ve utanmadan "Türkler insan mı?" diye sorabilir. Şimdi aynaya baksın bu soruyu soran ve kendisinin insanlığını sorgulasın önce.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Şubat 02, 2013, 11:08:46 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

' Türkler insan mı ? ' bu soru bende  sizin farklı bir etnik kimliğe sahip olduğunuz düşüncesi uyandırdı nedense..

Aslında Türk milletine yüklenmemeli. Bu olaylardan sorumlu tutulması gereken, bu pislikleri temizleyemeyen yetkili mercilerdir.Ha bu durumda Türkiye de Türk veya yabancı ne olursa olsun, kadın olmanın zor olduğu görüşünde  hemfikirizdir belki de.. Kadın olmak zor; Çocuk yetiştirmeyi bilmiyoruz, okullarda eğitim veremiyoruz bu sorunlarda var evet. Adalet yok, Polis - yargı vs. kurumlar hantal ve işlemez bir vaziyette.. Basında öve öve bitirelemeyen bir polisimiz falan yok diye uzar gider.

Bir abartı var, evet. Ama bu abartı ABD elçiliğinin bastırmasından kaynaklanıyor. Zaten bu ülkede her gün bu olaylara maruz kalan kadınlar için de  bu kadar gundem yapılsa idi eğer, bu gün bunlar olmayabilirdi..
« Son Düzenleme: Şubat 02, 2013, 11:20:28 ös Gönderen: Melina »
Adequatio intellectus et rei

Şubat 02, 2013, 11:16:43 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Sayın Melina'nın sözlerine katılıyorum. Tabiiki bir çok olumsuzluklar var.Ama bütün bunların , koskoca bir ulusu insan olmamakla suçlamanın normal bir insan mantığı olduğunu kabul edemiyorum.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Şubat 03, 2013, 12:55:36 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

akım demişsiniz ama  başka bir şey olmuş...
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Şubat 03, 2013, 12:58:10 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Hangisi ?
"Vur ama dinle beni"

Şubat 03, 2013, 01:00:23 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Türkler insan mı" ifadesinden bahsediyorum...
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Şubat 03, 2013, 01:03:48 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

O soruyu soran ben değilim ki !
"Vur ama dinle beni"