Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KUDÜS  (Okunma sayısı 4245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 13, 2017, 07:57:22 öö
Yanıtla #20

Hitler, Hazar Türkleri Yahudilerine soykırım yaptı.Yahudi soykırımı diye dünyaya acitasyon yapıp "İsrail Devletini" kurdurtular.Ortadoğuda üç büyük terörist devlet var.İran,Sudi Arabistan,İsrail...İran Suriyede insanları öldürüp yayilmaci politikası ile dünyanin hedefinde.Sudi Arabistan Yemende insan katliamı yapmakta.İsrailde savunmasız Filistin halkına biyolijik silahlarla ve silahlarla soykırım yapmakta..İsrail Hitler'in soykirimina uğrayan millet olarak neden bu zulmü Filistin halkına reva görmekte?...Videoda kışkirtmaci bir röportaj ve sorular sorulmuş.Filistinliler icin ne düşünüyorsunuz diye soru sorulmuş."Kabalacı"yeni nesil Yahudi genç; filistinliler terörist filistinlileri sevmiyorum diyor.İsrail,halkina savaşı, nefreti aşılıyor.. Kudüsteki butun dini mabetlerin yıkılması lazim.Puta tapar gibi ağlama duvari saçmalıkları,Camilerin içi ibadethane ama günümüz de Müslüman görünümlü insanların camilerin maneviyatini ve  ibadethanelerin içini boşaltılmış olmasi... Dinleri yaşamak isteyen içinde yaşamalı.Dinler uğruna boş yere insanlik ölüyor... Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 13, 2017, 08:55:32 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 13, 2017, 08:07:50 öö
Yanıtla #21

Hasidik Yahudiler'inin ( Siyonist ) İsrail ile ilgili Görüşleri ve İsrail Devletinin Filistin topraklarında kurulmasını pretesto etmesi videosu.. İkinci videoda bir Yahudi insanın ağzından Siyonist İsrail ile ilgili gerçekler.. Saygılarımla.       
                                                                       https://youtu.be/RFYkGqUojz0

https://youtu.be/svqxqYwXehw

« Son Düzenleme: Aralık 13, 2017, 08:12:18 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 14, 2017, 08:49:27 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Türkiye ile ticaretimiz oldukça iyi gidiyor
İsrail Ulaştırma ve İstihbarat Bakanı İsrael Katz, İsrail ve Suudi Arabistan arasında ilişkilerin geliştirilmesi çağırısında bulunurken, İsrail-Körfez demiryolu hatının kurulması çağırısında da bulundu.

İsrail Ulaştırma ve İstihbarat Bakanı İsrael Katz, İsrail ve Suudi Arabistan arasında ilişkilerin geliştirilmesi çağırısında bulunurken, İsrail-Körfez demiryolu hattının kurulması çağırısında da bulundu.

Bakan Katz'a göre, İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki Demiryolu hattının, İsrail Beyt Shaan'da bulunan Şeyh Hüsseyin köprüsü ve İsrail Ürdün Sınırı üzerinden geçebileceğini ve bu sayede de gerek İsrail, gerekse ürdün ticari ilişkilerinin Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri ile gelişebileceğini ifade etti.

Katz

"GAZZE DIŞ DÜNYAYA BAĞLANMIŞ OLACAKTIR"

"Bu vesile ile aslında hiç de rüya olmayan Hicaz Ternyoluna atıfta bulunmak istiyorum" diyen Katz, Osmanlı'nın tesis etmiş olduğu Şam-Hayfa ve Medine hattının tekrar hayata geçirilebileceğini belirtti.

Katz, Gazze karşısında kurulması olası olan bir ada ile Gazze'nin insani yardım sorunlarının giderilebileceğini ifade etti. Katz, "Bu şekilde Gazze dış dünyaya bağlanmış olacaktır" dedi.

Bakan İsrael Katz, ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından sonra Erdoğan'ın "Düşmandost" (Frenemy) rolü oynadığının altını çizerek, "Bize oldukça fazla saldırıyor. Biz de haliyle cevap veriyoruz. Unutmamak gerekir ki, Türkiye'nin Körfez ülkelerine yaptığı ihracatın %25'i Hayfa limanı üzerinden gerçekleştirilmektedir" dedi.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ TİCARET, SADECE ARTIŞ GÖSTERMEKTE...

Erdoğan'ın kendisini Müslüman Kardeşler örgütünün doğal lideri olarak görmekte olduğunu ve bu konumu itibarıyla da sürekli İsrail'e saldırmak zorunda hissetmekte olduğunu ifade eden Katz, ''-Aslında sadece kendisi için konuşmaktadır(Erdoğan için)- Türk Hava Yolları, İsrail'de faaliyet gösteren en geniş uluslararası havayoludur. Dış Ticaret hacmi de iki ülke arasında, özellikle Mavi Marmara'dan sonra sadece artış göstermektedir" dedi.

Trump, Kudüs'ten söz ederken "Birleşik Kudüs" ifadesini kullanmazken, Kudüs sınırlarından da söz etmedi. Katz, gelecekte bu durumun tartışılabileceğini belirtti.

Katz, Suudi Arabistan'ın, İsrail ile Arap dünyası arasındaki ilişkileri düzeltebileceğini belirtirken, yapılacak anlaşmaların Suudi Arabistan veliaht prensi Mohammed Bin Salman'ın İsrail'i ziyareti ya da Salman'ın İsrail Başbakanı Netanyahu'yu, Riyad'a davetiyle mümkün olabileceğini ifade etti.

Yazar: Yona Schnitzer

Tercüme: Rafael Sadi

Odatv.com

;D ;D ;D Kimi kandırıyorsunuz ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 14, 2017, 09:13:46 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

EMİN ÇÖLAŞAN

Sevgili okurlarım meşhur bir fıkra vardır, çoğunuz duymuşsunuzdur…
İtalyan ordusu savaşta. Çok kritik bir hücum başlamak üzere. Siperdeki
askerlere, komutanları olan yüzbaşı emir veriyor:
“Şimdi ben siperden çıkıp saldıracağım. Sizler de hemen arkamdan çıkıp
saldırıya geçeceksiniz, düşmanı kaçıracağız. Tamam mı… Haydi ileri…”
Yüzbaşı mert adammış, dediğini yapıyor ve siperden ileri doğru fırlıyor…
Ancak arkasına dönüp baktığında gelen yok!
Askerlerin tam kadro tezahürat yaptığını, kendisini alkışladığını duyuyor:
“Bravo kapitan (yüzbaşı.)”
* * *
Bizim İslam ülkelerini ben bu İtalyan askerlerine benzetirim.
İşlerine geldiğinde alkış ve lâf çoktur.
Coşkulu nutuklar atılır, gösteriler düzenlenir…
Vur de vuralım, öl de ölelim… Kahrolsun Siyonist İsrail!
Oysa avuç içi kadar İsrail bunlarla (ne yazık ki) kedinin fareyle oynadığı gibi
oynar.
Çıkan her savaşta Arapları hezimete uğratır. Arapların bugüne kadar kazandığı
hiç görülmemiştir. Niçin?..
Çünkü Arap ülkeleri, başka bir deyişle bizim din kardeşi olan İslam ülkeleri
birbirine düşmandır.
* * *
Bazıları ABD'nin, bazıları Rusya'nın kucağında oturur.
Çoğu birbiriyle kavgalıdır….
Birbirlerinin altını oymak için çaba harcarlar.
Aralarında savaşırlar, acımasızca vururlar.
İsrail ve Yahudi düşmanlığı ağızlarından hiç düşmez ama önemli bir bölümü

İsrail yandaşıdır.
Pek çoğunun önemli bir özelliği, bunlar geri kalmış ülkelerdir. Bilimde,
eğitimde, sağlıkta, her konuda geridirler. İlkel bile diyebilirsiniz.
Birbirlerinin ülkelerine kendi teröristlerini sokup oralarda olay yaratırlar.
“Müslümanlık” bunlar için kendi iktidarlarını, kendi güçlerini korumak için
kullanılan en önemli silahtır.
Üstelik aralarında “Mezhep kavgası” vardır.
* * *
Dün İstanbul'da bizim dünya liderimizin çağrısıyla İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi
adı altında toplandılar.
Toplantıya 57 İslam ülkesinden sadece 48'i, onlardan da 16'sının lideri
katılmış. Gerisi ikinci üçüncü sınıf alt düzey yöneticilerden oluşuyor.
Filistin ve Kudüs şimdi güncel ya, o konu konuşulacak, her birinin temsilcisi
nutuk atıp İsrail'e bindirecek, İsrail'e veryansın edecek falan filan!
Toplantı bitti, peki sonra ne olacak?
Her şey eskisi gibi devam edecek! Hele aralarındaki kavga dövüş, her gün
sürüp gidecek.
* * *
Şu İslam aleminin halini gördükçe, bunları yakından tanıdıkça, insan şükürler
edip “Ey büyük Allah, ülkemize iyi ki Mustafa Kemal Atatürk gibi birini
yollamışsın” diye dua etmeden yapamıyor.
İçlerinde bir tane adam gibi gelişmiş, uygarlaşmış ülke var
mı!
Bazıları petrol zengini şımarıklar…Ve en büyük hırsızlar.
Bazılarının halkı resmen aç, insanlarının nefesi açlıktan ve sefaletten kokuyor.
Bir bölümü aralarında savaşıyor…
İşte yakın geçmişteki İran-Irak savaşı.
İşte şimdi Suudi Arabistan'la Yemen arasında olanlar ve dökülen kanlar…
Afganistan'ın, Pakistan'a teröristler sokup olaylar yaratması…
Filistin'i yönetenler bile kendi aralarında can düşmanı.
İşte bu yüzden bugün İslam alemi denince akıllara vahşet, terör, ceset,
hukuksuzluk, adaletsizlik, yolsuzluk, hırsızlık ve din sömürüsü geliyor.
* * *
14.12.2017 Emin Çölaşan: Şu bizim İslam ülkeleri! – Sözcü Gazetesi
http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/emin-colasan/su-bizim-islam-ulkeleri-2131169/ 3/4
Şimdi, dünkü İstanbul toplantısında olduğu gibi, İsrail'e karşı birleşmiş
görünüyorlar. Sakın inanmayın, çoğu palavra. İçlerinde birkaç dürüst ülke
olabilir ama çoğu göstermelik İsrail düşmanıdır.
Örneğin İsrail'in en yakın müttefiki olan Suudi Arabistan bu konuda tavır
koyacak, öyle mi!
* * *
Akdeniz'in ortasında KKTC adında küçük bir devlet var. Nüfusunun tamamı
Müslüman.
Haydi bakalım, eğer sıkıyorsa bizim Müslüman kardeşlerimizden biri çıksın
ortaya ve KKTC'yi tanıdığını açıklasın! Sıkar…
Zira hemen hepsi ya ABD'nin, ya da Rusya'nın kucağında oturmaktadır.
Onlardan emir gelmedikçe böyle bir karar alamazlar.
Ama hepsinin Hristiyan Rum Kesiminde büyükelçiliği ve çok yakın dostluk
ilişkileri vardır.
Hele de “Bir millet iki devlet” dediğimiz Azerbaycan'ın!
* * *
Bazı konular vardır, nutuk atmakla çözülmez. İşte avuç içi kadar İsrail orada.
Aralarında birleşsinler, İsrail'i yok etsinler! Bıraktık yok etmeyi de bir yana, şu
veya bu biçimde zora soksunlar.
Ama birleşemezler zira aralarında hep kavga vardır. Kudüs konusunda bile
her birinin çıkarı ayrıdır, birbirinden farklıdır.
Kudüs için bir süre daha bol kepçe nutuklar atılacak, gösteriler yapılacak, İsrail
lanetlenecek, dağ fare doğuracak ve yine unutulup gidecektir…
İstediğiniz kararları alın istediğiniz kadar bildiriler yayınlayın, bu işin sonu da ne
yazık ki bundan öncekilerde olduğu gibi “Bravo kapitan” olayına dönüşmeye
mahkûmdur!
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 15, 2017, 02:25:28 ös
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hariciler ve masonlar için bir bilgi ve tavsiyem var forumda oldukca sık konu olarak paylaştığımız tapinak sovalyeleri ile ilgili bir dizi basladi ismi
Knightfall
Henuz 2.bölümü yayinlandi.
Donemi anlayanilmek icin mutlaka izleyin.

http://www.dizigold5.com/knightfall
Dizi linkide bu olmasi lazim.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 15, 2017, 05:09:06 ös
Yanıtla #25
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dünya nüfusunun büyük bölümünü etki altında tutan üç büyük semavi  dinin çok önemsediği ; KUDÜS
İsrail in değil Dünyanın, Birleşmiş milletlerin başkenti olsun.

Amaaa

Önce Milletler gerçekten birleşsin.  Bütün milletlerin yerine G20 yi onun da yerine G8  i  daha da olmadı onun yerine ABD  ve güçlü ordusunu koymakla milletler birleşemez. Şimdi olduğu gibi KUDÜS ü de Dünyanın her bir köşesini de orasından burasından tutup çekiştirip kapışmaya kavgaya devam eder bu milletler.

Sadece G8 in değil her milletin, kendi hayatına kasteden her türden karar hakkında veto yetkisi vardır.

Tüm milletler "kendi rızasıyla", yaşama hakkından aldığı bu "veto yetkisini" güçlü 8 devletlere değilde; hakkaniyetli, adil, devletler ve uluslar üstü  olan başka türlü bir birleşmişliğe "armağan etmediği " sürece milletler gerçekten birleşmez.

Kudüs üzerinden kopartılan fırtınalara benzer fırtınalar daha çok eser ve daha çok kanlı savaşlar olur.

« Son Düzenleme: Aralık 15, 2017, 05:35:46 ös Gönderen: Gezdirici »
Bir noktadan sonsuz doğru geçer. İki noktadan ise bir doğru geçer. Senin koordinatlarını diğer noktalarla çizdiğin doğrular belirler.

Aralık 30, 2017, 10:13:47 ös
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

okuduğum yorumların büyük çoğunlugu hatta nerdeyse tamamı israil karşıtıydı.
o yüzden kızabilirsiniz ama ben sizin gibi düşünmüyorum. yahudilik ibrahimi dinlerin en eskisidir ve merkezi kudüs olmuştur.müslümanlar için ise manevi değeri olan bir mescid vardır. ilk kıblemiz diyorlar anlayamıyorum allah yolun ortasında kıblenin yerini değiştirmeye mi karar veriyor.eğer böyle yapıyorsa bu çok saçma. müslümanların kabesi mekkedir. yahudilerin ise 3000 yıldır kıblesi kudüstür. hristiyanlar için ise bir kıble mevcut mudur sanmıyorum. bu işin dini boyutuydu. siyasi boyutu ise 1967 den beri israil meclisi ve bakanlıkları zaten kudüstedir. tüm diplomatik ziyaretlerde burda yapılıyordu. şu an sadece resmiyete döküyorlar. ben türk halkıyla israil halkının birbirine çok benzediğini ve arka planda iyi bir doslukları olduğunu düşünüyorum. türk halkı kendini arap sandığı için bazen anlamsız duygusal tepkiler verebiliyor. ama mantığı ön plana alırsak. israille bir problemimiz ne geçmişte oldu nede şu anda var. ben şahsi olarak israile hayırlı olsun diyorum.