Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TANRI KORKUSU MU yoksa YAŞAM Tarzı mı?  (Okunma sayısı 9794 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 06, 2008, 02:53:57 ös
  • Ziyaretçi

TANRI KORKUSU MU yoksa YAŞAM Tarzı mı?

Dünya yarandığı günden her kesin içinde bi tanrı korkusu vardır. Ama nedense her zaman insanları toplumlara bölerek din adı altında adını tanrı kelamı koyup insanların hayatlarını yaşanmaz hale getirmişler. Sizce öyle bir din var mıdırki o din yarandığında insanlar eziyyet çekmesin. Eziyyetin ismini Tanrıdan korkun deyip bilgisiz insanların beyinlerini yıkamış karşı çıkanlara ise vahşıcesine saldırmışlar.
Sizce bu dinin sevgisi nerede korkusu nerede?

Bence her kes tanrını kendi kalbinde bildiyi ve tanıdığı gibi sevse her kes kardeş gibi yaşam sürer.

Mart 06, 2008, 03:12:26 ös
Yanıtla #1

Tanrı Korkusu asla söz konusu olamaz. Tanrı'yı Korktuğumuzdan değil Sevdiğimizden dolayı benimseyerek Kabullenmeliyiz. Gerçek Sevgi'yi O'nda bularak Kendi İnanç Sistemimizi O'nda yaşayarak oluşturmalıyız. Ki bu sebepten dolayı değil midir ki, yapalan büyük Sınanmalar neticesinde Tanrı'ya Layık Olunan Kişi Yaşam Sınavını Başarabilmiş Kişi'dir. Eğer Korku'yla Tanrı'ya olan İtaatliliğimizi göstermiş olsaydık Tanrı'nın Adaletsel Sistemini bilmiyor olurduk öyle değil mi ;)

=> Ancak Tanrı'ya Uygun Yaşam Biçimini Oluşturabilmek Önemlidir.

Saygılar;)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 06, 2008, 03:20:50 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Çocukluğumdan bu yana her zaman tanrı korkusu vardır içimde hatta o kadar dine bağlı insandımki dinler hakkında her zaman konusarak  zamanımın daraldığını anladım. Belkide tuaf bulacaksınız ben Kuranı bilen hafizlerden biriyim. 2004 yılında tanrını kalbime ekleyip dinleri benden uzak tutarak yola yeniden devam ettim ve gördümki tanrı benim içimde olurken beni tanrılaştırdı. Ailem babamdan kalan borcları kapatmak isterken ben kendim 10 ay içinde kimseden para almadan kendi biznesimi kurdum ve başardım. İlk kazancım nerden baksaydım 730 bin dolardan artıkdır. O zaman kendimi tanrının ta kendisi olduğumu  anladım ve hayla da kazanıyorum. Bir gün hayatınızı kazanmak isterseniz kalbinizdeki tanrınızı kendinizleştirin ve Sizde kazanacaksınız hem hayatı hem de imkanları.

Mart 06, 2008, 03:26:14 ös
Yanıtla #3

Çocukluğumdan bu yana her zaman tanrı korkusu vardır içimde

Neden? Tanrı'yı Kişisel olarak tanıyabildin mi ki bu şekilde bir korkuya kapılmış bulunuyorsun (?)

Ayrıca Lütfen Para ve Tanrı Olayını apayrı tutalım.

Mart 06, 2008, 03:28:17 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Paran varsa en büyük sensin, yoksa demek ki, Tanrı seninle diyil ve sen kendi tanrını bulamamışsın

Mart 06, 2008, 03:29:50 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Parayı  tanrıyla onun için bildiriyorumki her kes dua bile ederken ilk once can sağlığı sonra imkan istiyor.

Mart 06, 2008, 03:30:10 ös
Yanıtla #6

Ayrıca Korkularımızı ve bütün Olumsuzlukları Tanrı'dan Kaynaklanıyormuş gibi göstermek Bizlerin sadece Acizliğinden ileri gelmektedir. Bunun için de herşeyi irdelerken ne olup bittiğini anlamak adına Kendimizden yola çıkarak birçok şeyi kavrayabileceğimizi de unutmayalım Lütfen;)

Saygılar;)

Mart 06, 2008, 03:34:20 ös
Yanıtla #7

Parayı  tanrıyla onun için bildiriyorumki her kes dua bile ederken ilk once can sağlığı sonra imkan istiyor.

Bakın Ben, hiçbir zaman Kendi Maddiyatım için Tanrı'mı meşgul etmem (!) Özellikle de bu Dünyadayken hiçbirşey talep etmem (!)

Neden?

Çünkü biliyorum ki bu Dünyaya Geliş Amacım; Tekamülümü ve dolaysıyla Ervimimi Tamamlamaktır. İnsan olmak için Buradayım. Ki zaten Bana büyük bir Şans tanınmış ve Yaşam Tekamülümü sağlamak adına bu Dünyaya gönderilmişim; Bundan başka ne isteyebilirim ki Tanrımdan?

Bu söylediğiniz şey; Bencilliktir, Bencilce Hareket Etmektir. Tanrı'da Bencilliğe asla yer yoktur.

Saygılar;)

Mart 06, 2008, 03:40:53 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sn Sevil. Eger bu dunyada hic bi seyin olmazsa o dunyada nasil hesap vereceksiniz? Yani bu dunyada iyi yasam tarzi bile yardim etmek icin maddiat ve meneviat lazimdir. Buna hic de suphe yokki her kesin bi maneviati vardir. Kaldiki imkanda lazimdir bu maneviatimizi dinlendirmemiz icin. Inanmiyacaksiniz ama ben 2005 de bi Cami insaat ettirdim. Bu benim icimdeki bi arzuydu.

Saygilarimla

Mart 06, 2008, 03:42:28 ös
Yanıtla #9

Şunu asla unutmayınız ki, Sayın Ulu Mason; Hepimiz er ya da geç bu Dünyada'yken Evrimimizi tamamlayacağız. Çoğumuzun farkında olmadan yaşadıkları itibariyle bir Süreç'ten geçirildiğimiz Doğru (!); ama Bazılarımız bunun Bilincinde, çoğumuz ise hala Bilincinde olamayarak yaşayıp gidiyor.