Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Mason olma isteğiniz kabul edilseydi, yakın çevrenizle paylaşırmıydınız ?

Evet paylaşırdım
22 (27.2%)
Sadece dostuma söylerdim
7 (8.6%)
Sadece eşime söylerdim
12 (14.8%)
Kimseye söylemezdim
30 (37%)
Bilmiyorum
10 (12.3%)

Toplam Oy Verenler: 42

Gönderen Konu: Mason olduğunuzu açıklar mısınız?  (Okunma sayısı 56262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 24, 2011, 10:08:33 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

sayın  cornelius aslında bu forma uye olurken işin açıkcası bir deryaya girdim zannetmiştim ama tabiki bir harici olduğumu ve yine buna göre bir açıklama yapılacağını daha sonra fark ettim belki arkadaşta buna göre düşünmüştür diye düşündüm aslında kabul edilince bütün kapılar açılacak ve sayın darkshadow artık sende bizdensin anlayışı hakim olmuştu daha sonra bunun içinde gerekli şartları yerine getirmem gerektiğini anladım ben halimden memnunum masonluk masonlardan öğrenilmelidir düşüncesine uyuyorum forma üye olurken bir düşüncemde bulunduğu ilde loca olmayanlar bu formdan yaralanıyor gibi büyük düşüncelerim olmasıydı am yinede çok şey öğrendiğimi kabul etmeliyim

Nisan 25, 2011, 12:49:51 öö
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin darkshadow,

Sizi anliyorum. Bilmeliyiz ki aslinda gercekten bir deryadayiz. Masonluk ile alakali boyle bir siteye degil Turkiye'de, dunyada az rastlanir. Sadece Masonluk degil, diger bircok konuda bence cok faydali bilgiler, gorusler, yorumlar var ve bunun degerini bilmeliyiz.

Hep denir (elestirilir) ya Masonlar'in yaptigi iyi seyler, yardimlar vs.. hic bilinmiyor diye, bu forum bence cok guzel bir ornektir.. Konu basligindan saptiysam affola..

Sevgi ve saygilarimla..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.

Nisan 25, 2011, 03:28:42 ös
Yanıtla #32

Ben Mason olsam bu Hacamata şöyle yanıt verirdim...

Mümkün olmayan bir durum üzerine yorum yapmayı gerekli görmüyorum.

Bu siteye üyü olurken bi göz retinemi almadılar 1 haftadan fazla bekletildim. Neticede üyeliğim kabul edildi. Bukadar kontrolden geçtikten sonra sandım ki derin mevzuların tartışıldığı kelli felli adamlarla Arenaya çıkacam. Şimdi farkettim ki meyer burası çocuk parkıymış.  okadar aşamadan geçip gelince ön yargıyla hata yapıp kimlerle tartıştığıma bakmadım, doğal olarak  hakaretler işittim ''tıfıllardan'' .

Böyle bir seviyesizliğe nasıl cevap verilirse verilsin yeterli olmaz. Aradaki anlamsız zavallıca polemik yaratma çabalarını bir tarafa bırakarak:

1- Kelli felli adamlarla arenaya çıkmak için önce ADAM olmak lazımdır. Bir adam olunsun, arena kısmı sonra tartışılır.
2- Kimsiniz ki bana/bize "tıfıl" diyebiliyorsunuz? Haddinizi bilin lütfen.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Nisan 25, 2011, 04:29:47 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mstafa Kemal Bey, hasamatin tifildan kasti siz degilsinizdir, benimdir. Kendisine hakaret ettigimizi zannediyor. Bir tukuruk oykusu anlatti ki oradan belliydi. Ama eleman anlamiyor ki yazdiklariyla kendi zekasina hakaret etmekte. Neyse bu da boyle olsun. Tifil olabilirim ama fitil degilim sukurler olsun.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Nisan 25, 2011, 04:32:24 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir de arenaya koleler cikarmis, ozgurleri eglendirmek icin, cok sukur hicbir seyin kolesi degiliz. Ne bir kimsenin ne cehaletin ne tassubun ne de yanlis bilgilerin, sukurler olsun ozguruz ve burasi da arena degil. Ama galiba hacamat ne oldugunu ve nerede olmasi gerektigini de biliyor :) eh arenada oynasin oyununu...
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Nisan 25, 2011, 06:06:14 ös
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir defasında farklı bir konu başlığında, bahse konu zat-ı muhteremle oluşması muhtemel bir polemiğin eşiğinden, yine forumumuzla ilgili bir meşguliyetim yüzünden dönmüştüm. Şimdi bakıyorum da bu ve başka bir kaç konu başlığında aynı kişi üzerinden bir polemik devam etmekte. Bu bir sinir harbine dönüşmekte ve bu durum da hata yapmak için potansiyel bir durum oluşturmakta. Kendisi ile roportaj yapma şerefine erişmiş olduğum ve düşünce sistemini biraz kavrayabildiğim sayın Mustafa Kemal bile, bana göre bir sinir haliyle aynı hataya düşmüş. Bu şahsın iletilerinden birine yanıt verirken Türkiye'nin Somali tarafından bir üçüncü dünya ülkesi olarak görülmediğini bir örnekleme olarak yazmış. Somali Türkiye için bir kıyas unsuru olamaz. Tabi ki Somali için Türkiye  ileride  ve gelişmiş bir ülke olarak görülecektir. Öyledir çünkü. Dedim ya ben bunun bir sinir haliyle hızlıca yazılmış olduğunu düşünüyorum.

Yalnız anlatmak istediğim başka, malum şahısın yazdıklarından ve düşüncelerinden yola çıkarak bize çok şey öğrettiğini , hatta derin bilgi birikimi  ve paylaşmak adına sonsuz çalışkanlık ve azmiyle forumumuzun tartışmasız yıldızı sevgili ADAM' dan bile çok katkı da bulunduğunu düşünüyorum. Sayın ADAM ulaşılması imkansız bilgi birikimiyle bize neler öğretiyorsa , malum şahısta inilmesi imkansız gibi görülen seviyesiyle aynı şeyi öğretiyor. Küçük bir farkla; biri nasıl ADAM olunur'u gözümüze sokarken, diğeri nasıl adam olunamayacağının '' risale!'' sini yazıyor.
 Sonuç olarak; '' bir müsibet, bin nasihatten evla''  ise ki bana göre öyledir... Eh başımıza gelen en kötü müsibet' de bu olsun. Sakin olmak ve yaradılanı ,yadandandan ötürü hoşgörebilmeyi bize öğretmeye çalıştığı için teşekkür edelim hatta... Ben kendi adıma teşekkür ederim.

Saygılarımla.
enelsır

Nisan 25, 2011, 06:43:19 ös
Yanıtla #36

Sayın enelsır,

Bahsi geçen yazıda Türkiye'yi Somali ile kıyaslamadım, bunu yapmayacağımı siz de biliyorsunuz :)

Orada kasıt, "bütün dünya" lafına, hangi bütün dünya cevabını vermek, iddianın ne kadar boş olduğunu göstermekti.

Saygılarımla.

Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Nisan 25, 2011, 07:09:19 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Mustafa Kemal,

Tabi ki biliyorum. Hatta bu konu da , samimi düşüncelerinizden şüphem bile yok. Ben sadece bu gibi durumlarda sinirlilik halinin insanı şaşırtacabileceğini anlatmaya çalıştım. Sizin böyle bir kıyas yapmayacağınızı bildiğimi de, siz biliyorsunuz :).

Sevgi ve saygılarımla.
enelsır

Mayıs 24, 2011, 12:14:06 ös
Yanıtla #38

kişisel olarak tercihler bireyin kendisine bırakılmalı , ama geleceği parlak bir toplum olarak, masonluğun bırakın gizlenmesini, aksine , övünülecek ve hariciler tarafından özenilecek bir yapı olduğunun kabül gördüğü bir toplumsal yapıya geçmeliyiz.
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Mayıs 24, 2011, 02:30:09 ös
Yanıtla #39
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın sahnesarsan bunu masonlar kabul eder mi sizce?
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.