Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ÖLÜMÜN ENSE VE KALBİMİZ DEKİ BUĞULU KOKUSU !  (Okunma sayısı 3697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 30, 2016, 10:36:00 ös

Sevgili Kardeşlerim,Ağabeylerim, Kanlarım, Canlarım; Mitokondriyal Ağlarım,
Bir kaç hafta önce  1 yıl içinde 2. kez  kalbimin  ciddi bir şekilde sıkıştığını/spazm yaşadığımı  hissedip bir hastanenin Acil servisine kaldırıldım. Yaşam ile ölümün soğan zarının inceliğinden daha da ince  ve  yakın olabileceğini tüm bedeni ve ruhani varlığımla hissettim... !
Sessiz Haykırışlarımı duyan kimse yok mu Kardeşlerim  ! Yok oluşum var oluşu-ma/muza daha fazla mı hizmet edecek ? Neden kucaklanmıyorum  bilmediğim, ya da  görüpte bilmediğim kardeşlerim tarafından ? Ağlıyorken hüngür hüngür neden hıçkırıklarımın Mason dostlar tarafından  desibelleri ile  değerlendiriyor gibi hisediyorum ?  Neden sımsıkı sarılmak/kucaklamak  yok ve neden her zaman gören gözün aydınlığını /farkındalığını idrak ettiğim halde; bu dünyevi alemde neden Mason Kardeşler tarafından  kör noktaların olabileceği hissinin/korkusunun bana ,ruhuma yavaş yavaş  enjekte edildiğini hissediyorum ya da hissettiriliyorum ? Cevaplarınızı hergözle bekliyorum;  Sevgi ve Saygılarlımla ...

Aralık 30, 2016, 11:03:27 ös
Yanıtla #1

Panik atak diyenler olur.Lakin bu sefer de; "Her tanımlama bir sınırlama olur".Yaşanılan bu durumda herkezden farklı hisler besleniyor ise, başka bir benzetme yapıla bilir; "O" da... "İnsan'ı yoran deniz'in derinliği değil; nefesini yeterince tutamıyor olduğudur".

En Derin Sevgilerimle...
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2016, 11:07:20 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Aralık 30, 2016, 11:44:21 ös
Yanıtla #2

Hayatımda sağlığımla alakalı hissettiğim bu Panik belkide radikal  adımlar atmam ve Pozitif oluşum babında / adına bir atak için kolları sıvamam gerektiğinin işaretlerimidir. Her tanımlama bir sınırlamadır; katılıyorum ancak bu açılım Sınırı olmayan tanımlama olamaz mı demektir?  Denize ayağını basarken nefes alan ile deniz ve okyanus sınırında dalış yapanın ciğeri aynı kefeye konulabilir mi ? Samimi ve hızır cevabınıza minnettarım .En Derin Hislerimle Saygılarımı Sunarım. 

Ocak 01, 2017, 01:56:23 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayın FreedomFly, geçirdiğiniz bir panik ataksa bunu ciddiye alın. İyi bir kardiyoloğa gerekli muayene ve tetkikleri yaptırın ve kesin olarak hekimin söylediklerinin dışına çıkmamaya özen gösterin.
       Bunları neden mi söylüyorum, 15 yıl önce  arka arkaya iki kez geçirdiğim kalp krizi sonucu kalbime üç stent takılmış idi, son zamanlarda yine biraz rahatsızlık hissettim ve tahliller sonucu bir damarın daha %70 oranında tıkalı olduğu anlaşılınca  12 gün önce  bir stent daha takılarak tıkalı olan damar açıldı. Hocamın dedilklerini yapmaya azami dikkat gösteriyorum. Ne var ki, durumum pek hoş değil, genetik bir mesele kahrolası. Beni  dinlerseniz sakın ihmal etmeyin. Bu vesile ile geçmiş olsun dileklerimi de iletiyorum.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 01, 2017, 02:39:16 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Panik ATAK hastalığı ciddi bir rahatsızlıktır ve psikiyatris tarafından tedavi edilmelidir . Yıllardır çekerim ilk zamanlar berbattı 3 KERE ACİLE Kalp krizi geçiriyorum diye gittim . Onun için ciddiye alınacak bir rahatsızlık ve mutlaka tedavi edilmeli hala  ; benim zaman zaman PANİK Atak yaşarım onunla yaşamasını öğreneceksin ve İrade senin elinde olmalı ...

Saygılar Geçmiş olsun .
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 01, 2017, 07:07:47 ös
Yanıtla #5

Sayın NOSAM33 Ve Değerli Üyeler,
Hastalığıma Panik Atak teşhisi konulmamıştır. Nöroloji,Göğüs Hastalıkları, Ortopedi doktorlarından sonra testler yapıldı. Eko testinden sonra Kardiyolog doktoru da göreceğim. Uyku apnesi,Hiper tansiyon şu ana kadar şüphelenilen bir kaç hastalık. Testler sonrası daha da netleşecek.  İlgi ve alakanıza en derin Sevgi  Ve Saygılarımı Sunarım...

Ocak 01, 2017, 08:13:26 ös
Yanıtla #6
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bireyin rahatsızlığına geçmiş olsun; zaten geçer birey isterse.
Ancak bu başlık altında Masonluk ile bağlantılı soru nerede?
Yoksa ben mi göremiyorum?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 01, 2017, 08:34:57 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Eger basligi acan üyemiz Mason ise ? Sorulmus, ama Mason arkadaslara tabi,  bir cok soru var.

Ocak 01, 2017, 09:37:44 ös
Yanıtla #8

Sayın ADAM Ve Sayın Tij,
   Mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Sayın ADAM; Konu başlığı ile Kafa karıştırdıryam özür dilerim. Sağlık sıkıntılarımı ve ölüm korkusunu yaşama tecrübemi paylaşmak istemiştim.
  Sayın Tij'in de  bahsettği gibi bu gruptaki Saygıdeğer Masonlara birçok sorum var. Sorularım bazen çok direkt ve bazen de anlaşılmaz  oluyorsa tekrar kusuruma bakmayın ve lütfen uyarın.
  Ben Mason değilim. Mason olmaya sürekli çalışacağıma inanıyorum.  Masonluğu Masonlardan öğrenmek ve hayatımında kendini sürekli yenileyen  ve daha da iyi bir insan olma felsefesinin ışığında bir Mason olmayı gerçekten çok  istiyorum. Bu Bağlamda Öğrenmeyi Öğrenmek istiyorum.
  Kolaylıkların bile bu hayatta zora hazırlık olabileceği gibi, tam zıddının da ciddi önemi göz ardı edilemez. Asıl ve Asil olanın, Zorun zorluğunun; temelinde sorunu en aza indirgemeyi hedefleyen, bütünleştirici bir  birlikte ki Ve bir birliğe odaklı felsefenin temellerinden olabileceği algısını; hayatımın bu evresinde çok güçlü bir şekilde hissediyorum.
Alegorik ve Metaforik Işıkların Aydınlığında ; kör noktalarıma inat, ciddi mesafeler kat ediyor gibiyim sanki. İleri ve özellikle uzun bir yola giderken; dikiz aynamızı ne kendimize bakmaya, ne de sürekli arkadan gelen trafiği kontrol etmek için kullanırız. Gittiğimiz yol ileridedir. Kat edilen geride kalmıştır. Geride kalan, ileri gitmemize kötü niyetli bir tehdit oluşturmadığı sürece, diye düşünüyorum.
Bir Tren istasyonunda farklı yönlere gitmek için yan yana bekleyen İki trenin birinde otururken; hareket eden mi, etmeyen miyiz ?  İleri mi yoksa geri mi gidiyoruz sorusunun cevabını; Lokomotiflerin birinde iken, her nereye bakarsak bakalım; bulabilir miyiz acaba ?

Masonluğu öğrenmek ve Siz Değerli Mason Üyelerden bu konuda bana da katkıda bulunmazı arz ediyorum.

En Kalbi Sevgi Ve Saygılarımla
« Son Düzenleme: Ocak 01, 2017, 09:53:52 ös Gönderen: FreedomFly »

Ocak 02, 2017, 12:47:56 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu yazıdan hiçbir şey anlamadım. Anlatılmak istenilen nedir? Ölüm ile yaşam arasında zaten herkes. Ne günü belli ne de saati.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”