Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Sizce aşk hastalık mıdır?

Evet, kesinlikle hastalıktır.
18 (39.1%)
Hayır, muhteşem bir duygudur.
18 (39.1%)
Aşk ne demek ki? Ben anlamam.
3 (6.5%)
Yorum yok.
7 (15.2%)

Toplam Oy Verenler: 30

Gönderen Konu: Aşk hastalık mı?  (Okunma sayısı 26751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 25, 2008, 01:28:58 öö
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

ask gercekten hastaliktir ve bunun tedavisi yoktur.asik oldugun zaman kalbin oylesine bir aci yasarki bu anlatilamaz.dunya ile irtibatin kesilir hic bir sey yapamazsin taki seni oldurunceye kadar.

Çok derbeder sözler bunlar ama bence tedavisi olabilir Sn. DaVinci :D En azından öyle ümit ediyorum, birileri bulsun şu illete bir çare :D

Mart 25, 2008, 08:19:18 öö
Yanıtla #41

Umarım sevgili kardeşim, bir gün gelipte geriye baktığında bu fedakarlığından ötürü pişmanlık duymazsın...

Sevgili Kardeşim; hala beni anlayamamışsın (!) Ne fedakarlığı (?)

Burada olayın bir başka boyutunu yansıtmaya çalışıyorum, sense hala başka tarafından bakıyorsun!

Bak gene beni kızdıracaksın :D

Sevgilerimle;)   

Burada noktalıyorum. ( İzninizle ) ( Bu hususta şahsi fikrimi belirtmemek adına ),
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 25, 2008, 10:40:36 öö
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

ask gercekten hastaliktir ve bunun tedavisi yoktur.asik oldugun zaman kalbin oylesine bir aci yasarki bu anlatilamaz.dunya ile irtibatin kesilir hic bir sey yapamazsin taki seni oldurunceye kadar.

Çok derbeder sözler bunlar ama bence tedavisi olabilir Sn. DaVinci :D En azından öyle ümit ediyorum, birileri bulsun şu illete bir çare :D
hic zannetmiyorum Sn.blossom tedavisi olacagını daha cok kanser gıbı ınsanın butun vucuduna yayılıyo hıc bır sey yapamıyorsun...

Mart 25, 2008, 05:09:34 ös
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

hic zannetmiyorum Sn.blossom tedavisi olacagını daha cok kanser gıbı ınsanın butun vucuduna yayılıyo hıc bır sey yapamıyorsun...

Siz bu illetten muzdaripsiniz sanırım Sn. DaVinci...

Mart 25, 2008, 05:10:19 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Umarım sevgili kardeşim, bir gün gelipte geriye baktığında bu fedakarlığından ötürü pişmanlık duymazsın...

Sevgili Kardeşim; hala beni anlayamamışsın (!) Ne fedakarlığı (?)

Burada olayın bir başka boyutunu yansıtmaya çalışıyorum, sense hala başka tarafından bakıyorsun!

Bak gene beni kızdıracaksın :D

Sevgilerimle;)   

Burada noktalıyorum. ( İzninizle ) ( Bu hususta şahsi fikrimi belirtmemek adına ),

Sen benim demek istediğimi anlamadın kardeşim, neyse daha sonra açıklarım sana :)

Mart 25, 2008, 05:49:36 ös
Yanıtla #45
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bana kalırsa aşk insanın gençlik çağında yakalandığı bir hastalıktır.Daha sonra karakter olgunlaşıp insan kendini buldukça bağışıklık güçlenir ve hastalığa yakalanılmaz.Belli bir yaştan sonra aşık olanların karakteri olgunlaşmamıştır.Çocuk karakterlidirler.

Saygılarımla,
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 26, 2008, 07:25:52 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Sn.Asli
Siz hiç aşık oldunuz mu olduysanız bu islami usullere göre mi oldu?

Kasım 26, 2010, 10:10:39 ös
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Kesinlikle hastalık...

Kasım 27, 2010, 01:30:49 öö
Yanıtla #48
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim kendi düşüncem, Aşk her insanın belirli dönemlerle tatması gereken bir duygudur. Gerçek aşkı tatmak için küçük aşkı tatmak gerekir.
Gerçek aşk Allah aşkıdır. Küçük aşk insan :) Küçük aşk zamanla hayal kırıklığına uğratınca veya alışkanlıklar yüzünden özelliğini yitirmeye başladığında gerçek aşkın kime(yaratıcıya) olduğu ortaya çıkmaya başlar.

Uzun lafın kısası aşk bir hastalık değil oldukça özel ve anlam yüklü, çok güçlü bir duygudur. Ve aşk sadece insanlara özel değildir.
Aşk ile tutkuyu birbirinden ayırmak gerekir. Karakteri sorunlu insanlarda tutku(nefrete dönüşmüş haldeki) baskın gözükür.
(şimdi farkettim de konuyu iyi hortlatmış sn. hakan_34_06 :))
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2010, 01:34:29 öö Gönderen: Barbaros »

Kasım 27, 2010, 03:09:46 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Sadece aşk olarak bakmamak lazım aslında, mesela yersiz ve liyakatsiz sevgi/bağlılık/arzu/heves.... uzatılabilir bu liste.

Bir şekilde sonuç ve rasyonel gelişim itibari ile tutarsızlıkta (eğer varsa) ısrar etme noktası *bence* bir saplantı/rahatsızlık olarak incelenmeli... Keza ileri boyutlarda psikiyatri literatüründe sayısız saplantı ya dönüşerek farklı boyutlarda hastalıklara yol açabildiği sabittir. Zannederim bunu da hesaba katınca,  bizzati aşkı hastalık olarak tanımlamak yerine 'hastalığa sebep' şeklinde düşünmek daha makul olur... Bilmem katılırmısınız.