Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hükümet kurulur mu ?  (Okunma sayısı 4971 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 11, 2015, 01:14:55 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Bana göre ERKEN SEÇİM kaçınılmaz ...
Saygılar

Not:Bankalar Ekonomik kriz çıkmasına müsade etmezler , ederlerse kendi iplerini çekerler .Uzun vade krediler malum .
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 11, 2015, 01:20:07 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Yazıyı okudum ancak eleştirmem gereken ve yanlış bulduğum iki cümle var.

''Şüphesiz sonuç Fethullah Gülen ve cemaatini de memnun etmiştir.''

Evvela bu cümle yanlış. Neden yanlış? Çünkü AKP geçen seçimde, %52 gibi bir oy aldı. Bu yıl ise %41. Aradaki %11'lik uçurum nerede? HDP'de. İşte bunların Fethullah Gülen cemaatinin olduğunu ve diğer cemaat destekçileri olduğunu biliyoruz. Bu sebeple halkın bu cemaate olan bakışı, tansiyonu yükseltmiş durumda.

''En azından Erdoğan’ın yeni hükümet üzerinde eski hükümet kadar etkili olamayacağını var sayıyor.''

Bu da bence yanlış bir düşünce. Aksine daha etkili olacak. Zira eğer Erdoğan akıllılık eder ve hükumeti diğer üç partinin kurmasını isterse, halk ve kaynak desteği alamayacakları, HDP ile birleşemeyecekleri için başarısız olacaklar ve itibar kaybedecekler. Eğer HDP ile birleşirlerse zaten ortalık karışır çünkü hem CHP destekçileri hem MHP destekçileri; ''Siz nasıl olur da HDP ile ortak hükumet kurmak istersiniz!'' diyerek tepki gösterecektir. Bu da AKP'nin işine yarayacaktır çünkü HDP ile koalisyon kurmadan, tek başına topu üç partiye atan AKP olacak. Ve tabi ki Erdoğan, önümüzdeki 10 yılı garantilemiş olacak.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Temmuz 20, 2015, 11:16:56 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Seçimden iki gün sonra bir analiz yapmıştık bu başlıkta.

Bir bakmakta fayda olur diye düşünüyorum.

Temmuz 20, 2015, 11:57:17 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu cografya Soguk savastan buyana Bir turlu bitmeyen TANRI Tacirligi, TEROR simsarligina Muzdarip.

Benim gördugum Enerjiihtiyacinin  yuzde 70 ni RUSYA dan , yuzde 19 IRAN dan Alan br TURKIYE.

KURESEL Gucler 20 yildir TURKIYE Adina bir Dugmeye basmis vaziyette.

Arap milletlerinin , yonetilmek istediginin ama Yoneticek kisilerin Onlarin Folkloruna uygun olmasini istediklerinin yeni farkina vardilar

RUSYA iRAN ÇİN  Paktina karsilik , Bu cografyada Petrolu ve ulkeleri yoneticek bir devsirme Guc istiyorlar.

Nitekim Arap ulkeleride  bizim sarki ve filmlerimizle yogruluyor.

Bizim nasil AMERIKA tarzi filmlerle yogruldugumuz gibi

isin Kisacasi Petrolunu Satamayan iranin Altin Dongusunden tut, Sigorta olarak, Bursada yetistirilen,
HUMEYNI nin FETTULLAH Gulene  Benzerligine kadar .
Anlayinki Bizim DEVLET cift tarafli oynuyor
"Adonai melekh namen"

Ağustos 11, 2015, 08:08:16 ös
Yanıtla #14
  • Yeni Katilimci
  • *

Türkiye artık eski Türkiye olmayacak düşüncesindeyim PKK’nın 7 Haziran seçimlerine kadar beklemesi AKP’nin hükümeti kuracak yeterli milletvekili sayısına ulaşamaması bunun sonucunda PKK’nın Terör eylemlerine ağırlık verip yeniden bir sancılı sürece girmesi AKP’nin son 7 Haziran seçimlerinden 1 ay önce ve sonrasında Milliyetçi sözler söylemesi ‘’Kürt sorunu yoktur’’  gibi sert çıkışları bazı kesimleri rahatsız etti. AKP koalisyon arayışına girse bile Cumhurbaşkanı onaylayacağını sanmıyorum amaç CHP ve MHP seçmenini etkileyip kaybettiği oyları geri almak istiyorlar. Benim düşünceme göre bu olayları sadece PKK’nın başlattığına inanmıyorum Eski MİT mensubu Mahir Kaynağın bir sözü aklıma geldi "BİR EYLEMİ KİMİN YAPTIĞINI ANLAMAK İÇİN KİMİN İŞİNE YARADIĞINA BAKMALISINIZ".
Bu söz açık ve nettir Türkiye bölünme sürecine girmiştir. HDP’ ye bazı kesimlerin ve cemaatlerin desteği ile barajı geçtiği sürece AKP iktidar olamaz saygılarımla.