Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlarin bunu yapmaktaki maksatları nedir?  (Okunma sayısı 15592 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 21, 2012, 10:17:45 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Aydinlattiginiz icin Tesekkur ederim Sn.ADAM.

Saygilarimla...

Kasım 21, 2012, 11:18:00 öö
Yanıtla #11
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

MTV'nin açılımı Masonic Temple Vision falan değil, Music Television'dır.

İnternet gibi bir derya insanların elinin altındayken iki dakikayı oraya ayırmayıp burada saatlerce komplo teorileri yapmak çok enteresan.

Toronto'daki MTV binası, 60-70 yıl Mason Locası olarak kullanılan bina. 1917'de yapıldığından beri adı Masonic Temple. Bina Bell Media grubuna satılmış, önce CTV kanalının merkezi olmuş, adı da CTV Temple olmuş, 2006'da da Bell Media yine kendi şirketi MTV'yi yerleştirmiş buraya ve binanın adı da MTV Temple olmuş. Yakın zamanda da MTV başka bir binaya taşınacağından burası satılacakmış.

Buyurun buradan yakın:
http://en.wikipedia.org/wiki/Masonic_Temple_(Toronto)

« Son Düzenleme: Kasım 21, 2012, 11:20:33 öö Gönderen: gnothi »
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein

Kasım 21, 2012, 12:24:27 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Tesekkur ederim Sn.gnothi.Dediklerinizi not ettim.

Saygilarimla...

Kasım 21, 2012, 12:46:29 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tam tahmin ettiğim gibi bir sonuca bağlandı konu. Dikkat çekip reyting arttırmak isteyen bit tv kanalı. Daha bir sene olmadı sanırım, herkesin dilinde bir illumunati geri sayımı vardı. Ne oldu sonucu? hiç bir şey. Ben ne olduğunu size söyleyeyim, o sırada bir çok müzisyen video kliplerinde bunu kullanarak para kazandı. Bir çok film bunu kullanarak hasılat yaptı. Tv dizilerinde bunu kullanıp reytingi arttırdılar. Olan sadece bu Sn.Adam'ın dediği gibi bu bir akım ve bu aralar etkisini kaybetse de yakında yeni bir şey bulurlar  reyting arttırmak için.

Kasım 21, 2012, 12:52:48 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Evet artık bende böyle düşünmeye başladım Sn.ARCHİTECT.tabi yinede araştırıyorum.Fikirleriniz benim icin cok değerlidir.Tesekkur ederim.

Saygilarimla...

Kasım 05, 2016, 12:33:29 öö
Yanıtla #15

Ben farklı düşünüyorum. Sn. ADAM youtube üzerinden minik bir araştırma yaparsa, Simpsons, sponge bob, tom ve jerry gibi çizgi filmlerde ve hatta pek çok film, dizi, klip içerisinde kenardan köşeden görünen ve ya alenen gösterilen masonik sembol görecektir. Tabi ki spekülasyon,reklam amaçlı kullananlar vardır ancak çoğu böyle değil hissiyatındayım. Doğrusu ben de bunu merak ediyorum. Bu durum oralarda bulunan masonların kardeşlerini gülümsetme amaçlı selam göndermesi mi, yoksa subliminal niyet mi bilemiyorum. Ancak herhangi bir mason üyemiz veya bu konuda bir bilgisi olan harici üyemiz bu konuda bizlere(özellikle de benim merakıma) ışık olursa çok mutlu olurum.

Saygılarımla...
Petite et dabitur vobis, Quaerite et invenietis, Pulsate et aperietur vobis

Kasım 05, 2016, 01:04:58 öö
Yanıtla #16

Tarih sayfalarında Bir cok kez,çoğunluk olan bağnazlığın boğduğu,azınlık aydınlara rastlana bilir."Tarih tekerrürden ibarettir" denir."Gençlerin mutlu anılarının yanında bir yerimiz olsun; bizi kötü bilmesinler" denmiş olabilir.Neşeli ve mutlu iken karşılaştığımız şeyler; yine karşılaştığımızda,bize hep o neşeli ve mutlu anları anımsatır.Ana yemek ve aperatif gibi...
Sen Özelsin

Kasım 05, 2016, 01:22:59 öö
Yanıtla #17

Sn Tik-Tak bu güzel bir bakış açısı. Şahsen ben biraz daha derin birşey olduğunu düşünüyorum. Yani ana temada aynı fikirdeyiz. Şu an tam bir antimason gibi konuştuğumun farkındayım ancak mason üyelerimizin, büyüklerimin beni bu konuda anlayışla karşılayacaklarını ve merakımdan böyle davrandığımı farkedeceklerini umud ediyorum. Ben örnek olsun diye birkaç fotoğraf paylaşıyorum. Merak edenler youtube üzerinden araştırma yaparlarsa daha çok kaynak bulacaklardır.

Ah bu merak çok farklı bir duygu, hele ki bilgiye aç bu yaşlarda... Ben araştırırken saçma sapan kehanet, kıyamet teorileri, komplo teorileri dışında bir tek şey bulamadım. Aydınlatana minnettar kalırım.

Saygılarımla
Petite et dabitur vobis, Quaerite et invenietis, Pulsate et aperietur vobis

Kasım 05, 2016, 12:11:00 ös
Yanıtla #18

Sayın triangulum;

Bu durumda "ben ne yapardım" diye bir sorulsa,cevap cıkıverir.Hani gençliğimiz de kalbimizi birine kaptırırdık.Her yere kendi ismimizin baş harfini... ve O'nun baş harfini,türlü şekillerde kazırdık.Ağaç'a,ders kitaplarına,duvara ve daha nerelere...Sevgi ile büyütülmüş İnsanlar; sevgi ile düşünür.Sevgi faktörü,zaman ile İnsan'da niye yok sayılıyor veya ye niye yok oluyor;anlayamıyorum.Neden ve ne zaman bu hayatta "nefret,acı,eksik,kin,ego vb" olumsuz duygular ile beslenir olduk; ne zaman,her yapılanda bir art niyet olduğunu varsayar olduk.
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2016, 12:20:10 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Kasım 05, 2016, 08:08:14 ös
Yanıtla #19
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Elbette öyle olacak.
Masonlar hep ciddi uğraşılarla doldurmaz yaşamlarını.
Üstelik Masonlukta eleştirel çizgiler de kullanılır; önem ve değer verilerek.
Verilmiş örneklerden çok daha başkaları da var. Özellikle Flintstone çizgileri tümüyle masonik anlatımlarla, masonları eleştiren alegorilerle doludur.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.