Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Uskudar Belediyesinin Barbar Zabitalari  (Okunma sayısı 2940 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 18, 2017, 11:49:17 ös
Yanıtla #10

Cengiz Holdingin Devletten silinen borcunun yaninda satici ,ekmegi icin onurlu calisan bayan benim gozumde daha saygili.Hangisi daha durust derseniz sokakta calisan Insanlar durust.Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2017, 11:59:15 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Haziran 19, 2017, 03:32:17 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bir senaryo çizelim.sizin çok sevdiğiniz ve üzerine titrediğiniz bayan satıcıdan insanoğlunun birisi kışın balık aldı eve gitti balığı pişirdi veya ızgara yaptı ve aile halkıyla birlikte zehirlendi. hastahaneye gittiler aile halkından 2 kayıp var.ve bu adli tıp kurumun raporunda kesinleşti.nasıl olacak yine bayan seyyar satıcıyı mı desteklersiz.ki balık zehirlenmesinden vefat eden vatandaşlarımız çok var. hani balık yedi üstüne süt içti zehirlenip vefat eden değil.direk balık zehirlenmesinden dolayı vefat edenleri diyorum.2. konu esnaf şikayetçi bayandan ona ne dersiniz.haksız rekabet var ortada esnaf veya işletmeci bütün yükümlükleri yerine getiriyor.[kira vergi sigorta stopaj vergisi tabela vergisi çöp vergisi matrah vergisi kdv vergisi elektirik internet  su doğalgaz vs vs....)kurnaz bayan satıcı gider tamda işyerinin ününe satış yapar.bumu sizin adalet anlayışınız.ki esnaf şikayetiyle bayan satıcıya zabıta ekiplerince mallarına el koymuşlar.bayan satıcının deyimiyle gasp etmişler belediye ekiplerince.yani bayan satıcı çok muteber bir insan devlet kurumları gaspçı oluyor.ve sizlerde bunu onaylıyorsunuz.ben ne diyeyim sizin gözünüde  bir klavye kahramanı olarak.3. nokta   bir yanlış olayı diğer ve faili beli olan kişi tarafında korunan başka bir yanlış olayı birbiriyle kıyaslayıp ordan benimki daha iyidir demekte etik değildir.4.

Haziran 19, 2017, 09:27:59 ös
Yanıtla #12

Sayın baran21 ,
  Size tamamen katılıyorum diyebilirim ; videoyu izlemedim ama yaptıkları yanlış bir şey varsa fiziksel/ruhsal şiddet uygulamaktır.
  Saygılarımla

Haziran 19, 2017, 11:15:48 ös
Yanıtla #13

Sayin Baran bey,Balik saticiligi yapar veya yapmaz satin alan hijyen kurallarıni inceler.Buzamana kadar zehirlenme olmadigina göre demek işini güzel yapıyor...İkincisi siz vergiden bahsetmistiniz bende size okadar guzel vergi kaciran zenginlerin ismini verdimki dedimki  Belediyenin zabitalarinin gucu bu kadinami yetiyor?Kadin belki arabayla satış yapması etik degil.Cengiz Holdingin vergilerinin afedilmesi hic etik degil.Kadinin yaptıği evine ekmek goturmek.Bir Halde,yada bir Pazarda Belediye dedimki bayana yer ayarlayip osekilde bayan vergisini verebilir.Bakiniz bir çok ulkede is kurmak isteyen insana yer tahsisi,is yeri tahsisi icin yardim edilir.Sosyal Devlet anlayışı budur.Simdi soruyorum;Devlet Halk icin mi olmalı.Yoksa Halk  Devlet içinmi olmali?Sosyal Devlet Kavrami insanlar, bireyler icin olmali.Herkesin hakkini esit derecede sağlamalı.Bayana is tesviki,yardimi edilse bu sekilde olaylar çıkacağını sanmiyorum.Sayfilarimla.
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2017, 11:18:17 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Haziran 20, 2017, 12:01:59 öö
Yanıtla #14

Sayin Baran 21,Ben size bir soru yöneltmek istiyorum.Siz Devleti yöneten Basbakansiniz Halkinizi calismasi icin tesvik edermisiniz? Düşünün Kadının uc cocogu var.Rizkini kazanmaya çalışıyor.Kotu yola dusmemis.Bir Basbakan olarak  bu bayani gormezden gelirmisiniz,gelmezmisiniz?Elinizi vicdaniniza koyarak cevap verin.Sosyal Devlet Anlayisi Kavrami kimler icindir?Bu bayan ,veya nice insanlar Türkiye Vatandasi degilmi?Neden çok zengin insanların vergisi alinmazda?Boyle garibanlardan vergi alinir?Bir çok ulkede Sokak saticiligi yada pazarcı hal,manav tarimi destekleme is kurma projelerinden dolayi vergi alınmadığını biliyorum.Yani siz Basbakan olsaniz bu bayana bir Pazarda is yeri temin etmezmiydiniz?is yaptıkça da Pazar yada Komyonunun  mekani devlete ait olan yerinin vergisini verebilir.Aslinda bu sorunun cevabi o bayanda.Neden bu sekilde çalışıyor.Bizler dinlemeden bir insani destekliyor yada sizler yargiliyorsunuz?Bir deyim vardir;Tuzu kuru insanin gecim sikintisi olmaz diye.Simdi sizin maddiyatiniz iyi.Devlete verginizi veriyorsunuz.Ne mutlu sizlere.Ama kadini tanimam anlatiminda uc cocugum var.Onlara bakiyorum diyor.Dusune vurmak kolaydir.Bende diyorum kı topluma sokakta calisan insanlari kazandirip is sahibi yapsak.Vergisini o sekilde vereceğini düşünüyorum.Saygilarimla.

Haziran 20, 2017, 12:49:34 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ben hiç kimseyi yargılamam ötekileştirmem basite alip değersizleştirip hiçleştirmem bizler  medeni insanlar olmamız lazım.bayan satıcının yaptığı iş yanlış.her işin bir yolu yordamı vardır.ben yaptım oldu demek le olunmuyor.bu olaylar duygu ve hislerle yürümüyor.burda gerçeği bulmak adına tartışıyoruz.birbirimizden bilgi edinelim ki hakikat ı bulalım diye burada yız. belediyeler genelikle iş daları üzerine eğitim veriyorlar.yer tahsisi yapıyorlar.semt pazarları nasıl kurulduğunu sanıyorsunuz belediye denetiminde kuruluyor.devletin sosyal adaleti sağlayan kurumları belidir söylememe gerek yok sanırım.acaba başvurmuş mudur ki sosyal adalet sadece bayan satıcıya sağlanmamış.acaba bir başvurusu yapmış mı?iş deyince sadece seyyar satıcılık mı var hayata başka iş dalları yok mu.yaptığı iş kuvvet gerektiren bir iş bence koli yükle indir tart sat birde sokakta hani derler şusu var busu var diye bir bayana uygun iş değil.ama yapıyor olmaz diyorsun diretiyor.belediye uyarıyor ikaz ediyor yok ben yapacam diyor diretiyor kışın soğuk u yazın sıcağı yok ben yaparım diyor.ve kendi deyimiyle belediye kendi malını gasp ediyor.tmm belediye zabıtaları biraz kibar davranmamişlar

Haziran 20, 2017, 12:53:23 ös
Yanıtla #16

Sayin Baran 21,Hayirlisi herkesin icin.Saygilarimla.

Haziran 20, 2017, 01:07:23 ös
Yanıtla #17

Yukarda bir linkte paylasmis olduğum yasli bir teyzenin videosu vardi.Nereye basvurduysam sonuc alamadim diyor.Oyuzden insanlarda bu  şekilde çalışmak istemiyor.Ama yasam zorlukları,gecim sikintilari,sahipsizlik insanlari mecbur kiliyor.Teyzenin videosunu paylasmistim. Tekrardan izlerseniz basvurmadigim yer kalmadi diyor.Saygilarimla.

Haziran 20, 2017, 01:09:47 ös
Yanıtla #18

Haziran 25, 2017, 12:01:48 öö
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

oldum olası bu devlet anlayışından nefret etmişimdir. işadamları tek kalemde milyonları vurur. bunlar tezgahtarın 3 kuruşluk kazancına göz koyar. reziller...