Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: andre rieu  (Okunma sayısı 2880 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 03, 2019, 08:23:37 ös
Yanıtla #10

biraz moralimizin yerine gelmesini istiyorsanız bu müziği izleyenler izlesin.
NOT:yunan dansına dayanıyor azda olsa türklerden özenmişler :D
saygılarımla ve sevgilerimle

https://youtu.be/ls3gevqqqD0

ikincisinide ekliyorum bu da baya hoş

https://youtu.be/yvEIMrqZCjc

Yunan halkı, bizlerle olan ortak değerleri yerine kendi antik değerlerine sahip çıksalar idi; şimdi Dünya da söz sahibiydiler.  :)

Sevgiler.
Sen Özelsin

Ocak 03, 2019, 11:21:14 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Sayın Venüs, geçtiğimiz hafta ilimizden düzenlenen bir turla Kavala ve Drama'ya gittik. Gerçekten özellikle Kavala görülmeye değer. Çok hoşuma giden bir şey oldu. Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın şahane bir heykelini yapmışlar. Ayrıca Pargalı İbrahim'in yaptırdığı camiyi de klıse olarak restore ediyorlar. Bizlere çok benziyorlar. O kadar ortak noktalarımız var ki ; kendimi memleketimde zannettim. Bir şeye çok üzüldüm, Kıbrıs haritasını bir iki yere pano olarak asmışlar ve kuzey kısmını kanlı olarak gösteriyorlar. Doğrusunu isterseniz çok bozuldum. >:(
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 03, 2019, 11:37:22 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Venüs, geçtiğimiz hafta ilimizden düzenlenen bir turla Kavala ve Drama'ya gittik. Gerçekten özellikle Kavala görülmeye değer. Çok hoşuma giden bir şey oldu. Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın şahane bir heykelini yapmışlar. Ayrıca Pargalı İbrahim'in yaptırdığı camiyi de klıse olarak restore ediyorlar. Bizlere çok benziyorlar. O kadar ortak noktalarımız var ki ; kendimi memleketimde zannettim. Bir şeye çok üzüldüm, Kıbrıs haritasını bir iki yere pano olarak asmışlar ve kuzey kısmını kanlı olarak gösteriyorlar. Doğrusunu isterseniz çok bozuldum. >:(
         Saygılar-sevgiler.

Sayın Alşah, çok mutlu oldum ben de çok istiyorum gitmeyi. Bilmiyordum öyle bir pano olduğunu buarada  :( Haklısınız ortak yönler ve noktalarımız çok.

Saygılarımla.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿

Ocak 04, 2019, 01:48:08 öö
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kuzenim ve esimle Samos'ta bir sure kalmistik,hic yabanciik cekmedik.Butun mutfagimiz orada..dolmalarimiz cesit cesit tepside sirali...caciklarimiz caciki  olarak masalarda .karniyarigimiz .,karniyariki yaninda pilavla...kapuska ismi ayni olsada daha degisik ama lezzetli .Kahveler,Turk usulu ve yaninda bir bardak suyuyla beraber...su icin ayrica ucret almiyorlar ..(bizde malesef su ikramdan ayrilmis durumda )
Aksam trafikte bir kargasa oldu.İki yunan surucu indi araclarindan laf kavgasina giristiler.. Arkadaki surucu   hataliydi ama baskin cikmaya calisiyor öndeki söfor  digerine ''karagoz ''diye  bagirarak vurdu aracin kapisina basip gitti .. pek farkimiz yok birbirimizden ...Osmanli bizi pekistirmis ;)

Ocak 05, 2019, 01:00:56 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

hepinize katılıyorum sn üyeler şahan gökbakarın recep ivedik 5 filminde yunanlarla yemek yarışına girmişlerdi mesela yunanlılar yemeklerini tanıtırken böyle diyorlardı. Baklavaki ,dolmaki diye devam ediyordu bırakalım yemekleri dans stilimize kadar bizden kopya almışlar.
saygılarımla ve sevgilerimle