Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Adnan Oktar vesilesiyle Mason localarına Kuran tebliği yapılıyor  (Okunma sayısı 49902 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 20, 2012, 04:54:07 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Sayın skullG;

İletinizi gördüm ve okudum hem sevindim hemde cehaletimi yüzüme vurduğun için üzüldüm. Sizleri kendime yakınmı hissediyor muyum?  Elbette bundan kimsenin şüphesi olmasın .
Mabed olayında haklısın gönlümü böyle teselli ediyordum bundan sonra olmaz , sonuçta Ham taşın işlenmesine yeni başlandı yalnız nacizane sizden ricam böyle yanlışlıkları Sayın Adam üstadım gibi özel mesajla bildirilse kişilere bence daha elit olur kanaatindeyim.Anlamadığım sizinde  pe süphanallah yazışınızıda bu arada hatırlatıyorum bendenizin yazısına.
 Sonuçta siz Masonlar gibi bir harici olarak kendimi  yetiştiremedim ama; kendimi geliştirme azmindeyim.Benim zoruma giden o malum şahıs  öyle bir Masonları anlatıyorki 'ne insan ister istemez tepki gösteriyor, anlamadığım sanki reklamın kötüsü olmaz mantığı gibi bir izlenim içindeyim, neyse doğru  zamanla ortaya çıkar o kardeşlerimiz dediğiniz KARDEŞLER'inizi de bu beyefendi resmen vatan hainliği ile suçluyor Dikkat'inizi çekiyorum ben demiyorum, ordaki şahıs  masonlar hakkında. Ben kendim gibi gördüğüm için TEPKİ gösterdim . Adamlar doğru yanlış resmen sallıyorlar söylenen suçlama'da  KÖKÜ DIŞARIDA olan bir kuruluş denerek basbas bağırarak provakafanda yapıyor ve ben bir HARİCİ olarak İSYAN ediyorum ha bu konu sana ne ? Sen Mason değilsinki, Çalmadan neden oynuyorsun dersenizde onuda anlarım size birşey de diyemem  o konuda da haklısın sonuçta bir Hariciyim  ...

Aşağıdaki yazı alıntıdır:
Türkiye'de masonluğun gizli tarihi
Masanluk asırlardan beri tartışılan konu olmaya devam etmektedir.Masonluğun tarih'e girdiğinden bu yana masonlar çeşitli suçlamalara maruz kalmıştır. Masonlar bu suçlamalar karşısında sertliklerini daha çok korumuşlardır. Kendilerini sosyal bir dernek gibi lanse etmişlerdir.Masonluk özünde bir fikir akımıdır. Masonların biraraya gelmesini sağlayan en önemli faktör inanmış oldukları düşüncelerdir.Ancak bu düşünceler yanlıştır. Masonluk hakkında en detaylı bilgileri videomuzun devamnı izleyerek öğrenebilirsiniz. Belgeselizle.org

Lütfen bu sitedeki belgeseli izlemenizde fayda sağlayacağınızı umarım .

NOT: Bundan sonra yazılarımda Kardeşim ve Mabed kelimesini kullanmayacağımı belirtir sadece Sayın kelimesi ile iletişimimi devam edeceğim.Bu ülkede ne yazıkki ne kadar yok densede bir aristokratlık uygulaması her ortamda uygulanmakta  fakat hala zikrimdem vazgeçmeyeceğim , BİZ mantığının doğruluğuna inancımdan taviz vermeyeceğim.Saygılar

Saygılar :-X
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2012, 05:17:27 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 20, 2012, 05:45:37 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

İttihat Terakki içerisinde bizim Kardeşlerimiz vardır. Öyle bir cümle kuruyorsunuz ki yanlış anlaşılmaya çok açık oluyor. Tekrar ediyorum İttihat Terakki içerisinde varsa (ki VAR) Bizim Kardeşlerimiz vardı. Öyle isek (ki nasıl olduğumuzu da anlamadım ya) BİZ öyleyizdir.

BİZ öyleyizdir.  ???

Not: Öğleden sonramı mahvettiniz. Suçlayan ben değilim .
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2012, 05:48:51 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 21, 2012, 12:16:44 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

İttihat Terakki içerisinde bizim Kardeşlerimiz vardır. Öyle bir cümle kuruyorsunuz ki yanlış anlaşılmaya çok açık oluyor. Tekrar ediyorum İttihat Terakki içerisinde varsa (ki VAR) Bizim Kardeşlerimiz vardı. Öyle isek (ki nasıl olduğumuzu da anlamadım ya) BİZ öyleyizdir.

Saygılarımla.

Sayın skulG ;
Yukarıda Kardeşlerimiz dediğiniz ve onlar hakkında BİZ öyleyizdir diyerek serzenişte bulunduğunuz konu hakkında daha açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim.
1- İttihak terakki üyesi Masonlar Vatan hainlerimidir ?
2-Şayet bu şahıs iftira atıyor ise neden siz Masonlar olarak kanuni yollara başvurmuyorsunuz?
3-BİZ öyleyizdir konusunu tam açarsanız sevinirim?

Not: Haksız yere suçlanmak çok acıdır umarım ne demek istediğimi tam olarak düşünerek cevaplarsanız sevinirim; şu anda o malum videoyu tekrardan dinlerken bu notu yazıyorum bir hata yapmamak açısından.
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 21, 2012, 12:20:49 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Burda yazmamım sebebi Harici'lerin  Masonlar tarafından ne kadar kaale alındığından güç alarak yazdım başka bir amacım yoktur.
 Hata ve saygısızlık yapmış isem , verilecek  cezayada şimdiden razıyım.
Lütfen biraz daha anlayış , çok şeymi istiyoruz. Saygılar
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2012, 12:31:39 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 21, 2012, 07:58:03 ös
Yanıtla #24
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. NOSAM33,

Keske uyarıyı yazdığım başlıkta sorsaydınız bu sorularınızı. Burada hiç alakası olmayan bir başlıkta yazmanız bile başlı basına Forum Kurallarının ihlalini oluşturuyor. Ama buna karsı toleransli bir yaklaşım gösteriyorum.

Dikkat edin hoşgörü demedim tolerans dedim. İkisi arasında ne gibi farklar mı var? Forumda bir aramayla bulunabilir.

Burada bu yazdıklarınıza cevap vermeyeceğim.

Saygılarımla.

Haziran 21, 2012, 08:03:47 ös
Yanıtla #25
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

NOSAM33 tarafından ilgisiz bir konuya gönderilen son2 ileti ve verilen cevap bu başlık altına taşımıştır.

Haziran 21, 2012, 08:40:02 ös
Yanıtla #26
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Uzun bir cevap yazmıştım ama ne yazık ki ipad'in azizliğine uğradım. Tüm yazdıklarım uçtu gitti. Tekrar yazacak enerjiyi ve vakti bulamıyorum.

Yazılanlar bastan sona bu başlıkta. Sn. NOSAM33, yanlış anlaşılmaya müsait bir mesaj göndermiş. Uyarılmış. Sonra kendisi uyarı sebebini anlamış olacak ki uzun bir mesaj gönderiyor, ben orada uyarı sebebini anladığını çok iyi anlıyorum. Serzenişi var. Keske özelden uyansaydınız diyor. İyi ama NOSAM33, Biz'li, Mason Kardesler'li bu tip mesajlarını özelden yazmıyor ki sonuçta bu Forum ziyaretcilerce de izlenebilmekte, bir ziyaretçi biz,Kardeslerimiz vs'li bir mesajı okuyup yanlı anlayabilir. Bunun da önüne gecmeliyiz. Bu sebeple uyarı genelde yapıldı.

Ama Sn. NOSAM33, biraz gönül koymuş, biraz alınmış bunu da anlıyorum. Ki o kadar alınmış ki, bambaşka bir başlık altında sorular soruyor. Şimdi o sorular da bu başlık altında. Yazdıklarımız da... Hala cevap vermeli mı? Yoksa gidişat zaten ne demek istediğimizi anlatmıyor mu?

Söylenen söze ya da o belgeselde gecen ifadelerle ilgili hiçbir şey yazmadık. Sadece BİZ, KARDESLERİMİZ gibi ifadelerle ilgili durumu belirttik.

"öyle isek (ki nasıl oldugumuzu da anlamadım ya)BİZ oyleyizdir" ifadesi de kesilip son bolumunden soruluyor. Bu cümleyle ne anlattik? MOSAM33'un mesajına bir daha bakalım:

Sanal mabedimizede  işgal edip ele geçiriyor ya; Hocama her şey yakışır... Saygılar

Şimdi aklıma geldi az önce Masonlukla ilgili belgesel seyrettim ne ilginç İttihak ve  terakki içindeki Mason kardeşlerimizin yüzünden Koskocaman Osmanlı devletini, içten içe yıkmışız ya buda bize bir dip not olarak kaydedelim , neymiş bu Masonlar böyle :) :) :) ....

Sanal Mabedimiz... Yok öyle bir yer! Hele orası burası hiç olamaz! Burası Haricilerin de. Paylaşımda bulunduğu bir forum. Bir vizyonu ve misyonu var. Onun icinde de Sanal Mabed olmak yok!

Bir belgesel seyrettim bölümüne verdigimiz itiraz: Sizin Kardesleriniz değil! Bizim Kardeslimiz idi. Ki sunu da söyledik İttihat Terakki icinde varsa (kiVAR) BİZİM KARDESLERİMİZ VARDI!

"Osmanlıyı (...) yıkmışiz" burayı okuyan birisi bile yanlış anlayabilir. Her yönüyle hem de... İste buna itiraz ettik.

SN NOSAM33, sorular sormuş. Cevap vermeli mı? Verdigimi sanıyorum.

3. Sorunuz için bu mesajı bir kez daha okuyabilirsiniz.

1. Sorunuz için, o Kardeslerim ki bu ülke için canlarını vermişlerdir. Üzülmüş olabilirsiniz, alınmış olabilirsiniz ancak bu tip bir soruyu asla soramazsiniz.

2. Sorunuz için, yel kayadan ne götürür? Ne diye birilerine dava acacağım ya da acacağız ki? Bu tip ithamlar Masonluk var oldugundan beridir yapilageliyor. Hatta çok daha ağırları da var. Kayaya bir şey oluyor mu? Kaya'nın umurunda mı? Anlaşıldığımı umuyorum.

Eğer devam edecekseniz, edebilirsiniz. Ben daha fazlasını yazmayacağım çünkü.

Haziran 21, 2012, 09:34:03 ös
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Sayın skulG;

Önem verip cevap verdiğiniz için teşekkürler.
Benim başka başlıkta soru sorduğum için hata bende ,fakat o başlık altında biz haricilerin bana göre haklı serzenişlerinden etkilenerek konuyu yazdım bundan sonra olmaz.

Ama Sn. NOSAM33, biraz gönül koymuş, biraz alınmış bunu da anlıyorum. Ki o kadar alınmış ki,: Gerçekten alındım. :( :( :(

Şimdi aklıma geldi az önce Masonlukla ilgili belgesel seyrettim ne ilginç İttihak ve  terakki içindeki Mason kardeşlerimizin: Burda ben hiç bir şekilde Masonları farklı değil; sanki onları  kardeşim gibi gördüğüm için
öyle yazdım belki fazla özgüvenimden kaynaklandı

"Osmanlıyı (...) yıkmışiz" burayı okuyan birisi bile yanlış anlayabilir. Her yönüyle hem de... İste buna itiraz ettik.  ??? ??? ??? Neyi yanlış anlarlar  Allah aşkına, adamlar resmen bas bas bağırıyorlar bunu yenimi duyduğunuzu söylüyorsunuz ?  Mason olmak vardı şimdi ya neyse , ne demişler dinsiniz hakkından imansız gelir misali susturulması vacip ya neyse herkes layığını söylermiş.
1. Sorunuz için, o Kardeslerim ki bu ülke için canlarını vermişlerdir. Üzülmüş olabilirsiniz, alınmış olabilirsiniz ancak bu tip bir soruyu asla soramazsiniz.   ??? Neden ? kutsallıkmı varda sorgulanmıyor ayrıca ben sormuyorum, böyle bir  İftira var diyorum ; suçlu tüm dünyaya yayın yapıyor.Burda ben suçlanıyorum yoksa Tehlike anındaki DEVEKUŞU gibi mi olmalıydım ?  ???
ATATÜRK' çü olupta ittihak teraktiye karşı olmak biraz saçma olur bence...
2. Sorunuz için, yel kayadan ne götürür? Ne diye birilerine dava acacağım ya da acacağız ki? Bu tip ithamlar Masonluk var oldugundan beridir yapilageliyor. Hatta çok daha ağırları da var. Kayaya bir şey oluyor mu? Kaya'nın umurunda mı? Anlaşıldığımı umuyorum. ::)  Takdir edersinizkine kayanın parçalanması için sürekliliği olan bir damla   SU damlası yeterlidir; koca dağlar bile Tünel yapılacak mantığı ile delik deşik edilir. Son bir şey söyleyeceğim İncil' de zannedersem geçiyor  kayanın üzerindeki sığ toprak  nedense rüzgar yüzünden pek tutunamadığı ve biten otun bile yok olduğunu anlatır sonuçta; kaya yerinde durmaya duruyorda nedense üzerindeki toprak birikintisi yeterli olmazsa kaya nın üstü her zaman rüzgarın hücumuna maruz kalmaya devam ediyor. Saygılar
« Son Düzenleme: Haziran 21, 2012, 09:49:23 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 21, 2012, 09:43:38 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

NOSAM33 tarafından ilgisiz bir konuya

Nedense ruhumda Donkişotluk var elimde değil, Sayın skulG

:-X :-X :-X  Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 21, 2012, 09:58:58 ös
Yanıtla #29
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Bayim,

Uzatmanın faydası nedir anlamıyorum. Bu son mesajım. Hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Ben o belgeselde mıdır nedir ne söylendiğinde değilim. Sizin biz, kardeslerimiz ifadelerinizden rahatsızlığımı ifade ettim o kadar. Yoksa sagir Sultan bile o ipe sapa gelmez ithamları biliyor. Siz mesajınızda birinci çoğulcu kullanıyor 'yikmisiz' diyorsunuz. Cümle su olsa idi hiç uyarı armayacaktınız 'koca Osmanli imparayorlugunu yikmislar'. Yoksa sizi suçladığım da yok. Bu kadar.

Soramazsinizin oncesi de önemli Bayim, siz alınganlik göstererek soruyorsunuz. Kendinizi haklı çıkarma derdiyle soruyorsunuz o soruyu. Yoksa sorun, ki soruldu da burada benzeri sorular, cevap da verildi,

Umarım anlatabilmisimdir.

Saygılarımla.