Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gülermisin Ağlarmısın Yıl 2017  (Okunma sayısı 2088 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 01, 2017, 08:27:00 ös
  • Uzman Uye

AKP'li yönetici Tolgay Demir: "Dünya düz, yuvarlak olduğunu söyleyenler mason"
AKP Fatih Gençlik Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Tolgay Demir, dünyanın düz olduğunu yazdı ve yuvarlak olduğunu söyleyenlerin mason olduğunu iddia etti.

01.09.2017 17:27 Karakter boyutu : 
AKP Fatih Gençlik Kolları İlçe Başkan Yardımcısı ve Çevre ve Şehir, Kültür Birim Başkanı Tolgay Demir, akgencfatih.com sitesinin makaleler bölümünde “Düz Dünya Teorisi” isimli bir makale yayımladı. Demir makalede dünyanın düz olduğunu savunurken, yuvarlak olduğunu kanıtlayanların mason olduğunu iddia etti.

Evrensel’den Gözde Tüzer’in haberine göre, düz dünyanın ‘ciddi’ şekilde tartışıldığını ve ‘saçma’ bulunmasının sebebinin ‘proje’ olduğunu yazan Demir, NASA’nın uzay fotoğraflarında photoshop bulunduğunu, uzay yürüyüşlerinin hiçbirinin uzayda çekilmediğini, aya gidilmesinin komplo olduğunu iddia ederek “Çünkü bu gezegenden hiçbir zaman dışarı çıkılamadı, ama kolayca çıkabiliyoruz görüntüsü verebilmek için bu yalanlar söylenmeye devam etmektedir. Bütün bunlar birleştiğinde ortada gizlenen ve gizlenmeye çalışılan büyük bir oyun olabileceğini bize göstermekte” diye yazdı.

“Dünya düz ise neden insanlara küre olarak sunulmaya çalışılıyor?” sorusunu da cevapladığını düşünen Demir “Özellikle son 500 yıldır küre dünya tam anlamıyla kabul görmeye başlamıştır ve ilginçtirki bunu öne sürenlerin tamamı mason kulübü üyeleridir” dedi.

"DÜNYA GÜNEŞ’İN ETRAFINDA DÖNMÜYOR"

Demir makalesinde kara parçalarının halktan gizlendiğini ve Antarktikayı geçince daha fazla kara parçası olduğunu iddia ederek bunu dinsel olarak örnekledi: “Dinsel inançlarımızda örneğin herkesin belli bir istikamete dönmesi küre dünyada imkansızdır, ama düz dünyada herkes aynı yöne örneğin Kabe'ye dönebilir.”

Makalesinde sık sık Kur’an'a göndermeler yapan Demir, Dünya’nın Güneş’in etrafında dönmediğini, uçağın eğim yerine düz bir yüzeyde uçtuğunu iddia etti.

DÜNYA’NIN KATMANLARI SPEKÜLASYONMUŞ

Makalesinde "Dünyanın altında ne var?" sorusuna ise Demir enteresan bir cevap verdi: “Bu tabikide cevaplanamaz bir sorudur çünkü varsayılan kenara hiçbir zaman ulaşılamadı. Ders kitaplarında gördüğünüz katmanların çoğu sadece spekülasyondur. Dünyanın çekirdeği bir spekülasyondan başka bir şey değildir, O halde Dünya'nın altında nevar? Bu hepimiz için hala bir gizem.”

Makalede “Gemiler ve tekneler ufukta nasıl yok oluyor?”, “Dünya'nın etrafını gemi ile dolaşmak düz dünya'da nasıl mümkün olabilir?”, “Mevsimler nasıl oluşuyor ?”, “Yer çekimi (gravity)”, “Coriolis etkisi?”, “Sonsuz uzaklığı neden göremiyoruz?”, “Tek uzay programı NASA değil. Diğerleride mi işin içinde?” sorularına da "cevap" veriliyor.

YUVARLAK DÜNYA "ALDATMACA"

Son olarak Demir yuvarlak Dünya’nın bir ‘aldatmaca’ olduğunu iddia ederek bunun sorumlusunun Cizvitler ve Vatikan olduğunu söylüyor. Demir, bunun nedenini de şöyle açıklıyor: “Onların amacı bizi ‘septilyonda bir’ bir gezegenin üzerinde sınırsız uzayda uçtuğumuza ikna etmek.”

Demir makalesini şöyle tamamlıyor: “Yukarıda bahsettiklerim bir düz dünya teorisidir ve bir çok insanı acaba sorusuna itmektedir. Kimbilir belkide gerçekten düz dünyadayızdır”

(Demir’den yapılan alıntılardaki yazım hataları Tolgay Demir'e aittir)

Odatv.com

>:( >:( >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 01, 2017, 08:31:54 ös
Yanıtla #1

Akp dünya duz diyorsa:))  biliniz ki bunun tersi doğru bir tezdir.Akp düzmece tanrilarina biat etmeye devam etmeye dursun.Saygi değer Masonlarda  bilime katkida bulunmaya ve insanlığa faydali olmaya devam eder.Saygi ve sevgilerimle.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Eylül 01, 2017, 08:47:31 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Güzel ülkem kimlerin elinde   :'(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 01, 2017, 09:19:24 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Yobazlarla uğraştılar ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 01, 2017, 11:09:14 ös
Yanıtla #4

Düz Dünya teorisi hakkında şu an bir cok güruh arasında çok fazla spekülasyon söz konusu.Aşağıda paylaştığım video'yu ön yargısız bir şekilde sonuna kadar izlemenezi tavsiye ederim.

Konu hakkındaki kişisel görüşüm: Paylaştığım video daki iddiaları konu hakkındaki bilgim dahilinde yorumlar isem, fazla zorlama olduğunu söylerim; siz yine de bir değerlendirin...

Konu hakında geniş bir bilgisi olan için, saçmalık; dar bir bilgisi olan için "acaba"; ön yargılı biri için "bana dünya yuvarlak(elips) demişlerdi,izlemeye lüzum yok" gibi farklı açılara götürebilecek anlatımlar mevcut.

https://www.youtube.com/watch?v=ofPu0rM6fks
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2017, 11:21:55 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Eylül 04, 2017, 07:16:37 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Ve "Dünya düzdür" diyen AKP'li konuştu
AKP Fatih Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tolgay Demir’in, ilçenin gençlik kolları sayfasında “Düz dünya teorisi” başlıklı makalesi sosyal medyada tartışma yaratınca internet sitesinden kaldırıldı...

AKP Fatih Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tolgay Demir’in, ilçenin gençlik kolları sayfasında “Düz dünya teorisi” başlıklı makalesi sosyal medyada tartışma yaratınca internet sitesinden kaldırıldı.

Demir’in, AKP internet sitesinde “dünyanın düz olduğunu” anlattığı makale yankı uyandırdı. Bunun üzerine AKP Genel Merkezi’nin devreye girdiği ve yazının kaldırıldığı öğrenildi.

Demir, tartışmaların ardından Hürriyet’ten Gizem Karakış’a şunları söyledi:

“Flat Earth Society adlı bir grubun düz dünya teorisi başlıklı yazısını okudum, ilginç geldiği için paylaştım. İnandığım için değil; bana ilginç geldi, paylaşmak istedim. Benim böyle bir söylemim yok. Buna inananlar var.”

Odatv.com
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 05, 2017, 05:06:26 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Şu yobazlardan, hurafe çığırtkanlıklarından tarih boyunca neler çekmiştir şu insanlar ve özellikle de bilim  insanları.
      Sayın ANORCHOSA gibi ben de sizlere bazı bilim insanlarını  isimlerini  verip kısaca sonlarından bahsedeceğim.

GİORDAO BRUNO, filozof ve gök bilimcisidir. ....evrende başka bir çok gezegen bulunduğunu ortaya koyduğu için engizisyonda ölüme mahkum edilip RUHBANLAR TARAFINDAN YAKILARAK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR. :( :( :(

İSKENDERİYELİ HYPATİA, 1600 sene önce doğayı  mantık, matematik ve deneylerle açıklayıp bilime ışık tutmuş bir bilim insanıdır. RUHBANLAR TARAFINDAN ÖLÜM EMRİ VERİLMİŞ , KALABALIK BİR GÜRUH TARAFINDAN SOKAKLARDA TAŞLANARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ VE CANSIZ BEDENİ RUHBANLAR TARAFINDAN ATEŞE VERİLMİŞTİR. :( :( :(

SOKRATES, felsefenin kurucularındandır. İnsanları aydınlatma mücadelesi vermiş fakat RUHBANLAR TARAFINDAN BALDIRAN OTO ZEHİRİ İÇİRİLEREK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR. :( :( :(

ANTOİNE LAVOİSİER, modern kimyanın temelini atmıştır. RUHBANLAR TARAFINDAN KAFASI KESİLEREK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR. :( :( :(

GALİLEO GALİLEİ,  fizik , matematik ve astronomi konularında çığır açmıştır. Güneş merkezli astronomi sistemi fiziği üzerine araştırmalar yapmış  ve ENGİZİSYONCA RUHBANLAR TARAFINDAN İDAM EDİLMİŞTİR. :( :( :(

PYTHOGORAS (PİSAGOR), sayılar evreni yönetiyor diyen ve sayıların babası olarak bilinen antik çağın en önemli filozof ve matematikçilerinden biridir.  DİN YOBAZLARININ GALEYANA GETİRDİĞİ HALK TARAFINDAN OKULU ATEŞE VERİLEREK YAKILMIŞ VE KENDİSİ İLE ÖĞRENCİLERİ ATEŞLER İÇİNDE YANARAK ÖLMÜŞLERDİR.  :( :( :(

Bu kadar değil aslında ama ben kısa kesiyorum.     

Bu bilim insanları sadece ruhbanların safsatalarına inanmadıkları için hunharca katledilmişlerdir. Aslında günümüzde de değişen pek bir şey yoktur. Hele bir ellerine imkan geçsin, hele bir ellerine düş, bak gör o zaman neler oluyor.  Sırf onlar gibi düşünmediğiniz için bir anda "KATLİNİZ VACİP" olunur. 
       Konuşmaya geldi mi de , din ile bilim çelişmez derler utanmadan.
       Neyse daha fazla yazmak istemiyorum. Bu güruh, dün vardı, bu gün de var. Onlara bu imkanı verenler utansın ! utanma duyguları varsa!!!.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Eylül 24, 2017, 04:27:53 öö
Yanıtla #7

Herkese merhabalar,
Dünyanın yuvarlak oldugunu masonlar soyluyorsa bu bence masonlara bir ovgudur cunku masonlar ismi gecen şahıs gibi akintiya kürek çekmek yerine butun dunyaya faydali olmuşlar ve farklarını bir kez daha gostermislerdir.
Bu nesilde Türkiye'nin ileri taşınması, bilim ve teknolojide ilerleme kaydetmesi gerekirken  bazı kişilerin böyle tuhaf seylerle ugrasmasi gercekten tuhaf..  dünyanın yuvarlak oldugunu masonlar soyluyorsa ve buda dogru olduguna gore Ben şahsım adına teşekkürü borç bilirim herkese saygilar