Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Armagedon ve Melhame-i Kübra Savaşı  (Okunma sayısı 4616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 10, 2017, 12:24:25 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sadece yazılanları mantık ile okusanız anlarsınız.
Internette ve wikipedide her kaynak özellikle dini literatür de sağlıklı değil.
Mehdı konusu ise en fantastik olanı.
Gayb ı sadece Allah bilir der ve inanırız sonrada salak saçma mehdı hikayelerini anlatıp yazanları okur dinleriz.
Karar vermek lazım gaybı Allah mi bilir sadece yahutta bizdemi biliriz?
Zamanı belli olmayan bir tarihte isanin dikileceğini iddia edip inanmak akıl işi değil.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 10, 2017, 12:36:25 ös
Yanıtla #11

Bu konuda haklisiniz.Gaybı Allah'tan  başka kimse bilemez.Hz.Mehti olayı İranlıların uydurmuş olduğu bir hikaye (varsayım)komplo teorisi olabilir.Genelde onlar bu konulardan bahsediyor.Ama Türkiye de yutup videolarında gördüğüm kadariyla akli başında ilahiyatçı profesörleri bile iranlilar etkilemisse oradan uzaklaşmak lazim.İnsanlik ilimle, bilimle ilerler...Bu tarz komplo teorilerine takılı plak gibi kalmıyorum.Bu konular geçmişte bu sitede paylaşılmış. Her konuyu paylaşmak kişinin özgür iradesine has özellik.Saygi duymak lazim.Yoksa ne saçmaliklari burda hazmediyoruz..İbni Arabi,İbni Rüşt , Sufilik,Lokman Hekim'in kaynaklarini ve MASON'lar ile ilgili İngilizce linkleri takip ediyorum.Onun haricinde Masonlar Organizasyon sitesindeki eski paylaşımlari okuyorum..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2017, 12:38:57 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!