Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaşamımızı neye göre belirliyoruz?  (Okunma sayısı 18224 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 20, 2007, 08:24:32 ös
Yanıtla #20

Doğru, haklısın işte bundan dolayı Masonlara teşekkür etsem gene başka niyet arayacaklar neyse boşver gitsin....   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 20, 2007, 08:31:16 ös
Yanıtla #21

Bize yapılan iyiliklerin ardında hep bir artniyet taşıdık, bize verilen değerleri menfaat olarak nitelendirdik, bizlere dost gibi yaklaşanları sırtlarından hançerledik ve amaç şu oldu;
Ben acı çekeceğime başkaları yerime acı çeksin....
Bakın bu dünyaya gelmişsek hepimiz büyük bir sınavdan geçmek durumundayız, bunun bedeli de çok ağırdır, kazanmanın şartı büyük sınavı geçmenin tek koşulu yaşayacağın acıyı yaşamaktan geçer_
Oysaki çoğunluğumuzun yaptığı şey; kendi yaşamımızdan kaçmak ve acıyı yaşamamaktır, sorunlarımızın üstesinden gelmek yerinde oturup halletmek yerine hızlı bir şekilde kaçış yollarını aramak olmuştur ve ne yazık ki ne kadar çok kaçsak da sorunlarımız çok ağır bir şekilde günün birinde karşımıza çıkacak ve onun altında ezilip yok olacağız, haliyle karşılaştığımız an onunla başedebilecek gücümüz varken deyim yerindeyse ''yılanın başını daha küçükken ezme'' politikasını sergileseydik hayat yolunda bu kadar başarısız olmazdık...     

Haziran 20, 2007, 08:45:57 ös
Yanıtla #22

Oysaki bizler bu dünyaya gönderildiğimiz zaman bizlere ait bir yaşamla geliyorduk ve taşıyamayağımız bir yük asla bize verilmezdi, işin garip yanı hepimiz aynı derecede fakat birbirinden farklı yaşamlarla bu dünyaya gönderildik yani sonuç itibariyle hepimiz aynı ve eşit derecede bir sınavdan geçiriliyorduk, sen zenginsin ben fakirim diye sen sınavdan geçmiyorsun da niye ben geçmek zorundayım gerçek temeli budur altında yatan görüşün ise görünür sebebi ise şudur; neden yaşamın ağır koşulları altında ben eziliyorum da bir bedel ödüyorumda neden sen zenginsin ve rahatsın yani onun algıladığı bir durum: YANILSAMA_
Biri diğerinin yaşamını mahvediyorsa bilinki kendi yaşamından bıkmış ve diğerinin yaşamını da kendi yaşamı gibi mahvetmeye çalışıyordur_
Halbuki hiçbirimiz dört dörtlük değildik ki, hangimiz hangi özelliğimizle bir diğerinden üstünüz?Eğer o kişi senden çok daha rahat yaşıyorsa ki anlık olabileceği ne malum, yaşamının nereye gittiğini biliyor musun ki sen de onun yaşamına benzer bir yaşam sürmek istiyorsun?
Acaba yeryüzünde hangi insan gerçek mutluluğu yakalayabildi ki ben de yakalayayım, bu dünyaya şu gerçeği öğrenmek için geldiğimi anladım;
Ben, acı çekmek için geldim, günahlıydım günahımın bedelini ödemek için geldim, kendi irademi seçerek Tanrı'mın beni Yaratan Büyük Varlık'ın İradesi'yle yönetilmeyi reddettim, bu nedenle de bane verilen hangi yaşam olursa olsun ister zengin ister fakir, ister eğitimli ister eğitimsiz, ister yönetici ister yönetilen sonuçta hepsi bana acı vermek için verilmiş özelliklerdir_
Hayata bakış açımı evrenselleştirdim, Mozaik bir kültür oluşturdum, beni ben yapan hiçbir vasfı yeryüzünde bulamadım, herşeyin sahte birer hayalden olduğunu anladım_
Bugün mutluysam yarın kahrolacam, bugün kazandıysam yarın kaybedecem, bugün amacıma ulaştıysam yarın ulaştığım amacı kaybetmeye mahkum olacam_
Güvendiğim, sırtımı dayadığım herşeyi yarın kaybettiğim gün benim yokoluşumun günüdür....

Haziran 20, 2007, 08:48:35 ös
Yanıtla #23
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sevgili Sevil. Insanlar bilmedigi seylerden korkuyor ve hemen en kotu ihtimali dusunuyor. Hele ki o ihtimali daha oncedendusunmus olup hakkinda hikaye yazmis olan varsa, ve kisinin de benligi zayif ve kendi dusunce yetenegi gelisememis ise, hemen bu hikayelere siginiyorlar, gercek diye benimsiyorlar. Bu insanlara ben aciyarak bakiyorum.

Yilanin basini daha kucukken ezmekten bahsetmissiniz, ama neyin yilan oldugunu KENDIMIZIN belirlememiz lazim. Birisi bize anlatiyorsa bunu, ve biz de koyun gibi inaniyorsak, yilan biz oluruz haberimiz olmaz.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 20, 2007, 09:01:32 ös
Yanıtla #24

Artık doğa koşulları gibi kış_yaz misali gibi mutluluğu yaşadıysam acıyı da yaşamak zorunda kaldığımı kabullendim_
Bugün güldüysem yarın ağlayacağım ve adımlarımı buna göre atmayı öğrendim, bugün kazandıysam kazandığım şeyi yarın kaybedecem,
Mademki bu bir Evrensel Yasa ise o zaman beni bu hayata bağlayan hiçbirşey yok demektir_
Kendi bedenim ve Ruh'um bile bana ait değilken en azından onları korumak adına bana verilen Beden ve Ruh'u Tanrı'ya yani Asıl Sahibine teslim ederek kendi egomu yokederek kendim için yaşarım ilkesinden vazgeçerek, hayatı kendim için yaşarım prensibinden vazgereçerek BABA'ya geri dönüş olayını gerçekleştirmek adına benim için en büyük İLKE haline gelmiştir_
O'ndan geldim ve geri O'na dönecem, yaşam benim bir yolculuktu bu yolculuğum esnasında Sizler gibi Değerli Kardeşlerimle tanıştığım için çok büyük bir mutluluğa sahip oldum_
Gidiş yolum belirlendi, benim için bundan sonraki aşama çok önemli olacaktır...  

Haziran 20, 2007, 09:03:01 ös
Yanıtla #25

Çok doğru Sayın Asi sana hak vermemek elde değil, teşekkür ederim beni burada yalnız bırakmadığın için....

Haziran 20, 2007, 09:04:31 ös
Yanıtla #26
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Elimden geldigi kadar :)
Mum, rmantik bir ortam yok ama idare edeceksin artik :) internet uzerinden bu kadar oluyor.
Imkan olsa da hep beraber bir araya gelebilip sohbetler edebilsek ;D

Haziran 20, 2007, 09:13:17 ös
Yanıtla #27

Neyse bugün sitede çok fazla kaldım galiba biraz da yoruldum, aslında yorulamak benim için hiç önemli değil çünkü beynimde oluşan bu bilgileri Sitede yazarak dejarş ediyorum, zaten bu amaçla olduğu için özel birşey de yapmıyorum, sadece beynimden direk dökülenleri yazdığım için yorulma olayı sözkonusu değildir, bu arada Davinci Şifresi dahil bütün yazıları beynimden direk olarak aktardığım için ve fazla olanları boşaltma gereksinimini duyduğum için tekrar dönüp yazdıklarımı okuyamıyorum çünkü yeni bilgileri alma özelliğimden dolayı eski bilgilerin yerini yenilerinin alması gerekli olduğu için Sizler'den özellikle ricam; yazılarımda herhangi bir hatamın, kusurumun olması halinde bu özelliğimin tarafınızca bilinip o şekilde hareket etmenizdir, çünkü gerekli düzeltmeleri yapabilmem için tekrar okuma zorunluluğum olacaktır ancak bu da bana çok büyük zarar verecektir_
* Gerçi yazılarımı takip edenler, büyük bir anlayışa ve olgunluğa sahip olduklarının bilincindeyim_
SEVGİ ve SAYGILARIMLA....  

Haziran 20, 2007, 09:16:56 ös
Yanıtla #28

Merak etme Sevgili Asi, zaten öyle şeylerden hiç anlamam da...
Önemli olan belirli bir seviyeye gelmiş olgun ve yetişkin İnsanlarla sohbet etmek çok daha önemlidir_
Gelişmiş beyin yapıları karşısında gelişmemiş koyunsal beyin yapısına sahip olan insanları kıyasladığımızda Sevgili Asi bariz bir şekilde açığa çıkmaktadır_
TEŞEKKÜRLER....

Haziran 20, 2007, 09:29:50 ös
Yanıtla #29
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...