Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Aleister Crowley  (Okunma sayısı 16523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 14, 2020, 01:05:48 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sonunda kendi örgütünü ya da organizasyonunu kurmuş ve ona Silver Star (Gümüş Yıldız) adını vermiş. Bu örgüt ya da organizasyonun kısaca SS olarak anılması boşuna değıil. Sanırım bu konu üzerinde Naziler ile bağlantılı bir zçalışma yaparken bazı özet bilgiler vermiştim.

Sn. Adam'ın bu sözlerine pek katılmıyorum. Crowley'in Nazilerle bir ilişkisi olduğuna dair her ne kadar yaygın iddialar mevcut olsa da kendisinin en sadık destekçisi ve halefi Karl Germer; Nazi yönetimi tarafından tutuklanmış ve pek çok Crowley yanlısı yayını, düşünceyi, oluşumu Almanya'da yasaklayan Hitler'e karşı düşman olmuştur. Nazi yönetimi Crowley'nin düşüncelerini kabul eden Fraternitas Saturni'yi yasaklamış ve Crowley ile pek bir ilgisi olmayan Rudolf Steiner hakkında da pek çok kez tutuklama girişiminde bulunmuş fakat Steiner'ı yakalayamamışlardır. Bir ihtimal kendi aralarında bir anlaşmanın bozulması sonucu olayların böyle cereyan ettiği düşünülebilir ama Crowley'nin yine yakın isimlerinden ve sekreterliğini yapmış Israel Regardie'nin de bir Yahudi olduğu gibi Yahudi kökenli öğrencilere sahip olması Naziler gibi Faşist bir düşünceye sahip olduğuna dair iddiaları çürüten en sağlam örneklerdir.

Şubat 15, 2020, 03:35:34 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Zamanında Barbara Bush'la yasak ilişki yaşayarak George Bush'un gayri meşru dedesi olduğunu okumuştum..

Atatürk'e son derece hayran ve yine Ulu Önder'e ithafen yazdığı şiir bir yana hayattaki tek oğluna "Atatürk" adını koymuş bir kişidir..

Tabii öğrendiğim kadarıyla sonradan oğlu ismini değişmiştir lakin düşünün, "Atatürk Crowley".
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Şubat 15, 2020, 04:32:08 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Zamanında Barbara Bush'la yasak ilişki yaşayarak George Bush'un gayri meşru dedesi olduğunu okumuştum..

Barbara Bush'un Crowley'nin kızı olduğu yönündeki iddiayı kast ettiniz sanırım. Barbara'nın annesi Pauline Pierce'nin Crowley'nin asistanlığını yaptığı veya arkadaş oldukları yönündeki iddialardan yola çıkan bir iddia bu. Aslında biraz araştırma yapınca çoğu kitlenin Nisan 1 şakasının gerçek sanılması sonrası böyle olduğu düşünülmüştür. Bir zamanlar benimde aklımı yiyip bitiren durum karşısında Thelema'ya dair sıkı araştırmaları olan bir dostumdan aldığım yanıt Crowley ile Bush ailesinin kan bağı olmadığı yönündeydi.

Sevgiler ve saygılar
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2020, 04:34:59 ös Gönderen: Novayst »

Şubat 15, 2020, 06:09:18 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Barbara Bush'un Crowley'nin kızı olduğu yönündeki iddiayı kast ettiniz sanırım. Barbara'nın annesi Pauline Pierce'nin Crowley'nin asistanlığını yaptığı veya arkadaş oldukları yönündeki iddialardan yola çıkan bir iddia bu. Aslında biraz araştırma yapınca çoğu kitlenin Nisan 1 şakasının gerçek sanılması sonrası böyle olduğu düşünülmüştür. Bir zamanlar benimde aklımı yiyip bitiren durum karşısında Thelema'ya dair sıkı araştırmaları olan bir dostumdan aldığım yanıt Crowley ile Bush ailesinin kan bağı olmadığı yönündeydi.

Sevgiler ve saygılar

Evet evet, düzeltme için teşekkür ederim..

Yani Crowley'in cinsel hayatı hareketli biri olduğu biliniyordu, 1 Nisan şakasına benzetmek ne kadar doğru o bilinmez lakin bunları doğrulayabilecek çok sayıda yabancı kaynak olduğu gibi antitez içeren araştırmalarda var..

"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Şubat 15, 2020, 06:49:05 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim de şahsi düşüncem 1 Nisan şakası olarak yayınlanan bu bilginin sahte olduğu yönündedir. Crowley'in düşünce sisteminin takipçileri beyaz sarayda bir Crowley görmekten mutlu olup gurur duyacağından şüphem yok, haliyle böyle bir durumu yalanlamaktan çok gerçek olmasını isterlerdi. Aleister Crowley'nin soyundan gelen ve şu anda yaşamakta bir erkek torunu var bildiğim kadarıyla.