Üzerinden yaklaşık bir yıl geçen "Türkiye nereye koşuyor? " isimli konuya affınıza sığınarak ekleme yapmak istiyorum.
Türkiye(m) benim güzel ülkem...
Arkadaşlar bu vatan basit kazanılmadı, kendini bilmezlerin, ağzı kokanların yaptıkları üç kuruşluk planlarla da kaybedilemez-devredilemez-satılamaz. Fakat; zedelenir, yıpranır. 2008 de ki, bu gün olduğu gibi. Medya-hükümet-siyaset üçkeninde sen bizi destekle, biz sana arsa verelim, arazi verelim ya da tam tersi gibi polemiklerin yaşandığı bu günün sorumluluları cebinde T.C. kimliği taşıyan bizler değil miyiz?
"Beraber yürüdük biz bu yollarda" isimli şarkıları soylemekten başka bir taahhütü olmayan bir lidere paye vermedik mi? Şimdi onu değil kendimizi sorgulamalıyız... Hoş gerçi, bir diğeri de mazotu 1 (bir) YTL ye, emekli maaşlarını 1000 (bin) YTL ve Allah korusun hamileliği 6 aya düşüreceğiz, 3 korneri 1 penaltıya çevireceğiz gibi abartılı vaatleri vardı. E bizim milletimiz uyanık tabi yedi dağıtılan pilavları ve yine en güçlü adayına oy verdi... Oy verdi ama şimdiki Türkiye(m) yine karanlıkta yine evindeki ampule ceryan(elektrik) gelmiyo. Cumhuriyetin ilan edildiğinde ki tarih şimdiki kadar şanslı değildi. Telefon, internet, tv v.s. nin olmadığı yıllarda bu vatanı Atam kurtardı, kurtardıktan sonra kimsenin inancına müdahale etmedi. Sadece din ve devlet işlerinin aynı anda yürümeyeceğini ta o zaman gördü. Şimdi dönüpte Kemalizm midemi bulandırıyor diyenlere kızamıyorum, çünkü; Atatürk'çüyüz dediler evlerinden milyon eurolar çıktı. Allah, Din, Kitap dediler devleti yeyip bitirmekle kalmadılar, ismi lazım değil gazetenin yazarı, 14 yaşındaki çocuğa tecavüz suçundan şu an hapiste. ALLAH RIZASI İÇİN, AYYILDIZLI BAYRAK AŞKI İÇİN, TÜRBAN'IN SORUN EDİLMEDİĞİ, PKK'NIN OLMADIĞI (herkesin kardeş olduğu), LAİKLİK ÇERÇEVESİNDE, MİLLETİN İNANCINA DOKUNULMADIĞI BİR VATAN İÇİN, Fİİ TARİHİNDEN KALMA SİYASETÇİLERİN DEĞİL GERÇEK DEMOKRATİK GENÇLERİN OLDUĞU YENİ TÜRKİYEM İÇİN. Elele verip çalışalım, başaralım. Biz yaptık, "oldu" diyelim. Aksi halde yarın çok geç olacak...
Alkol kullanmayan, fakat Laik çizgiden şaşmadan yürüyen, annesi kapalı kendi Osmanlı torunu olan T.C. vatandaşından Saygılarla...