Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Savaş Generallere bırakılmayacak kadar ciddi bir iştir!!!  (Okunma sayısı 4377 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 19, 2007, 12:08:36 öö
  • Seyirci
  • Aktif Uye
  • ***
  • İleti: 654
  • Cinsiyet: Bay

(Bu yazı tartısmaya açıktır ve yalnızca 'anti-Hudson' zihin jimnastigi içermektedir.Herhangi bir siyasi görüşe bağlı kalınarak hazırlanmamış tamamiyle mantık kuralları dahilinde teori edilmiştir mutlaka hataları mevcuttur herhangi bir kuruma karşıık hazırlanmamıştır.Lütfen gerilmeyelim düzgünce tartışalım ve lütfen sonuna kadar okumadan ezbere yorum yapmayalım. )
 
önce 4 soru:
 
Soru 1: PKK aptal bir örgüt müdür ki eylemleriyle düsmanını kendi karargâhına yöneltsin. Yani bir terör örgütü kendi yuvasını tehlikeye atacak bir eylem yapar mı?
8 aydır Türk kamuoyu Kandil Dagı'na saldırmayı tartısırken, PKK'nın 3 bin 500 militanının bir yere kımıldamadan Türk askerini bekledigini mi düsünüyoruz?
 
Soru 2: 200 kilometrelik Irak sınırından sızmalara engel olamayan, kendi ülkesinde karakollarında saldırıya usrayabilen, kendi evinde bir haftada 30 sehit veren bir "askeri yeterlilik'in, sınır ötesinde binleri askın sehit Mehmetçige mal olmayacagını kim garanti ediyor?
 
Soru 3: PKK'nın Kandil Dagı'nı bosaltmıs oldugu bölgeyi bilenlerce söyleniyor. O bölgede en gelismis konvansiyonel ABD silahlarıyla pusu kurup bekleyen ve düzenli Barzani birlikleriyle takviye edilmis PKK militanlarının oldugu bir paranoya mı?
 
Soru 4: Irak'ta ABD'nin PKK ve Barzani güçlerinden baska müttefiki olmadıgından, onları arası bozuk bir eski müttefikine yani Türkiye'ye tercih edecektir.
Bu nedenle aslında ABD ile savasa girecegimizin farkında mıyız?
 
2009 Kurtlar Vadisi-Irak veya kâbus senaryosu
 
 
1- Daha önce 40–50 binlik bir orduyla 24 defa yapılan sınır ötesi harekât'ın 100 bin asan bir orduyla 25 .'si yapılır. İstenmeden de olsa PKK'nın silahlı kolunun basındaki Karayılan'ın emri olan “ Türk askerini Kuzey Irak'a çekeceksiniz ve içlerine ne kadar çekebilirseniz o kadar çekeceksiniz.” hayali gerçeklesir.
 
2- Daha önceki harekâtlarda sadece PKK ile mücadele eden Türk ordusu bu defa karsısında dünyaya kendini kanıtlamak ve devlet olma amacı güden Barzani güçlerini ve Türkiye'ye ders vermek için zaman kollayan ABD'yi bulur.
 
3- Dünyanın en gelismis ABD silahları ile takviye edilmis birliklerle karsılasacagımız için “Türk ordusu ilk defa düzenli ve ciddi bir orduyla karsılasır.”  Ve bu güçler, Kıbrıs'ta eline silahı almaya vakti bulamamıs Kıbrıs Rum'uyla kıyaslanamayacak kadar hazırlıklı ve güçlüdür.
 
4- TSK, karsı tarafa agır zayiatlar verdirse de kitlesel asker kayıpları olur. Ve sehit sayısı 500'ü astıgında, cenazeler memleketlerine ulastıgında Türkiye karısır ve toplumda Türk-Kürt kamplasması olusur. Daha önce yapılmaya çalısılan ama basarılamayan Türk-Kürt çatısmaları ve sokak kavgaları ülkeye yayılır.
 
5- 22 Temmuz seçim yenilgisiyle darbe alan ve yok olmaya dogru giden PKK, canlanır ve Türk-Kürt çatısmasından beslenerek örgüte bolca eleman toplar.
 
6- Harekât devam ederken daha simdiden maksadını asan beyanlarda bulanan DTP'liler daha da ileri giderler ve daha önce yapıldısı gibi meclisten karga tulumba tutuklanarak götürülürler. 
Ve PKK'nın “meclisten kovulma ve mazlum duruma düsme” hedefi gerçeklesir.
 
7- TSK, istemeden de olsa bazı sivil hedefleri vurur veya birileri provokasyonla sivil yasam alanlarını bombalar. ABD medyası bunları mutlulukla tüm dünyaya servis eder. Irak'taki ABD mezalimi unutulur. Dünya, Türklerin barbarlıgını konusur.
 
8- Türk ordusu her seyiyle Kuzey Irak'a yogunlastıgı için yurt içinde PKK eylemleri artarak ve sehir merkezlerine sıçrayarak devam eder. Ama sehit sayısı Irak'tan gelen rakamların yanında küçük kalır. Basında yer bile bulamaz.
Ama savas nedeniyle gazetelerin tirajı hayli artmıstır.
 
9- Daha önce Oktay Eksi'nin "Bu vatan evlatlarının akıbetinin bir sorumlusu yok mu? O acemi erlerin korunması için gerekli önlemler alınmıs mıydı? Alınmadıysa bunun hesabını kim verecek?" sözü dısında merkez medyada asla elestirilmeyen ordu yine elestirilmez.
Generaller “herhangi bir hatanın hesabını verme kaygısı tasımadan” görev yapar. Zaten o güne kadar 30 bin sehit için sorgulanan olmamıstır.
 
(Hasan Cemal, Milliyet'te o günlerde de bugünkü yazısındaki gibi elestirir ama nafile:“Seksen küsur yıldır 'Kürt sorunu'nu neredeyse kendi tekelinde tutan askeri elestirmeden, askerin tutumunu zaman tünelinde ciddi olarak sorgulamadan dünlerin bugünlere ısık tutması olanaksızdır. Akan gözyası ve kanların, yapılan fedakârlıkların eger bundan böyle bosa gitmesini istemiyorsak hesabı herkesten sormak zorundayız.”)
 
10- Harekât, Irak'ın içine dogru kayar ve isgal görünümü alır. Sünni ve sii gruplar Mart Tezkeresiyle sempati duydukları Türkiye'ye karsı eylemlere baslarlar.
 
11- Güneydogu'da yasamı canlı tutan yıllık 3 milyar dolarlık dıs ticaret hacmimiz ve 4 milyar dolara ulasan taahhüt islerimiz biter.
 
12- Tüm doguda sıkıyönetim uygulanır. Askerî ve savunma harcamaları normal zamanlardaki göre birkaç kat artar.
 
13- 'Türkiye, ekonomik ve siyasi hedeflerinden geri dönülmez bir sekilde uzaklasır. ' Tıpkı Kıbrıs Barıs Harekâtı sonrası nasıl ambargo ve dünyadan kopus gerçeklestiyse aynı sekilde Türkiye kabusuna çekilir ve AB ile müzakere süreci tamamen kesilir.

14- Ekonomisi ciddi bir biçimde küresellesen Türkiye'nin yerinde artık savas ve ekonomik çöküs yasayan bir ülke vardır. Ekonomik hayat Türkiye'nin batısında ayakta kalsa da doguda ekonomi dibe vurur hatta biter.
Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketine ugramıs olur.
 
15- Zaten kırılgan yapıda ve yabancı yatırımcı bagımlılıgı olan borsa çöker ve 2001 krizinde düsülen düzey mumla aranır.
 
16- Türkiye'de savas durumu yasandıgında ordu, ülkenin siyasi ve idari tüm karar mekanizmaları na hâkim olur. Hükümet sadece noterlik yapar.
 
17- ülke savas yasadıgı için Genel Kurmay Baskanı Yasar Büyükanıt'ın ve diger kuvvet komutanlarının görev süresi en az 2 yıl uzar ve teamüller sekteye ugrar.
 
18- ülkede siyasi kargasa yasandıgı için iktidar fazlasıyla yıpranır, harekâtın ekonomik çöküntüsüyle erken genel seçim kararı alınır ve en geç 2009 Nisan'da yerel ve genel seçimler beraber yapılmıs olur.
 
19- Ve Mart 2009 Seçimlerinde milliyetçilik duyguları artmıs bir seçmen kitlesi ile MHP yüzde 20'yi rahatça asar. İstikrarı koruma düsüncesiyle AKP'ye giden oylar kendi mecralarına döner.
 
20- 22 Temmuz öncesi basarılamayan bu defa gerçeklesir.
Ve CHP ve MHP koalisyonu -ülkeye pahalıya da mal olsa- nihayet kurulur.
Koalisyon ise çift haneli enflasyon hedefleri vererek baslar.
 
4.996 asker tabutuyla Irak bataklısına gömülen Bush'un "Savas generallere bırakılmayacak kadar ciddi bir istir' fikrinin islendigi Eliot A. Cohen'in “Supreme Command” kitabını 2.defa okudugu söyleniyor.
2009'da Türkiye'de kim, ne okuyacak dersiniz?

Çilesini çekmediğin dert senin değildir...


Ekim 19, 2007, 12:35:40 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye
  • ***
  • İleti: 654
  • Cinsiyet: Bay

  Yazı yalnız internet haber sitesinde yayınlanmış ve sadece Günsel GÜNHAN tarafından yazılmış olarak lanse edilmiştir yazı aralarında bu şahsında bulunduğu bir grubun ortak ürünüdür Günsel Bey yazıyı derleyen kişidir.

  Saygılar
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
5 Yanıt
4647 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 03, 2008, 11:06:16 öö
Gönderen: Don Corleone
0 Yanıt
3894 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 14, 2007, 01:04:43 ös
Gönderen: naval
0 Yanıt
2434 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 21, 2008, 06:17:08 ös
Gönderen: bugfree
2 Yanıt
4019 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 24, 2017, 05:30:34 öö
Gönderen: jakobiyen
0 Yanıt
2862 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 26, 2011, 06:25:51 ös
Gönderen: arte
0 Yanıt
2847 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 03, 2011, 04:21:56 ös
Gönderen: karahan
0 Yanıt
2837 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 15, 2011, 04:49:29 ös
Gönderen: MMT
2 Yanıt
4427 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 21, 2011, 02:45:48 öö
Gönderen: MMT
5 Yanıt
4757 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 26, 2012, 08:40:17 öö
Gönderen: 418
8 Yanıt
6102 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 28, 2012, 12:24:49 ös
Gönderen: Masor1976