Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ABD İçin Casus Devşirdiği için Fethullah'ın okullarını kapattı  (Okunma sayısı 12349 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 18, 2011, 04:05:10 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tartışmaya katılmak gibi bir niyetim yok. Ama Sn. Mozart bazen öyle güzel konulara değiniyor ki.

Evet, Türkmenistan kadar olamadık gerçekten.

Saygılarımla...

MMT
Size ne yapacağınızı söyleyebilirler ama ne düşüneceğinizi asla!

Ağustos 18, 2011, 05:25:43 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Selamlar , Sayin Mozart "Türkmenistan kadar olamadik" derken neyi kastettiginizi biraz acarmisiniz size zahmet.

Ağustos 18, 2011, 05:33:13 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Bugün ABD Fehtullah Gülen ve hareketini özzellikle yeni Türki Cumhuriyetlerde bir Turuvaati olarak kullaniyor, ve bunu özellikle Rusyaile direk karsi karsiya gelmemek icin yapiyor ve bunu yillardir üzerinde calistigi türk-islam sentezi teorisiyle gerceklestirmeye calisiyor.

Ağustos 18, 2011, 05:41:33 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

bence, bunu türk islam sentezi için yaptıklarını düşünmüyorum, tahminime göre amerikan islam sentezine göre yapmaları muhtemel, fakat insan kaynağı açısından durum daha farklı o yüzden  türk-islam sentezi olarak görünüyor durum...
amerika soft islam kaynağını verimli kullanarak islamda birtarz modernleşme tavrı içinde pakistan üzerindende belli şeyler yapılıyordu geçmişte farklı bir açıdan, rusya açısından bakarsak duruma enerji kaynaklarının güvenliğini ruslara bırakmak istemiyor abd, soğuk savaş döneminde hazırlanan planların bir kısmı hala devrede (yeşil ay projesi) vs... o coğrafyayı islamlaştırmak abd nin işine geliyor, cemaatlerinde islamı yayma misyonerlik(tebli)si var , hem islamı daha modern din haline getirip terrör ve aşırı uçları bertaraf etmek istiyorlar... rusyada tabi boş durmuyor o tarz cemaat yapılarına karşı baskı vs.. yapıyor kimi zaman bu tarz ülkelere baskı yapıyorlar...

Saygılarımla,
418

Ağustos 19, 2011, 12:38:28 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Bu tip örgütlenmeleri gördükçe, eskilerin tabiriyle komanist ruhum kabarıyor. Komünizmle alakası olan birşey değil ama SSCB'nin kattığı çok şey var bu ülkelere. Meydanlar yeter. Meydanı olmayan ülke, demokrasi varolmamış ülke demektir.

Ağustos 19, 2011, 02:31:02 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

SSCB'nin kattığı şeyler mutlaka var fakat ben abd'yi daha fazla seviyorum... abd nin dünya halklarına getirmiş olduğu bir çok yenilik ve teknoloji var, rusyada bu rakam çok düşük, buda zaten kaptal yüzü bu yenilikleri yapmasına en büyük etkendir....

Saygılarımla,
418

Ağustos 19, 2011, 02:51:38 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

Bakınız yazılarınıza muhalifmiş gibi durumuna düşmek istemiyorum,Abd yi sevmenizi beğenmesemde yalnızca saygı duyabilirim.Fakat öyle bir şekilde yazıyorsunuzki biri atlasın cevap versin bol polemik olsun nereye gideceği belli olmayan bir tartışma çıksın.Siz ya kasıtlı yazıyorsunuz yada amerika hakkında en ufak bir bilginiz yok.Bir hırsız dünyanın en iyi insanıdahi olsa neticede hırsızdır sadece insan diye seversiniz,ne ona güvenirsiniz nede yakın durursunuz bu bir katil ilede bir tecavüzcü ilede geçerli bir kavramdır.

Açıkçası sizin ne okuduğunuzu merak eder oldum gündemi,tarihi siyasal tarihi nasıl ve nereden okuyorsunuz.Amerikan toplumu o yenilikleri diğer 3.dünya ülkelerini ezerek getirdi yıllarca vatandaşı tasarruf kelimesini somali ,sudan yada diğer arap ülkelerini iyi sömürdüğü için bilemediler tasarrufu.Lütfen itinalı olursanız sevinirim.

Bu ay şehit olan 37 mehmetinde kanında ve vücudunda o kahpe amerikan mermisi var.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 19, 2011, 02:57:14 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Genelde orjininden farklı bir ülke veya ideolojiyi seviyorsan bir kız yüzündendir. Sevgilin ABD li sanırım. Şaka yapmaya çalışıyorum alınmayın lütfen sayın 418.

Sayın Karahan her şeyin altında CIA'yı aramak bence hatalı duruyor. Kendi içimize bakmamız gerekiyor bence.

Saygılarımla.

Ağustos 19, 2011, 03:07:08 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Cia'dan hiç bahsetmemiştim halbuki.Ama genelde aranıyor zaten.Siz kendi içinizde nerede arıyorsunuz sorunu.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 19, 2011, 03:17:02 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Örneğin "çok fazla terörist öldürülüyor gerekirse heronu düşürün" diyenlerden bahsediyorum. Aslında istihparat elemanlarının ve üst düzey kilit noktadaki personelin rutin olarak yalan makinesinden geçmesi lazım.

İstihbarat çok aşırı gelişti. Yani sorgularken iyi polis kötü polis oynamaca, elektrikle işkence yapmaya yada kaburga kırmaya hacet yok; yalan makinesi, ilaçla konuşturma, hatta düşünceleri metne döken elektronik cihazlar mevcut. Bunlar hukukta da kullanılabilir. Yani yalancı şahitleri engellemek açısından falan.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2011, 03:24:59 ös Gönderen: Masor1976 »