Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yeni Baslik: Bana Gore "Masonluk"  (Okunma sayısı 11098 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 14, 2009, 05:52:28 ös
Yanıtla #10

Sanirim bir yanlis anlasilma olmus. Bu duyuru basligi. Duygu ve dusuncelerinizi ilgili baslikta paylasabilirsiniz sevgili uyeler.
Spes mea in Deo est

Ocak 14, 2009, 05:53:01 ös
Yanıtla #11

Spes mea in Deo est

Ocak 16, 2009, 06:47:51 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Tüm insanların ve tüm toplumların barış ve mutluluğunu amaçlayan,bireylerin bu yolda ilerlemelerini sağlayan bir sistemdir.İnsanlık,dünya vatandaşlığı ve enternasyonalizm gibi ülküleri benimseyen,DÜNYADAKİ EN BÜYÜK BARIŞ VE MUTLULUĞUN simgesidir-MASONLUK.

Ocak 21, 2009, 08:24:34 ös
Yanıtla #13
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Tarihin ve felsefenin tanıklığında , insanın evrende varoluşunun herzaman aydınlık ve karanlığın savaşı yoluyla gerçekleştiğini öğrendim.
Bu varoluş savaşında bence Masonluk Aydınlığın kendisi ve nur savaşçılarının yoludur.
Dışarıdan içeri baktığında anlayamazsın;içeriden dışarı baktığında anlatamazsın.

Ocak 22, 2009, 09:14:12 öö
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

İnsanın kendini aşıp insanustu olabılmesi için yol gösteren bir ısıktır bence masonluk.İyiye dogruya ulasma cabasıdır,kardeslık ve sevgi baglarının en iyi sekil de hissedildigi yerdir.Bir hayat bicimi bir yasayıs tarzıdır.

Şubat 24, 2009, 11:13:33 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Ben masonluğu,yahudi olmayan siyonistlerin bir araya geldiği bir topluluğun öğretisi olarak bilir,dünyada olan bütün kirli işlerin arkasında onların olduğunu düşünürdüm.Uzun zamandır yaşadığım çelişkilere cevap ararken,hiç beklemediğim bir noktada masonluk karşıma çıktı;dolayısı ile bütün önyargılarım altüst oldu.
Kendimi bildiğim yaşlardan beri,Tanrı inancımı sorguluyor ve dinler arasındaki çelişkilere mantıklı bir çıkış yolu arıyorum.Madem ki bütün kadim dinlerin mensupları tek Tanrı'ya inanır;ozaman niye birbirleri ile çelişir,hatta çatışırlar,neden bir insan aynı anda birden fazla dine mensup olup farklı şekillerde ibadet edemez,hangi dinin gereğini yapan insan tam anlamda kurtuluşu hakeder,eğer böyle bir kısıtlama varsa insanın doğduğu coğrafyanın belirlediği dininden sorumlu olması nekadar gerçekçi ve adil olabilir?Bu konulara kafa yoran sadece benmiyim,binlerce yıldır onca akıllı insan bunları düşünmedimi,düşündüyseler mutlaka bir çıkış yolu bulmuş olmaları gerekmez mi,bu cevaplar nerede saklıdır,bunlara nasıl ulaşılır diye çırpınırken fark ettiğim ezotorik öğreti imdadıma yetişti ve delirmediğimi anladım.
Bu anlamda,kendimi yetiştirme ve geliştirme gayretine beni sürükleyen açlık,benim gibi düşünen ve sorgulayan insanların var olduğunu kavramama vesile oldu.Bunun da evrenin ulu mimarının bir taktiri olduğuna inanıyorum.Artık farkındalığım arttı ve sorularımın cevaplarını daha kolay anımsayabiliyorum.
Bundan böyle, masonluğun,benim gibi çelişkileri yaşamış insanların aydınlanma yolunda ,biraraya geldikleri,sahiplendikleri,sorguladıkları ve yanıtlar üreterek geliştirdikleri bir öğreti olduğunu düşünüyorum.Bu da benim aidiyet güdülerimi tatmin ediyor ve öğrenme hırsımı tahrik ediyor.Umut ediyorum,aradığımı bulacak,tek ve mutlak mutluluğu elde edip muhafaza edebileceğim...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 28, 2009, 08:05:53 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

mason gücün bilinmezliğin,yanı sıra adaletin dürüstlüğün kabul görmüşlügün adresidir

Nisan 24, 2009, 03:40:56 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

insanın neden varolduğunu nereden geldiğini ve nereye gideceğini aklın yardımıyla yordamasıdır. Dünyamızın acıklaması sadece sınav olamaz bırcoğumuzu bu cağda tatmın etmeyen bır acıklamadır. madem kı ınsan mukemmel yaratıldı denıyor o halde neımızden suphe edılıor da sınav oluyoruz. ıste bu tıp soruların cewaplarını kardesce ve barıs ıcınde acıklamadır. insanlığa hizmet etmektir. Beyinsel evrimi dewam ettirmek ve hatta onu sıcratmaktır BENCE.

Nisan 24, 2009, 08:37:07 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Masonluk bir ruh aynasıdır.

Mayıs 05, 2009, 08:21:44 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bana göre Masonluk Dünyada çok evrensel bir hale geldi.Din ayrımı yapılmaksızın her toplumdan,tüm insanlara yüce ahlak ve manevi değerler vermeyi amaçlayan bir oluşum gibi.Amerikanın kuruluşunada everensellik anlamında benziyor ve çok ilginç buluyorum.İnsanın kendini keşfetmeye ,arayıp bulmaya çalıştığı her ortam benim için değerlidir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo