Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türbanlılar, Teröre Karşı Yapılan Eylemlerde Niye Yok?  (Okunma sayısı 25553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 08, 2007, 10:18:55 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

LuckEye 2 hakli, hemen hemen her sehit cenazesinde Türbanli hanimlar da vardi, türbanli yada türbansiz, kürt - türk, Sunni-shii, müslüman ya da degil...

Niye toplumumuzu bölmek isteyenlerin yoluna gidiyoruz. Türkiye aslinda birlik olabildigi zaman ilerleyecek. Benim acizane fikrim budur.

Ayrica sayin "LEON COMANDANTE" nin görüsü sadece bir tek yazarin saglam olmayan gerekcelerine ve fikirlerine dayanmaktadir. O yazar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaslarinin iradesini hice sayan demokrasiden nasibini almamis biridir. düsünce ve inanc fakliligina tahammülü olmayan insanlar bizi bu noktaya sürüklediler zaten.

Sevgili Asha
sayın Leon normal bildiğimiz türbanlılardan söz etmiyor.kaybettiğimiz askerlerin annesi yada akrabaları türbanlı olanlar var.
Leonun nereye gönderme yaptığı aslında belli. geçmişe bakarsanız 12 eylül askeri darbe dönemi var.herkesin bildiği gibi bu darbede asker sol sağ ayrımı yapmadı her kesim zarar gördü.
 Sadece bir kesim zarar görmedi .bu kesim Askeri görür görmez  cami avlusuna saklanan ümmetçilerdir.Askerde cami kutsal mekandır diye avludan içeriye girmedi.Bunlar avluda yeşerdi yeşerdi,daha sonraları kök saldı.Sonuç kökü kurutulamayacak hale geldiler. :D
Onun için kimse üzerine alınmasın.Leon ayrı bir bölücü kesimle savaşıyor .bunlar hem bölüyor hemde seni asimile edip yaşayan bir ölü haline getiriyor.Türk halkı arap kültürüyle  yok oluyor.

Leon diyorki biz Türk isek  Sarığın,şalvarın ve çarşafın aramızda ne işi var.

Kasım 08, 2007, 11:04:16 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Ben burada Leon'a katilmiyorum. Ornegin ben Yahudiyim diye Musevilerin kiptisini takmak zorunda degilim (erkek olsaydim) ya da Ortodox hanimlari gibi saclarimi kazitip peruk takmak zorunda miyim ya da tabir-i digerle takmazsam irkimdan birsey mi kaybediyorum tartisilir ancak takarsam Yahudiligimden bri sey de kaybetmem, yani su iki ayrimi yapmamiz lazim.Benim irkim inandigim dinime gore sekillenmez ya da remzetmez. Irki yahudi olup ta kendisi hac takan Hristiyan olan arkadaslarim var. Ornegin isyerinde irki Turk olmadigi halde Musluman olan arkadaslarim da var.Kimisinin esleri turban ya da basortu herneyse takiyorlar.Ha illa ki siz Turkoglu turk olan, kani Turk kani olan (kaldiki hangimiz saf Turkuz Tanri askina) bir bayan turban takamaz diyorsaniz vaya bunu Arap kulturuyle ozlestiriyorsaniz burada bir yanlis var kanaatimce. Unutmayin ki Turkler Islam'i yeni degil 1000 yil once kabul ettiler.Dolayisi ile bu sizin simdi tartistiginiz Musluman  eslerinin de o zaman degisik berecelere burundugunu hepimiz biliyoruz. Kizlarinin, eslerinin simdigi taktigi belki biraz daha modern sekli olabilir o kadar.Yani hasili, Musluman degil ancak Turkler Saman olur diyorsaniz:)) size ancak gulerim, kac Saman Turk var dunyada sizin insaf, izan ve istatiginize birakiyorum.

saygilar..

Kasım 08, 2007, 11:07:18 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Kasım 08, 2007, 11:42:03 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Ben burada Leon'a katilmiyorum. Ornegin ben Yahudiyim diye Musevilerin kiptisini takmak zorunda degilim (erkek olsaydim) ya da Ortodox hanimlari gibi saclarimi kazitip peruk takmak zorunda miyim ya da tabir-i digerle takmazsam irkimdan birsey mi kaybediyorum tartisilir ancak takarsam Yahudiligimden bri sey de kaybetmem, yani su iki ayrimi yapmamiz lazim.Benim irkim inandigim dinime gore sekillenmez ya da remzetmez. Irki yahudi olup ta kendisi hac takan Hristiyan olan arkadaslarim var. Ornegin isyerinde irki Turk olmadigi halde Musluman olan arkadaslarim da var.Kimisinin esleri turban ya da basortu herneyse takiyorlar.Ha illa ki siz Turkoglu turk olan, kani Turk kani olan (kaldiki hangimiz saf Turkuz Tanri askina) bir bayan turban takamaz diyorsaniz vaya bunu Arap kulturuyle ozlestiriyorsaniz burada bir yanlis var kanaatimce. Unutmayin ki Turkler Islam'i yeni degil 1000 yil once kabul ettiler.Dolayisi ile bu sizin simdi tartistiginiz Musluman  eslerinin de o zaman degisik berecelere burundugunu hepimiz biliyoruz. Kizlarinin, eslerinin simdigi taktigi belki biraz daha modern sekli olabilir o kadar.Yani hasili, Musluman degil ancak Turkler Saman olur diyorsaniz:)) size ancak gulerim, kac Saman Turk var dunyada sizin insaf, izan ve istatiginize birakiyorum.

saygilar..

En başından beri bunu anlatmak istiyorum bırakın kim ne takarsa taksın isteyen çıplak gezsin isteyen çarşafla gezsin kimse kimsenin ne takıp ne giydiğine karışmasın gerekirse bu konuda cezai yaptırım uygulansın ama bu gün askeri okulların bile sınavına gireek öğrencilerin annelerinin başı açık resim istenmesi kadar art niyetli ne olabilir?Madem türban takanlar art niyetli böyle yapanlar ne?Artık aşalım bunları isteyen istediği gibi takılsın.

Ayrıca son günlerde moda olan ümmetçi lafınıda olur olmaz yerde kullanmayın ümmetçilik öcü değildir bilhassa ben müslümanım ama herkesin ibadeti kendine deyip sonrada ümmetçi yazkıştırması yapmak müslümanlıkla bağdaşır bir şey değildir sen Hz. Muhammed in ümmetiysen diğer kardeşlerinide seveceksin ümmet tanımına herkes giremez bir kaç kendini bilmezi ümmet, önüne gelenide ümmetçi ilan etmeyin bu İslam a zarar verir.
« Son Düzenleme: Kasım 08, 2007, 11:44:05 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 09, 2007, 12:24:48 öö
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Leon'un kizginligini su noktada anlayabiliyorum ki o da, sozunu ettigi salvarli, sakalli, cubbeli sozum ona muhafazakar kesimin bu teror eylemlerinde govde gosterisi yapmadigini sorgulamis. Eminim o sozunu ettiginiz kesim de sehit askerlerimiz icin uzuluyordur, suizana girmeye luzum yok. Bilirsiniz bunlar en ufak bir hadisede okur uflerler:), yani dalga gecmiyorum ama hakikat bu.Belki okuyup uflemekle mesguldurler. Ne ise, konumuza donecek olursak, Sn. Leon gibi ben de erkeklerinin olmamasini yadirgarim ancak kadinlarin (bereceli berecesiz) olmamasini bir noktada anlayabilirim ve hatta hak verebilirim,  o da olasi bir PKK provakasyonunda bu eylemlerde kadin ve cocuklarin zarar gorme ihtimaline karsi Turk erkekleri kadinlarin yuksek oranda katilmasina musade etmiyordur. Ben sahsen kalbimin yarisi Turkiye icin carpan bir bayan olarak bu eylemlere para verseniz katilmam, bu benim milliyetciligimden supheyi akillara getiriyorsa sasarim ve hatta tasharim:))   

saygilar

Kasım 09, 2007, 12:33:32 öö
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Okuyup üflemek kötü bir şey değildir Vatanın bekaası milletin bütünlüğü için dua etmek tîye alınacak bir mevzu değildir kanaatimce ayrıca tekrardan belirteyim o türbanlı kadınlar şalvarlı erkekler o törenlerde vardı...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 09, 2007, 01:08:14 öö
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Leonun sorununu daha önce  defalarca belirttim ..Kendi türklük yada vatanseverlik hususnda ki tek otoriteymiş gibi ahkam kesmekten başka hiçbirşey yapmıyor.Hoş böyle davranırken bişey bilmediğini yaptıgı sayısız boş beleş açıklama ve saldırıdanda anlayabiliyoruz zaten .
   Sanki kendine soran varmış gibi herseferinde Türkler şöyle yapar Türkler böyle yapar .Türklerin kültüründe şu vardır ,şur yoktur ,Şurası arab kültüründen alınmıştır,Şurası halis yerli malıdır .......Şİmdi kalkıp düşünelim dediği üzere davranıp kendi sölemiyle milli benliğimizi korumaya kalksak 1000 yıllık kültürel etkileşimi ve degişimi bir anda silsek kafamızdan acaba  kendimizi nerde bulurduk ......Şaman ateşi başında kımız içerkenmi ?yoksa keçi kılından örme çadırlardamı ?
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Kasım 09, 2007, 03:44:57 ös
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sözüm LEON COMANDANTE ye

şehitler sizden olsun , cenaze alanını sıkmabaşlar! doldursun . Kabul edermisin...?

Tövbe Tövbe ya...

ama senin aradığın cevap bu.
Gerçeğin çölü

Kasım 11, 2007, 12:53:21 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Asker töreni niye terk etti?
10 Kasım 2007 Cumartesi 14:42
Gaziantep'te asker "içeride türbanlı var" diye Ata'yı anma törenini terk etti.
........

İDDİAYA GÖRE OLAY ŞÖYLE GERÇEKLEŞTİ

Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 69’uncu yıldönümü nedeniyle Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Tiyatro Salonu’nda anma töreni yapıldı.

Törenin başlamasından kısa bir süre önce 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, salonda türbanlıların bulunup bulunmadığıyla ilgili bilgi aldı.

Tuğgeneral Karakuş, salonda türbanlıların bulunduğu bilgisini alınca içeri girmedi, salondaki diğer askerler de kendileri için ayrılan bölümden kalkıp, toplu olarak salonu terk etti. .
........
AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de, “Askerlerin niye salonu terk ettikleri konusunda bize bir bilgi gelmedi. Ancak, etkinlikte görev alan öğrencilerin başları kapalı ailelerinin salonda olduğu için çıktıkları yolunda bir duyum aldık'' yanıtını verdi.

http://internethaber.com/news_detail.php?id=112993

al oku LEON COMANDANTE ..

seni düşünemeye davet ediyorum !
Gerçeğin çölü

Kasım 11, 2007, 01:09:32 ös
Yanıtla #29
  • Aktif Uye

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de, “Askerlerin niye salonu terk ettikleri konusunda bize bir bilgi gelmedi. Ancak, etkinlikte görev alan öğrencilerin başları kapalı ailelerinin salonda olduğu için çıktıkları yolunda bir duyum aldık'' yanıtını verdi.

http://internethaber.com/news_detail.php?id=112993

al oku LEON COMANDANTE ..

seni düşünemeye davet ediyorum !

Hep bu duyumlar öldürüyor zaten beni gaeçenlardede Akp il teşkilkatından bir üyenin askerler buraya sokak köpeklerini toplamaya gelmiyorlar lafı üzerine komutandan dayak yediği duyumu alınmıştı dimi....Gitmişse ne olucak One .Adamın kişisel tercihi. Baş örtüsü takmak kişisel tercih oluyorda takanlarla aynı ortamda bulunmamayı seçmek neden kişisel tercih olmuyor .....

Kalkmış bide leona atfen bu örnegi vermişsin, onun yazdıgı sapkın ve yalon dolan şeylere verilecek bi örnekmi bu ?....
 Bak  Ben de seni düşünmeye davet ediyorum şimdi ....
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2007, 01:23:04 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..