Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İlluminati Örgütü!!  (Okunma sayısı 56785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 20, 2012, 08:03:23 öö
Yanıtla #10
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Olağanın dışında çok kısa yazacağım.

Bu başlık altında Illuminati ile bağlantılı olarak yazılmış olanların hepsi tümden yanlış ve uydurmacadır. Illuminati, geçmişiyle ve günümüzdeki durumuyla bambaşka bir kurumdur. Bu sözlerle belki dünya yüzünde bir başka örgüt vardır da ona İlluminati (Aydınlanmışlar) diye aslıhra var olan ama tüm bunlarla hiçbir ilgisi ve bağlantısı bulunmayan bir kurumun adı yanlışlıkla değil, sanırım art niyetle takılmaktadır. Çünkü burada amaç, tıpkı Masonluk gibi Illuminati'nin de olmadık bir yönden vurulmasına ve yıratılmasına çalışmaktır.

Bu bağlamda forumda başka başlıklar altında çok güzel, ayrıntılı, bilgilendirici yazılar yayımlanmıştır. Ben burada bunların linklerini vermek istemiyorum. Çünkü bilgi edinmek isteyen kişi hazır olanı almakla yetinmemeli; kendisi de biraz araştırmalı. Bundan sonra daha doğruya bilgilerle gelinir ve konu paylaşıma akıllıca sorular yöneltilerek açılırsa, elbette bizim de diyeceklerimiz, anlatacaklarımız olabilir.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 10, 2012, 12:11:32 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın ADAM'a kesinlikle katılıyorum.

Bilgi emek sarfederek ve araştırılarak bulunmalıdır.
Tevrat'ta İllüminati ile ilgili bölüm olduğunu düşünmüyorum.Zira İllüminati İlhai bir din değildir. Aydınlanmışlar topluluğudur (ben onlara (bilimle beslenenler) diyorum.
Günümüzde varolup olmadıkları tartışılıyor, üzerinde araştırma yapmış değilim (ilgimi çekmiyor çünkü) , yalnız şahsi olarak düşüncem şu ki:
İllüminati topluluğu varolmasa bile bu felsefede yaşayan insanlar muhakkak vardır ve eski güçlerine yeniden kavuşup kavuşmayacakları tartışılır ama muhakkak yeniden bir araya geleceklerdir..

.

Mayıs 10, 2012, 02:19:14 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Sayın Şüheda Rukiye ER '' bilimle beslenenler '' ne demek ? biraz açarmısınız. Et obur, ot obur gibi bir şey mi? yada en son çıkan cep telefonunu kullanıyorlar üç boyutlu tv izliyorlar, böyle bir şey mi?

Yukarda yaptığım takılmamı ciddiye almayın. Bu tarz mevzular bana ciddi gelmiyor, o sebepten. Yok ''kan içiyorlar'', yok ''bilimle besleniyorlar'' yani illa bir şey yedirecez ... Yahu adamlar şeytana neden tapsın .Hadi diyelim tapıyor, bu şeytanın sorunu sizene. Bırakın şeytan düşünsün... Nerden bakarsan mevzuya saçma.
Hayal ediyorum...
Biliyorsanız söyleyin, peki şeytan bunlara ne diyor...
Bi şeytana tapmadır gidiyor... ne saçma. Ben dünyaya bakıyorum, insandan başka şeytan görmüyorum açıkça.
Saygılarımla

Mayıs 10, 2012, 02:24:32 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sayın kazimant;

Böyle < konularla kafanı meşgul etme; nacizane fikrim... Saygılar :-[ ::) :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 10, 2012, 11:38:30 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sayın Hacamat,

Siz benim dediğim şeyi oldukça tersinden anlamışsınız... Ben bilimle beslenenler derken kan içenlerden, yemek tercihlerinden bahsetmedim :)... Bilirsiniz ki ruhu besleyen maneviyattır,illüminati örgütü ve felsefesine yatkın diğer oluşumlar bilimi kendilerine rehber edinirler,maneviyatları bununla huzur bulur (ki aslında doğru olan da budur fakat eksiktir) Şeytana tapma vs gibi bir durum söz konusu değildir.
Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi kim kime tapıyor,kim kimin kanını içiyor tabiki bizi ilgilendirmiyor.. Leküm diniküm veliyedin (benim dinim bana,sizin dininiz size...) diyorum sadece...Umarım yeterince açıklayıcı olmusumdur.
Lütfen yazdıklarımı tekrar okuyunuz ki doğru anlaşılma hakkım elimden alınmasın.

Selamlar.

Sayın Şüheda Rukiye ER '' bilimle beslenenler '' ne demek ? biraz açarmısınız. Et obur, ot obur gibi bir şey mi? yada en son çıkan cep telefonunu kullanıyorlar üç boyutlu tv izliyorlar, böyle bir şey mi?

Yukarda yaptığım takılmamı ciddiye almayın. Bu tarz mevzular bana ciddi gelmiyor, o sebepten. Yok ''kan içiyorlar'', yok ''bilimle besleniyorlar'' yani illa bir şey yedirecez ... Yahu adamlar şeytana neden tapsın .Hadi diyelim tapıyor, bu şeytanın sorunu sizene. Bırakın şeytan düşünsün... Nerden bakarsan mevzuya saçma.
Hayal ediyorum...
Biliyorsanız söyleyin, peki şeytan bunlara ne diyor...
Bi şeytana tapmadır gidiyor... ne saçma. Ben dünyaya bakıyorum, insandan başka şeytan görmüyorum açıkça.

Mayıs 10, 2012, 11:45:50 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

valla bu illuminati eskiden sanıldığı gibi bilim, felsefe falan üretmiyor.. sanılanın aksine çok daha seküler işler peşinde koşan satanik bir yapılanma.. illuminati konusunda türkiye'de en bilgili ve en donanımlı kişi cemre d. kardeşimdir.. bloğunda yazdığı yazıları tavsiye ederim ;

http://michaelsikkofield.blogspot.com/2011/08/rothschild-illuminati-satanizm-ve-yeni.html
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır!
Michail Bakunin

Mayıs 11, 2012, 08:04:20 öö
Yanıtla #16
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın b12'nin önerisi üzerine merak ettim ve baktım.

Oradaki ilk paragrafı alıp buraya kopyaladım. Lütfen okuyun ya da en azından bir göz gezdirin.

İnsanlara Illuminati'nin ne olduğunu anlatmaya çalışmak, blok flütte "do" sesi çıkarmak gibidir. Genelde çoğu cıbıliyetsiz serçe parmağı ile o en uçtaki "do" deliğini doğru düzgün kapatamazdı ilkokuldayken, ve do yerine "füüühhhöörk" diye itici bi ses çıkartırdı. Aha Illuminati de öyle işte, karşınızdakine doğru yerden dem vuramayıp, biraz da bilgi eksikliğinden dolayı saçmalarsanız anında itici gelirsiniz, "komplo teorileri bunlar yeeaa" tavırlarıyla karşı karşıya kalırsınız içi boş sığırların. Aslında çok ciddi bir konudur, fakat malesef ironik bir şekilde çok fazla ayağa düşmüştür. Konu hakkındaki tek bilgisi Dan Brown'ın kitaplarından öteye geçemeyen eğitimli sığırların gözünde Illuminati, yeni bir bilim kurgu romanıdır, yeni bir boş hevestir.

İlluminati gibi, tarihte Masonluk ile de bir bağlantısı olmuş ciddi bir kurum hakkında bilgi edinmek isterken, böyle öaraştırmacılıktan ve objektiflikten uzak, ön yargılı bir toplamacı zihniyetle, üstelik banal bir üslup ile yazılmış yazıları mı referans olarak alacağız?

Yapmayın.

Piyasada "İlluminati" adını taşıyan bir kitap var, Türkçe. Çok yanlışlar içeriyor ama bundan fersah fersah daha iyi.

Bir özet isterseniz aslında başka konuları işleyen ama denk düştüğü için İlluminati'ye de değinen "Tapınakçılar Siyonistler ve Masonlar" adll kitaba da bakabiirsiniz.

Bu kadar ciddi kitaplar sizi açmıyorsa Dan Brown'un romanlarını, özellikle birincisini okuyun; o bir bilgi kitabı değil kurgudur ama çok daha iyidir.   

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 11, 2012, 03:09:07 ös
Yanıtla #17

Sayın b12,

Verdiğiniz kaynağı okudum. Hem güldüm hem acıdım. Bir yazıya bu kadar çok küfür sığdırmak da hani bir marifet olsa gerek.
Şu yazıdan minik bir alıntı yapayım:

Alıntı
Bu Şeytan'ın da aslında kötü olmadığı, kötü rolünü üstlenip Allah'a ve insanlara hizmet ettiği düşüncesi çok tehlikeli sikindirik bir ruhçu öğretisidir. Aman diyeyim, düşülmesin bu tuzağa. Ve malesef tasavvufta da vardır bu İblis dahil hiçbir şeyin kötü olmadığı fikri. Bazı şeyler nettir be abicim, tamam sonradan öğrenme diye bir mevzu da söz konusu, misal yılların efsane geyiğinin dediği gibi Almanya'nın bi şehrinde osurmak ayıp bir şey olmayabiliyor, fakat genelde kötü bir şey olarak algılanır toplum içinde osurmak. Hani bu sonradan öğrenmeyle alakalı bir durum. Fakat biri gelip senin kolunu keserse, istersen Jüpiterli ol, ahanda bu kötüdür. Kötü kötüdür dayı, sikindirik felsefeler geliştirmeye gerek yok. Kötü diye bir şeyin var olmadığını savunan, en yakın kıraathaneye girip "yok mu beni siken şekerleeer" diye bağırmakta serbest. Denemesi bedava.

İşte İllumunati'nin sırlarını çözmüş dahihane arkadaşımız. Hani alkış?  Aslında güzel bir çalışma olabilirmiş. Ama yanlış elden çıkmış gibi. Ne dersiniz?

Saygılarımla.

Şunu da ekleyeyim bari:

Yazıyı yazan arkadaş daha gökkuşağı renklerinin eşcinselliği ifade ettiğini bile bilmiyor. Oysa bir zahmet Apple tarihine baksaydı, zanımca mutlu olacağı şeyler bulurdu :)

Tekrardan saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 11, 2012, 03:36:26 ös Gönderen: peacewings »
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mayıs 11, 2012, 10:08:56 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Açıkçası ben de merakıma yenilip sayfaya baktım fakat yazının gidişatı başından belli olduğu için okuma zahmetinde bulunmadım. Sayın ADAM'a tekrar katılıyorum.
Arkadaşlar lütfen merak ettiğimiz konularda objektif bir araştırma yapıp,seviyeli yorumlarda bulunalım.. Ki harici kişi ve/veya kurumların düşünce ve yaşam biçimine saygısızlık arzeden söz ve davranışlarda bulunmuş olmayalım..

Mayıs 11, 2012, 10:15:50 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Açıkçası ben de merakıma yenilip sayfaya baktım fakat yazının gidişatı başından belli olduğu için okuma zahmetinde bulunmadım. Sayın ADAM'a tekrar katılıyorum.
Arkadaşlar lütfen merak ettiğimiz konularda objektif bir araştırma yapıp,seviyeli yorumlarda bulunalım.. Ki harici kişi ve/veya kurumların düşünce ve yaşam biçimine saygısızlık arzeden söz ve davranışlarda bulunmuş olmayalım..

Tebrikler
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo