Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Müzikte hep vardık!  (Okunma sayısı 5589 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 26, 2006, 10:26:59 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Müzikte hep vardık!

1902 yılında İstanbul’da doğan Cevad Memduh Altar, Nişantaşı Sultanisi'ni bitirdi. Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda yetenekli genç insanlara ihtiyacının olduğu bir dönemdi. Altar seçimini müzikten yana yapmıştı. Nihaî amacı iyi bir sanat tarihçisi ve müzikolog olmaktı. Gönül verdiği müzik alanında derinleşmek üzere 1922-1927 yılları arasında Leipzig Konservatuarı'nda keman ve viyola dalında eğitim gördü. 1927 yılında Ankara Musiki Muallim Mektebi'nde teori öğretmeni olarak görev aldı. Prof. Dr. Johannes Merkel'in "Harmonielehre" (Armoni) ve "Kontrappunkt" (Kontrpuan) adlı eserlerini Türkçe'ye kazandırdı. 1932'de "Goethe, Musiki Hayatı" adlı eserini yayınladı.

Cevad Memduh Altar da bir Masondu.Tıpkı Mesut Cemil ve Cevdet Çağla gibi

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.