Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Güncel  (Okunma sayısı 3073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 10, 2007, 10:56:58 ös
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu konuyu açarken kesinlikle amacım siyasi polemiklere girmek değil ilk önce onu belirteyim.
Son yıllara damgasını vuran Türkiye nin tüm siyasi oligarşisini değiştiren belirli bir siyasi sınıfı ve onların köhnemiş siyasetini tasfiye eden AKP ve RTE...

Bazı kişilere göre medya ve ABD destekli ama medyanın ne kadar ikiyüzlü tavır izlediği aşikar en büyük kartel tekeli Aydın Doğan, medyası ve kızıyla birlikte bu günlerde hükümete ağır bir biçimde yükleniyor.

Ayrıca son derece marjinal olan hükümet bize şunu da gösteriyor toplum olarak ekonomi bilgimiz çok çok kötü buna entellerimizde (öyle geçinenler) dahil kapitalizm liberalizm bunların hiç birinden anlamıyoruz adam gibi uygulamaya kalkanıda vatanı satıyor diye taşa tutuyoruz...

Bu olayada değinmeden geçemeyeceğim CHP Bursa milletvekili Onur Öymen şöyle diyor Anayasayı değiştiryorlar bu rejimi değiştirmek demektir :o tarih bilmeyen hemde çok yakın tarih ekonominin "e" sinden anlamayan (Baykal faiz türlerinin hiç birinden anlamadığını seçim propagandasında gösterdi) devlet yönetim bilgisi sıfır olan aynı zamanda propaganda bilgiside sıfır olan bir muhalefette var...

Arap, Amerkancı, Yahudi aynı zamanda fanatik İslamcı ülkeye şeriat getirmek isteyen ve aynı zamanda ülkeyi satıp gemi filso kurmak isteyen tehlikelerin farkında olmayan amiyane tabirle şapşal yine aynı zamanda sinsi planlar yapan son derece uyanık ve yine amiyane tabirle çakal her taşın altında parmağı olan Kürt milliyetçiliği yanısıra Arap milliyetçiliğide olan Musanın çocukları onlar... ???

Evet düşük cümlelerden ve anlam bozuklujlarında oluşan yazımı bitirirken tekrar belirteyim amacım siyasi polemik değil sadece belkide tarihimizdeki en marjinal hükümet ve yine en marjinal ve en komik muhalefliflerle karşı karşıyayız deyim yerindeyse eşeğin kulağına su kaçırmadan yani abartmadan birazda mizansel boyutta kouşabilirsek ne mutlu bize...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Eylül 10, 2007, 11:22:03 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

marjinal mi ? istersen dengeci diyelim luck eye  .Nede olsa bukadar şeyle suçlandıgı halde herbiri ile mesafeli ve hiçbir alakası  olmayan bi iktidar degilmi..mualefete söz yok zaten iç çekişmeleri ile tam bi  çalkantılı cacık .Yogurdunun halkın hangi hassas yönü oldugu malum zaten...
  biraz ateş olmayan yereden duman çııkmaz anlayışı oldu ama idare edin artık .
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Eylül 10, 2007, 11:41:37 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Evet düşük cümlelerden ve anlam bozuklujlarında oluşan yazımı bitirirken tekrar belirteyim amacım siyasi polemik değil sadece belkide tarihimizdeki en marjinal hükümet ve yine en marjinal ve en komik muhalefliflerle karşı karşıyayız deyim yerindeyse eşeğin kulağına su kaçırmadan yani abartmadan birazda mizansel boyutta kouşabilirsek ne mutlu bize...
Ilk defa yazilarinizdan birinden anlam cikarmak icin bu kadar zorlandim. Aceleye geldi galiba biraz :)

Sn. Baykal'in ekonomidewn vs. anlamadigi soylenmis. Tespitleriniz belki de dogrudur (cok incelemedim) fakat bir politikacinin veya basbakan adayinin her konuyu COK iyi anlamasi gerekmez. Buyuzden zaten ____'den sorumlu devlet bakanlari vardir.
Amerika'daki politikaci ve secmenler bunun en guzel ornegini sundular bize: Arnols Schwarzzeneger...
Kendisi bir cok konudan anlamamasina ragmen, kurdugu kadro, ve cevresine topladigi yetenekli ve bilgili insanlar sayesinde bir cok konuda basarili oldu ve tekrar secildi.

Bence yonetim hep boyle olmali. Baykal'in (bir cok konuda oldugu gibi) ekonomi konusunda eksiklikleri muhakkak vardir. Baskalarinin da temsil ettigi halka karsi olan soylemlerinde, hitap sekillerinde bu eksiklikler olabilir. Onemli olan bu eksiklikleri gerek basari ile, gerek ise yapici calismalar ile  hissettirmemektir.

Dip not (cok alistim bu dip nota fakat, nedense artik aciklama geregi duyuyorum): Bu yazi kesinlikle yazdiginiz yaziya katilmadigim veya Sn. baykal'i korudugum anlamina gelmez. Sadece konu hakkinda fikrimi soylemek istedim.

Sn. Erdogan konusuna gelince... Basarili oldugu bir cok sey vardir. Hatta bazi konularda "meyva veren agac taslanir" deyisi bile gecerli olur. Kendisinin de politik/siyasi/hukuki konularda hatasi olmustur. Diger baslikta da tartisildigi gibi ulkemizde politika artik oyuncak haline gelmis vaziyettedir. Saniyorum siz de bundan muzdaripsiniz.

Eylül 11, 2007, 10:52:28 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Yazının aceleye geldiği doğrudur oyüzden özür diliyorum :)

Sn. Sublime haklısınız yönetici herşeyden anlamak zorunda değil ama ben basit bir örnek verdim yönetici en azından o altındaki birimlerden bilgi almak zorunda parti seçim propagandasını Baykal tek başına oturup yazamaz ekononomi için ekonomistlerden yardım almak zorunda oysa Baykal bir çok yerde reel faiz başta olmak üzere faiz üzerine bir çok yanlış yaptı çok komik bir şekilde herşekilde idareye talip olan kişilerden daha çok basiret bekliyoruz.

Güven oylaması esnasında da çok komik bir olay yaşandı sanki sözleşmişcesine muhalefet partilerinin konuşmacıları AKP yi ekonomi yi pembe rakamlı tablolara dayandırmakla suçladı AKP temsilcisi çıktı ve "pembe membe biz rakam veriyoruz siz devamlı kouşuyorsunuz madem pembe gerçek rakamları verin" dedi tüm diğer partilerin konuşmaları suya düştü.

AKP bir çok konuda bariz hatalar yapmalarına rağmen halka göre siyaset yaptıkları için burjuvazi siyaseti bıraktıkları için (çok yanlış anlaşılmasına rağmen) iki kişiden biri onlara oy verdi.

« Son Düzenleme: Eylül 11, 2007, 10:55:07 öö Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...