Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ERGENEKON  (Okunma sayısı 20390 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 18, 2008, 01:38:35 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Sn Suzal'in yorumuna bakilirsa bu defa ulusalcilar fena halde hakli. Ben artik iki tarafta jet hiziyla senaryo urettiginden kim hakli kim haksiz kestiremiyorum. Bana bundan 6 yil once Yildiz Teknik'ten bir Kimya Muhendisi hocanin su sozlerini hatirliyorum. ." 5 Yil sonra Amerika, TSK'yi yogun bir programla yipratma operasyonu yapacak .Ve dunyada darbeyle un salmis Genel Kurmay Baskanligi' hic bir sey yapamayacak" demisti. Yoruma hacet var mi?

Hursit ToloN ile Hilmi Özkök farki / Savas Süzal 

Ergenekon konusunda yayinlanan asparagaS haberlerle kafasi iyice karismis olan boyali basin ve akil hocasi danismanlari, yillarca bizim uyardigimiz bazi konularda en kadar hakli oldugumuzu simdi anlamaya basladi. Günaydin hem de koca bir günaydin.   
        Biliyorsunuz, emekli olduktan 3 sene sonra konusan ve konustukça da herkesin kafasini karistiran emekli orgeneral Hilmi Özkök'ün meshur çuval olayi sirasinda Genel Kurmay baskani oldugunu Yeni Çag gazetesi ve arkadasim Arslan Bulut gayet güzel bir sekilde anlatti. Ben size bu resimde eksik kalan bir kareyi hatirlatmak istiyorum.     
            Bugün Ergenekon terör örgütü için sanik durumunda olan Hursit Tolon, çuval olayinin gerçeklestigi günlerde Ege Ordu
komutani olarak Ankara'dan ayrilmis 7 Temmuz'da Florida Tampa'daki Merkez Kuvvetler Komutanligi'nda, Orgeneral Tommy Franks'in görevi devir teslim törenine katilmak için, Washington'a gelmisti. Çuval Olayi'nin ardindan Orgeneral Tolon törene katilmadi ve Washington'da bir açiklama yapti :
       "Olayin baslangicindan su ana kadar süren sessizligin ve tüm girisimlerimizin cevapsiz birakilmis olmasinin
bir nedeninin de yaratilan bu çirkin ve kabul edilemez olaya uzun tatil süresinden de yararlanilarak bir senaryo hazirlayabilme
zamaninin  kazanilmasi amaci seklinde degerlendiriyorum. Bundan sonra konuyla ilgili olarak ortaya konabilecek hiçbir gerekçe eminim ki, Türk Silahli Kuvvetleri ve Turk kamuoyu vicdanindaki derin üzüntüyü gidermeyecek ve tatmin etmeyecektir. Bu çirkin olayin bölgede bulunan birilerinin kisisel kaprislerini tatmin etmek, anlamsiz bir güç gösterisinde bulunmak ya da bölgedeki bazi gruplarla birlikte hazirlanmakta olduklari bir senaryonun parçasini olusturma gayretlerinden kaynaklandigi kanaatindeyim."   
                 Tolon Pasa derhal Türkiye'ye döndü. Bu haber o zaman Washington'da görev yapan Türk gazeteciler tarafindan
merkezlerine bildirildi. Bu açiklama disinda, Ankara'da Genelkurmay Baskani Özkök ve Basbakan Erdogan'dan tek çit çikmadi. Ayrica benim hatirladigim kadariyla da çuval olayi konusunda bugüne kadar görev
basindaki hiçbir Amerikali yetkili özür dilemedi. Hani bize canli istihbarat veren Amerikali yetkililer var ya iste onlar. Hani
onlardan aldigimiz istihbaratla her gün yüzlercesini kusatip bir türlü yakalayamadigimiz terörist olaylarini animsatiyor ya.   
                 Iste emekli Orgeneral Özkök ile emekli Orgeneral Tolon arasindaki fark burada. Biri yedigi yemek derdinde öteki esir
alinan silah arkadaslarinin. Acaba Hursit Pasa'nin yaptigi bu açiklama mi ipinin çekilmesine neden oldu diye de bugünlerde
aklimdan geçmiyor degil. Zira Amerikali genel Kurmay baskanlarina mültefit olanlarin önü ne hikmetse pek açikta.   
                 Gelelim ikinci konumuza. Bazi geri zekâlilar, Ecevit'e de darbe yapilacagini yazip çiziyor. Ecevit'e darbeyi kimin yaptirdigini herkes unutmus gibi. Almanya'da gizli toplantilar yapan bir medya patronu ile Hüsamettin Özkan, ANAP Genel Baskani Mesut Yilmaz ile bazi gazeteciler yok muydu? Kemal Dervis'i askerler getirtmedi Washington'dan. Ecevit'i bazi doktorlarin zehirlemesinden
askerlerin Gülhane'ye yatirarak sagligina kavusturmasi da unutulmus gibi.  Askerler onu indirmek isteselerdi hastanede sagligina
kavustururlar miydi?
                Türkiye, tam bir kaos ortaminda Ergenekon Ninnisi ile uyutuluyor. Dünya Ekonomisi çatirdarken, Basbakan ne kadar çok
araba satildigini anlatiyor. Kaç kisinin aç kaç kisinin issiz veya kentlerin tarlalarin susuzluktan kavruldugunu degil arabalari hesapliyor. Tabii onun ve çocuklarinin damadinin tuzu kuru. Dünya ve koca Amerikan ekonomisi göçüyor, bizimki gibi ipte cambazlik yapan ekonomi de her sey yolundaymis. Yaklasan kasirganin farkinda oldugundan emin ama deneyimsiz siyasetçi Ekonomiden sorumlu devlet bakani Simsek bir toplantida cari açik konusunda konusunca Basbakan tarafindan telefonla aranarak uyarildi. Tüm bunlar kameralar önünde oldu.   
              Simdi siz hala is basindaki hükümetin samimi olduguna inanabiliyor musunuz? Eger hala anlatilan masallara
inaniyorsaniz ne diyeyim, iyi geceler.

www.habergazete.com

17.Temmuz.2008
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2008, 01:40:51 öö Gönderen: Kirlangic »

Temmuz 18, 2008, 09:31:38 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence Ergenekon kurunun yanında yaşları yakma operasyonudur..

Bir takım üst düzey ,emekli paşa , komutan vs vs kendi aralarında açık veya gizli planlar yapmış olabilirler , icraat var mı , yok..

Peki gözaltına alınan gazetecilerin  neredeyse hepsinin Atatürkçü, Tam Bağımsız Türkiye isteyen kişiler olduğu net mi , net,

Ergenekon safsatasına denk getirilip mali baskılar sonucu satılmak zorunda kalan tv kanalı kanalturk ve biz kaç kişiyiz hareketi sahipsiz kaldı mı  , evet...

Özel raporlarda ve dava dosyalarında çok gizli ibaresiyle bulunan haber ve konular yeni şafak,zaman , vakit gibi gazetelere özellikle sunuluyor mu , evet

Gerek hükümetin gerekse hükümetin kurduğu telekominikasyon daire başkanlığının herkesi dinleyip izlediği ve kişilerin biyografik  raporlarının tutulduğu ,tüm toplumda bir dinlenme paronayası olduğu doğru mu  , evet

Bundan sonra  Atatürkçü , yurtsever , mlliyetçi insanların artık biraraya gelebilme ,kollektif hareket edebilme şansı kalmış mıdır , hayır,

Ergenekon safsatasına en çok alkış çalan sorosçu ve kara para aklayan ,iktidara yakın medya ve inşaat şirketleri değil mi , evet

Lagendijk nerede , bilen yok, Ergenekon Barzaniyi bile sev indiriyor , 2 sene amerika adına ülkemizde memurluk yapan CIA temsilcileri Devlet bilincimizle ve geleneğimizle dalga geçiyorlar...

Anladık arkadaşım , indirin şu Türk bayrağını ,çekin amerikan bayrağını hepiniz rahat edin...
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Temmuz 18, 2008, 10:01:18 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

-İcraat yapmışlar mı ? Yapmışlar. O zaman tutuklanmalarında bir problem yok.

-İşte tam bağımsızlığı, tek, bir Türkiye'yi istiyorlar mı ? İşte bu net değil. En azından şimdi. Çünkü ülkeyi bölmekle suçlanıyorlar.

-Neden sağ görüşlü gazeteler televizyonlar özellikle ergenokonu sunuyor ? Çünkü artık muhafazakar kesmin  insanlarını ülkeyi bölmek için kullanamıyorlar.

''Gerek hükümetin gerekse hükümetin kurduğu telekominikasyon daire başkanlığının herkesi dinleyip izlediği ve kişilerin biyografik  raporlarının tutulduğu ,tüm toplumda bir dinlenme paronayası olduğu doğru mu  ? ''

-Bunu belgelerle AKP açıladı. Bu doğru değil. Bu belgelerle kesin net.

''Ergenekon safsatasına en çok alkış çalan sorosçu ve kara para aklayan ,iktidara yakın medya ve inşaat şirketleri değil mi , evet''

-Ne kadar kolay evet diyorsunuz. Kim kara para aklamış ?

''Bundan sonra  Atatürkçü , yurtsever , mlliyetçi insanların artık biraraya gelebilme ,kollektif hareket edebilme şansı kalmış mıdır , hayır''

-Nasıl hayır ? Bu ülke neleri atlattı ? Bu ne ki ? Bkz. geçmiş.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 18, 2008, 10:05:18 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

-İdolleriniz tutuklandı diye onlara suçsuz diyemezsiniz. Hiçbir şey kanıtlanmadan suçluda diyemeyiz.

Temmuz 18, 2008, 10:21:37 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Moliere

Temmuz 18, 2008, 10:23:48 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Anladık arkadaşım , indirin şu Türk bayrağını ,çekin amerikan bayrağını hepiniz rahat edin...

Sn Torbaci'nin su sozleri cok aci ama gercegin ta kendisi.

Temmuz 18, 2008, 10:33:45 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Türkiye hızla libarel bir laboratuara dönüştürülüyor...

Ülkemiz USA nın küçük bir kopyası gibi , tek fark üniter yapı fakat amerikanın fedaral yapısıda aslında üniter işliyor gibi..

USA nın çelişkileri ,sorunları ve teorideki çözümleri minimize edilip ülkemize uygulandı ve ülkemiz bir komplo teorileri cennetine dönüştürüldü..buradan elde edilecek sosyal,ekonomik ve hukuki sonuçların sanki makro olarak USA da çözüm olarak kullanılacağını düşünüyorum..abartıyor ya da ülkemizi fazla ciddiye mi alıyorum acaba..     :P
  Moliere

Temmuz 19, 2008, 12:26:09 öö
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Liberalizmin nesi kötü Sn.Tcorbaci ?

Temmuz 19, 2008, 12:33:48 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

tcorbaci gözlerinden öpüyorum sağduyulu kardeşim

Temmuz 19, 2008, 12:34:33 öö
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

liberalizm kötü değil ki...

siz benim liberalizmi kötülediğimi nereden çıkardınız anlayamadım..

Doğal yolla gerçekleşmesi gereken şartlar Türkiye'ye enjekte ediliyor...bu da bünyede ters tepiyor....Liberalizmin bu kadar şiddetle ancak Devletten maaş alanlar tarafından (oksimoron)  savunulabilir bence..
  Moliere