Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kendim  (Okunma sayısı 8325 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 04, 2021, 08:40:38 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kadim yapıların niteliksel tanımları aslolan içinde kanımca belirsiz bir hal alıyor.
Masonluk,operatif bir somutluktan,zaman ile spekülatif bir soyutluk kazanır iken, ayni kadimlik seviyesindeki yahudilik ise, geleneksel spiritüel yapısını materyalist capital kabuğu ile kaplamış.Bu dönüşümlerin arasındaki çoğunluğun değerleri bilence anlaşıla bilir iken, bireysel katılım içinde olanların fikirleri zannımca avam kalıyor.
Aynı fikirdeyim Sayın Tık-Tik-Tak. Eleştirim biraz da bu yönlü idi. Yoksa beni almıyorlar diye ağlayıp sızlanmak için değil.

İki değerli Sayın Mason, yüzyıllardır süregelen tecrübe ile oluşan gelenekten bahsetti ama uzay-zamanda hiçbir şey sabit kalmazken ve hayat daha global bir hâle evriliyor iken gözden geçirilmesi gereken durumlar olmalıdır. Yoksa kişisel çıkar yada çıkarsızlık söz konusu değildir. Hele kendi başıma şu yanlış bu doğru diyerek düzen isteme durumu yoktur. Mason olan kişilere en güvenli yol bu geliyor olabilir. Belki gerçekten de net şekilde budur ama dışarıdan benim durumunda birisi için anlamak veya kabul etmek biraz güç olabilir.

Her topluluğun kendi kuralları olabilir. Kurallara uymayı kabul etmeyenler üye olmayıp kendilerine başka yol seçerler olur biter. Ama iskelet kurallar böyledir. Güvercin sevenler derneğine gidip tavuk da sevelim demiyorum 😀

Denildiği gibi, eğer bir bağ varsa; ki ben olduğuna inanıyorum, o bağ birgün resmileşir zaten.

Sevgi ile kalınız.
« Son Düzenleme: Şubat 04, 2021, 08:47:21 ös Gönderen: Özgürefe »
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Şubat 07, 2021, 09:38:24 öö
Yanıtla #11
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sorularınıza net cevap alamamış gibi hissedebilirsiniz, bunun nedeni birtakım bilgileri ve tecrübeleri burada paylaşmamızın uygun olmamasıdır.

Birtakım şeyleri de direkt olarak değil de dolaylı olarak söyleriz. Mesela ben, bu başlık altında bir önceki paylaşımımda dolaylı olarak belirtmiştim.

Çok nadiren de olsa kapıyı kendisi çalan ve aramıza katılan Kardeşlerimiz vardır ve hatta kapıyı kendisi çalan Kardeşlerimizden çok iyi Masonik mevkilere  gelenler olmuştur.

Mademki bu konu oldukça uzadı ben de açık açık yazayım. Mason olmak istiyorsanız ve Mason tanıdığınız yoksa, kendinize de güveniyorsanız, kapıyı kendiniz çalınız.
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Şubat 07, 2021, 09:49:15 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sorularınıza net cevap alamamış gibi hissedebilirsiniz, bunun nedeni birtakım bilgileri ve tecrübeleri burada paylaşmamızın uygun olmamasıdır.

Birtakım şeyleri de direkt olarak değil de dolaylı olarak söyleriz. Mesela ben, bu başlık altında bir önceki paylaşımımda dolaylı olarak belirtmiştim.

Çok nadiren de olsa kapıyı kendisi çalan ve aramıza katılan Kardeşlerimiz vardır ve hatta kapıyı kendisi çalan Kardeşlerimizden çok iyi Masonik mevkilere  gelenler olmuştur.

Mademki bu konu oldukça uzadı ben de açık açık yazayım. Mason olmak istiyorsanız ve Mason tanıdığınız yoksa, kendinize de güveniyorsanız, kapıyı kendiniz çalınız.
İşte bahsettiğim bu tam olarak bu Sayın Caliper.
Forumda bu dediğinizi defalarca, gerek siz gerek diğer Mason üyeler yazdınız, biz de okuduk. Ben kendi adıma Sayın ANARCHOSA'ya mesaj attığımda kişisel yardım talep etmedim ve kimseden kişisel yardım talep etmiyorum. Kimsenin bana kefil olmasını da beklemiyorum.
Kapıyı kendin çalma şeklinin ne şekilde yapılacağı konusunda bilgi rica ediyorum. Tahminimce benim durumundaki birçok kişi de aynı şeyi merak ediyordur.
Kapısında güvenlik bekleyen bir binaya gidip ben geldim demek midir bunun yöntemi?

İnanın şu forumda bu şekilde kişisel mesajlar yazmayı ben de hiç ama hiç sevmiyorum. Fakat ya bizler anlama zorluğu çekiyoruz, yada belki sizler bir tık daha açık olmalısınız.

Saygılarımla.

Şubat 07, 2021, 09:57:01 öö
Yanıtla #13
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Kapıyı kendin çalma şeklinin ne şekilde yapılacağı konusunda bilgi rica ediyorum. Tahminimce benim durumundaki birçok kişi de aynı şeyi merak ediyordur.
Kapısında güvenlik bekleyen bir binaya gidip ben geldim demek midir bunun yöntemi?

Kapıyı kendiniz çalmak istiyorsanız, o kapıyı nasıl çalabileceğinizi kendinizin bulması gerekiyordur belki de.
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Şubat 07, 2021, 10:07:57 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kapıyı kendiniz çalmak istiyorsanız, o kapıyı nasıl çalabileceğinizi kendinizin bulması gerekiyordur belki de.
Bulmaya çalışıyorum Sayın Caliper.

Şubat 09, 2021, 07:58:54 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ortada fiziki bir kapı olmadığını, sadece daha iyi bir insan olarak hayatıma devam etmemin kapının çalınması ve açılması için yeterli olabileceğini düşündüm.

Şubat 10, 2021, 01:39:53 öö
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Alıntı
Ortada fiziki bir kapı olmadığını,

Kim söyledi kapının olmadığını  ,  elbette bir kapı var .
Öncelikle  Hür ve Kabul edilmiş Mason mu olacaksın yoksa Özgür Mason mu olacaksın ona karar vereceksin .
Tıraşını olup , Siyah takım elbise ve beyaz gömlek  ve kıravatını takıp  , siyah boyalı ayakkabını giyip  Locanın kapısını çalacaksın .
Mülakatta ise kesinlikle Masonlar org. üye olduğunu  söyleme ,  gerisi sana kaldı.
Umarım Işığa ulaşırsın . 

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 10, 2021, 06:43:16 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın NOSAM,

Ben kararımı verdim, seçimi mi yaptım. Bu bahsettiğiniz yolu da çok düşündüm ama forumdaki geçmiş yazılara bakınca bunun pek mümkün olmadığını okudum. Tabi yanılıyor olabilirim. Yazınız beni tekrar cesaretlendirdi.

Hem yol göstermeniz hem de temenniniz için teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.

« Son Düzenleme: Şubat 10, 2021, 06:45:43 öö Gönderen: Özgürefe »

Şubat 10, 2021, 09:38:09 öö
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Rica ederim , yolun açık olsun ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 10, 2021, 11:16:24 öö
Yanıtla #19
  • Yeni Katilimci
  • *

Mülakatta ise kesinlikle Masonlar org. üye olduğunu  söyleme ,  gerisi sana kaldı.

Sn. NOSAM33,

Bu forum, haricilerin masonluk hakkında bilgi edinebilmeleri için gayet güzel ve yararlı bir kaynak.
Buraya üye olmayı açıklamanın ne gibi bir sakıncası olabilir ki?

Ama aslında şunu demek istediyseniz:
"Masonlar.org'da yazdılar; ben de bu sebeple kapıyı çaldım." ifadesi, yanlış bir algı yaratabilir, haklısınız. 
Olmamak, olmak..