Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk askerinin kuzey Iraka girmesi doğru olurmu?  (Okunma sayısı 67314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 04, 2007, 03:39:58 ös
  • Uzman Uye

israilin filistine girmesi gibi birşeymi olur acaba? aslında bu sorum alaaddine

Mart 04, 2007, 05:14:11 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sorunuz Alaaddin'e imis ama ben de cevap vermek isterim.

Cevap kisa ve net olarak HAYIR. Tarihi gercekleri gozardi edip sadece ortak bir iki yone bakamazsiniz.

Turkiye'nin Kuzey Irak'a girisinin sebebi bir uluslar arasi TEROR orgutunun ULKEMIZ icindeki faaliyetlerini durdurabilmek/azaltabilmek. Oranin topraklarina "Burasi aslinda bizim" demek veya "Isteseniz de istemeseniz de buradayiz cikmayacagiz" demek degil. Veya insanlara kendi topraklarinda kimlik kontrolu yapmak, saatlerce kendi mahallelerinden karsiki mahalleye (gene kendi mahalleleri) gecislerine engellemek degil. Oraya yerlesim bolgeleri kurup bunlarin adina "Mahalle" deyip Turkiye sinirlarina katmaya calismak hic degil. Sadece teror orgutune MENSUP kisilerin, bilinen barinak ve kamplarina harekatlar duzenlemek. AMac KUZEY IRAK ve TOPRALARI degil TEROR orgutu mensuplarina karsi bir hareket.

Israil-FIlistin olayini boyle goruyorsaniz (yani TUM FILISTINLILERI TERORIST OLARAK) o zaman onlarca yildir bombalar gecerlerdi topraklarda da gozleri olmazdi. Ama neden bu degil degilmi? Filistin'de teror guruplari VAR. Herhangi bir insani durup dururken Ulkesi/Dini/Irki icin oldurmek benim icin terordur.
Filistin Teror gruplarinin Kuzey Irak teror gruplarindan en buyuk farki, kendilerinin Israil topragi istememesidir. Onlar da kendi caplarinda Israil'in Filistin'i ISGALINE karsi koyuyorlar. Kuzey Iraktaki teror grubu ise ISGAL EDIP TOPRAK edinme derdinde. Umarim farki anlayabiliyorsunuzdur ;)

Mart 04, 2007, 06:26:02 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sanırım sorunuz da bir anlatım bozukluğu var. Sorunuzu net olarak anlamadım. Tekrar sorarsanız net cevabımı veririm yanlış bir cevap vermek istemem.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 04, 2007, 06:31:35 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

galiba,

turkiyeni kuzey iraga girmesi, israilin filistine girmesine mi benziyor diyo.

Mart 04, 2007, 06:52:30 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Konuya girdiğimde konuyu unutmuşum dalgınlık. Saol hamlet.
Zannetmiyorum. Devletin stratejisini bilemem. Belki arkasında başka bir neden vardır. Ama olaya dışarıdan bakınca SUBLIMEPRINCE in yorumu olayı gayet net açıklamış. Biz halka zulmetmeyiz. Ülkemizde de yeterince zenginlik var. Toprağa gerek yok. Kutsal bir toprağımızda değil ırak.
« Son Düzenleme: Haziran 04, 2007, 11:58:11 ös Gönderen: SublimePrince »

Mart 04, 2007, 06:53:24 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Mart 04, 2007, 10:28:01 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

öncelikle slm
ben sahsen israilde yaşadım bazı olaylarada tanık oldum
israil politikaları benim düşünce ve görüşüme ters düşüyor bu bir gerçektir.
Ama size şunuda belirteyimki İsrail istese bir gecede filistini topyekün ortadan kaldırır
Şemuelin demek istediği nedir?  siz önce kendi konularınızla uğraşın
Örneğin Ermeni soykırımı

Mart 05, 2007, 05:30:12 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

bu mesajindan oyle sonuclar cikaririm ki;
Siz derken acaba neden kendini katmiyorsun?
Turk degilmisin? Turkiyede yasamaktan mutlu degilmisin? utaniyormusun? Ermeni soykirimi derken bunu kabul etmis bir goruntuyle mi soyluyorsun yoksa sadece lafin gelisimi?
Ermeni soykirimi yani turkiyenin meselesi, senin meselen degilmi?

Mart 05, 2007, 05:31:15 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

ayrica bu konunun acilma sebebi,
bu isleri birakinda gidin sozde ermeni soykirimi ile ugrasin demek mi?
oyleyse cok sacma bir konu olmus. silinmesi lazim.

Mart 05, 2007, 04:30:17 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

öncelikle slm
ben sahsen israilde yaşadım bazı olaylarada tanık oldum
israil politikaları benim düşünce ve görüşüme ters düşüyor bu bir gerçektir.
Ama size şunuda belirteyimki İsrail istese bir gecede filistini topyekün ortadan kaldırır
Şemuelin demek istediği nedir?  siz önce kendi konularınızla uğraşın
Örneğin Ermeni soykırımı
Cogu ulke istese (istemek ayri, bir cok seyi goze alip yapmak ayridir) yakindaki bir cok ulkeyi ortadan kaldirabilecek guctedir. Ermeni soykirmi demissiniz. Biliyorum bu tarz mesajlari sadece kaos olussun ortalik karissin diye atiyorsunuz (anarsi hevesinizi tatmin edebilmek icin) ama malesef konustukca batiyorsunuz ve cehaletiniz ortaya cikiyor.

Ermeni sorununu sorsam aciklayamazsiniz bile (baska bir topicte soylemissiniz zaten) arastirmayi da bilmiyorsunuz.
Ermeni sorununun SOYKIRIM iddialarinin su anda tekrar gundeme gelmesini bir cok politik ve siyasi sebebi vardir. Bunlari anlayabilirmisiniz bilemiyorum, ama en basit kanitlar bile Ermeni SOYKIRIMI diye birseyin olmadigini ispat ediyor. SOYKIRIM kelimesini ogrenin once. SOnra o zamanlar neler olmus, sonra neler iddia ediliyor, sonra da neden bu konu kapanmiyor. Ondan sonra burada "Siz kendi konularinizla ugrasin" tarzi bir havaya girme hakkiniz olur.

Ayrica biz zaten kendi konularimizla ugrasiyorduk. Shemuel arkadasimiz bir soru sordu Israil ve Filistin ve Amerika ve Irak karsilastirmasi hakkinda. Ermeni sorununun veya BIZIM sorunlarimizin konuyla ne alakasi var? Ah pardon unuttum. Ortalik karissin, bir camur atayim da etraf pislensin mantigi. Cok ilerlersiniz siz hayatta boyle devam.

Boyle guzel tartisma ortamlarina nifak tohumu sokmak yerine tartismalara fikirlerinizle katilsaniz cok daha guzel olur. Shemuel en azindan soru sorup, cevabini alip yorum yapacak seviyeye sahip. Hatta yaptigi yorumlari tek bir kisiye yoneltecek kadar da acik ve net. Sizi de sagduyuya davet ediyorum (anlamini bilmiyorsaniz arastirabilirsiniz)