Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonik Damlalar  (Okunma sayısı 1951 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 10, 2016, 05:26:57 ös
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Volfgang Mozart Kardeş'in Sihirli Flüt eseri insan tekâmülünün sembolik bir takdimi olup, Avusturya İmparatoru tarafından yasaklanan sembolik Masonik tekrislerin yerine geçmek için bestelenmiştir. Böylece Kardeş'leri zalim bir yönetimin iradesine rağmen Masonik olarak eğitmek imkânı doğmuş oluyordu.

Rudyar Kipling diyor ki :. «Dört dinden kardeşleri içeren 782 numaralı Lahore Loca'sının sekreteri idim. Bir Hindu tarafından tekris edildim, ikinci dereceye bir Müslüman ve üstadliğa bir İngiliz tarafından geçirildim.

Helsinki Sunimi Loca'sının azası olan ve Finlandia ve diğer Ölmez eserlerin bestecisi Jan Sibelius Kardeş New York Büyük Loca'sının Finlandiya'da Masonluğun kurulmasında oynadığı rol dolayısile ritü ellik bir müzik bestelemiş ve Büyük locaya ithaf ettiği bu beste o günden buyana New York Büuük Loca'sında çalınagelmiştir. Bu eser Mozartın Sihirli Flüt'ünden sonra diğer bir ritüelik beste olarak bilinir

Derleyen : Tulü BAYTIN

Mimar Sinan Dergisi  / Sayı 28
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2016, 07:46:59 ös Gönderen: Risus »
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Temmuz 10, 2016, 06:52:27 ös
Yanıtla #1
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu kısa anlatımın "Masonik Damgalar" konusuyla bağlantısını kuramadım.
Bir şeyi kaçırıyor muyum acaba?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Temmuz 10, 2016, 07:47:40 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Bu kısa anlatımın "Masonik Damgalar" konusuyla bağlantısını kuramadım.
Bir şeyi kaçırıyor muyum acaba?

Özür dilerim sayın ADAM, ''Masonik Damlalar'' olarak geçiyor yanlışlıkla ''g'' harfine basmışım. Hatırlatmanız için teşekkür ederim. =)

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe