Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Üç Yahudi Kardeş  (Okunma sayısı 5869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 19, 2008, 02:23:09 öö
  • Ziyaretçi

Üç Yahudi Kardeş

Çok zengin 3 yahudi kardeş, annelerinin yaşgününde ona aldıkları hediyeleri birbirlerine anlatarak böbürleniyorlarmış.

Birincisi demiş ki:
- Ben anneme kocaman bir ev aldım.

İkincisi:
- Ben bir Mercedes Limuzin aldım ve bir de şoför tuttum.

Üçüncüsü:
- Ha haa!.. Benim hediyem hepinizinkinden güzel...

Annemin Tevrat'ı okumayı ne kadar sevdiğini ve
gözleri iyi görmediği için artık eskisi gibi okuyamadığını biliyorsunuz.

Ona bütün Tevrat'ı ezbere bilen büyük kahverengi bir papağan gönderdim.

Onu eğitmek için 12 haham 12 yıl boyunca uğraşmış. Tevratı ezberletmişler. Bu papağan için havraya 20 yıl boyunca her yıl
1 milyon dolar bağışlayacağım, ama buna değer...
Annem sadece bölümün adını söyleyecek ve papağan ona ezbere okuyacak!

Öbür kardeşler, "biz niye bunu düşünemedik ki?" diyerek hayıflanmışlar ve kıskanmışlarsa da bir şey dememişler.

Kısa bir süre sonra anneleri üçüne de birer teşekkür mektubu yazmış

Birinciye:
- Milton, bu ev çok büyük.
Bana tek bir odası yetiyor ama hepsini temizlemek zorunda kalıyorum.

İkinciye:
- Marvin, yolculuk etmek için çok yaşlıyım,
arabayı hiç kullanmıyorum ve şoför de çok kaba...

Üçüncüye:
- Canım Melvin'im, annesini mutlu etmeyi bilen tek evladım sensin. Herşeyin büyük maddi hediyeler olmadığını gösterdin.

Gönderdiğin Tavuk çok lezzetliydi, teşekkür ederim!

Ocak 19, 2008, 02:28:21 öö
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bir Yahudi bu kadar dıkkatsız olmaz....Fıkran guzel lakın mantıkı degıl....
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Ocak 19, 2008, 04:19:49 öö
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Emin olun Karadenizliler de genelde fıkralarda anlatıldıkları kadar şapşal olmazlar sayın Itzhak. İlk kez bir fıkranın mantıklı olmaması sebebiyle eleştirildiğini görüyorum da biraz alınganlık var gibi sanki...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ocak 19, 2008, 04:57:08 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Çok güzeldi sevgili Piyon teşekkürler

Ocak 20, 2008, 03:10:07 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Emin olun Karadenizliler de genelde fıkralarda anlatıldıkları kadar şapşal olmazlar sayın Itzhak. İlk kez bir fıkranın mantıklı olmaması sebebiyle eleştirildiğini görüyorum da biraz alınganlık var gibi sanki...

alınganlık degılde bır kusla tavugu bır ınsan akıl ozurlude olsa ayırtedebılır..degıl mı ? :)
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Ocak 20, 2008, 03:11:26 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Sevgili kardeşlerim altı üstü bir fıkra ayrıca yaşlı bir yahudi kadından söz ediliyorki ben bu fıkrada kesinlikle her hangi bir hakaret görmüyorum.
Burada mantık arayamayız ama komik aynı zaman yaşlı kadının üçüncü çocuğuna söylediği sözler  insanlara güzel bir mesaj gönderiyor 'Canım Melvin'im, annesini mutlu etmeyi bilen tek evladım sensin. Herşeyin büyük maddi hediyeler olmadığını gösterdin.' Anlıyoruzki kadın her ne kadar papağanı tavuk niyetine yediysede her şey maddiyat değildir......

Benim bildiğim sayısız Temel ve Dursun fıkraları var.Gerçekten karadenizliler bu kadar şapşalmıdır tabiki kesinlikle değildir.Aslında kim karadenizlilerin yerinde olsaydı komşularıyla selamı sabahı keserdi ama tam tersine bu tür fıkralara gülüp geçiyorlar.
Neden ? çünkü adı üstünde fıkra!

Ocak 21, 2008, 12:52:22 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sevgili kardeşlerim altı üstü bir fıkra ayrıca yaşlı bir yahudi kadından söz ediliyorki ben bu fıkrada kesinlikle her hangi bir hakaret görmüyorum.
Burada mantık arayamayız ama komik aynı zaman yaşlı kadının üçüncü çocuğuna söylediği sözler  insanlara güzel bir mesaj gönderiyor 'Canım Melvin'im, annesini mutlu etmeyi bilen tek evladım sensin. Herşeyin büyük maddi hediyeler olmadığını gösterdin.' Anlıyoruzki kadın her ne kadar papağanı tavuk niyetine yediysede her şey maddiyat değildir......

Benim bildiğim sayısız Temel ve Dursun fıkraları var.Gerçekten karadenizliler bu kadar şapşalmıdır tabiki kesinlikle değildir.Aslında kim karadenizlilerin yerinde olsaydı komşularıyla selamı sabahı keserdi ama tam tersine bu tür fıkralara gülüp geçiyorlar.
Neden ? çünkü adı üstünde fıkra!

Sevgili Şemo, karadenizlileri koruman hoşuma gitti :D Tabii ki şapşal değiller, şapşal olmak insanla alakalıdır. O da akıl eksikliğidir ki ayıp olur yargılamak...
Bir karadenizli ile ilgili bir anektot anlatayım sizlere. İki arkadaşım konuşuyorlar, bir tanesi karadenizli diğer nereli bilmem :) Karadenizli olmayan karadenizliye "Ha, ha ha! Sizin aklınız sadece öğlen 12:00 ye kadarçalışıyordu değil mi?!" Gülmeye devam ederken bu arkadaş gevrek gevrek, karadenizli sakince şöyle cevap verdi:
"Benim ki en azından öğlen 12:00 ye kadar çalışıyor. Senin ki hiç çalışmıyor ki!!!"
Karadenizli olmayan mosmor ;D ;D ;D ;D
(Gerçek bir olaydır, fıkra değil ;D )
Şemuel özelden mesaj yaz buna yorumunu, olur mu? :D

Ocak 28, 2008, 12:09:01 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

heheh cok gzl yaa :D