Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Burjuva oyuncakları : Ezoterizm-kabala-reenkarnasyon  (Okunma sayısı 38878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 05, 2009, 11:55:57 öö
Yanıtla #60
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"di" di de dime dimeyiz de iki "di"diğinde yanlış gibi :D :D :D

şu halin,seninle bir çelişki.... eee neye dayanarak böyle birşey söyledin? şaraba mı? ')  en iyi bildiğim şeyi yaptım,olduğun gibi gösterdiğin şeyin üstüne gidip onu ezdim ve hali,yle sende bir 'intikam' oluştu...

demek ki,umduğun şu kamilliğe ermek için daha çok uğraşman gerek..

bu sözlerden ne demek istediğimi anlamışsındır. cevap olarak yazdığın 2 yanıtın analizini yapma bir zahmet. hayır madem bir gayen var hakkımda,bunu neden bir cesaret örneği gösterip bana direk söylemiyorsun ki? en erdemli insan bunu direk söyler. bakalım,senden nasıl sözler duyucaz daha.

Mayıs 05, 2009, 12:04:24 ös
Yanıtla #61
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn de_hund

arada sırada gülmek de insana iyi gelir. ne yaptığınızı da bilmiyorum yapmışsanız da tebrik ederim.

şaraptan yola çıkmadım şarap sadece bir vurguydu. burjuvazi ile aristokrasi sizin bahsettiğiniz gibi bir ilişki içerisinde değildir. Yani burjuvanın yıllanmışına aristokrat denmez üzüm suyunun yıllanmışına şarap denmeyeceği gibi...

ben sadece bunu belirtmek istedim. öyle hinlikler besleyen bir insan değilim aklımdan geçeni de direkt söylerim hiçbir sıkıntı dert tasa da çekmem. sizinle ilgili bir gaye sahibi de değilim. yanlış anlamıyorsunuz anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz sadece

Mayıs 05, 2009, 12:14:01 ös
Yanıtla #62
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn de_hund

arada sırada gülmek de insana iyi gelir. ne yaptığınızı da bilmiyorum yapmışsanız da tebrik ederim.

şaraptan yola çıkmadım şarap sadece bir vurguydu. burjuvazi ile aristokrasi sizin bahsettiğiniz gibi bir ilişki içerisinde değildir. Yani burjuvanın yıllanmışına aristokrat denmez üzüm suyunun yıllanmışına şarap denmeyeceği gibi...

ben sadece bunu belirtmek istedim. öyle hinlikler besleyen bir insan değilim aklımdan geçeni de direkt söylerim hiçbir sıkıntı dert tasa da çekmem. sizinle ilgili bir gaye sahibi de değilim. yanlış anlamıyorsunuz anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz sadece

vurgunda epey değişikmiş ') arada sırada güleceksen eğer,bana mesaj yazma, bak tv si var,dergisi var,interneti var bir zahmet git kurcala ve gül....

hinlikler beslemediği söyleyene bakın..neyse,bende yanlış anladıysam içtenlikle özür diliyorum,sonuçta 'kamillik' bunu gerektirir değil mi skullG? hani şu yanılıp herşeyin içine ve temeline koyduğumuz kamillik ve erdem?

burjuvanın yıllanmışlığa aristokrasi mi denir,aslında denir. sonuçta burjuva 16. YY ın ürünü değil ki sadece, tüccar burjuvalardan önce rahip burjuvalar vardı ve rahip burjuvaların oluşum miladı 'tapınak mahsüllerinin depolanması' yani, tapınak ekonomisine kadar gider... yığılan ürünler rahipler tarafından halka dağıtılıyordu,devletin mevcut ekonomisine rahipler sahipti,zamandizinsel olarak rahipler başka formlarda 'soyluluğu' bile oluşturdular,yukarıda yazımda aslında bunu demek istemiştim..

neyse çıkmalıyım,arkadaşlarla buluşup sinemaya gitcez.bak ben çok içtenim....çünkü ne yapacağımı bile söylüyorum. akşam görüşürüz skullG,

saygılarımla ')

Mayıs 05, 2009, 12:22:05 ös
Yanıtla #63
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

öyle acaip vurgular yapabilirim. sana iyi çıkmalar iyi seyirler arkadaşlara selamlar. akşam görüşemeyiz. ama buralarda olurum bir vakit elbette :)

senin de demek istediğini deme biçimin epey bir değişikmiş. ama yine de burzuvanın yıllanmışına aristokrat demezler sözüm bakidir.