Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Madonna Eurovision  (Okunma sayısı 2367 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 15, 2019, 06:39:04 ös
Yanıtla #10
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

O zaman şöyle subjektif bir bakış açısı oluyor. Ya bu sembolleri kliplere filmlere belirli bir amaç doğrultusunda masonlar yerleştiriyor ya da bu yapıtları yapanlar sembollerle çok uğraşan masonlara bir mesaj verme gayreti içindeler? Dünyanın sonu geliyor, sembolleri çözen Masonlar kurtulsun diğerleri sembolleri bilemeyeceklerinden kendi başlarının çaresine baksınlar?

Bunlar evrensel sembollerdir, tek ezoterik kurum Masonluk değildir. Semboller de Masonluğun ya da Masonların tekelinde değildir.

Her gördüğümüz “tek göz”e masonik sembol dersek hata etmiş oluruz. Bu bir semboldür evet ama masonik değildir.

Sevgi ile kalın
« Son Düzenleme: Temmuz 15, 2019, 06:44:17 ös Gönderen: Surgeus »

Temmuz 15, 2019, 06:48:29 ös
Yanıtla #11

O zaman şöyle subjektif bir bakış açısı oluyor. Ya bu sembolleri kliplere filmlere belirli bir amaç doğrultusunda masonlar yerleştiriyor ya da bu yapıtları yapanlar sembollerle çok uğraşan masonlara bir mesaj verme gayreti içindeler? Dünyanın sonu geliyor, sembolleri çözen Masonlar kurtulsun diğerleri sembolleri bilemeyeceklerinden kendi başlarının çaresine baksınlar?

Bunlar evrensel sembollerdir, tek ezoterik kurum Masonluk değildir. Semboller de Masonluğun ya da Masonaların tekelinde değildir.

Her gördüğümüz “tek göz”e masonik sembol dersek hata etmiş oluruz. Bu bir semboldür evet ama masonik değildir.

Sevgi ile kalın

Ben filmlere ve kliplere sembolleri masonların koyduğunu söylemedim sayın Surgeus  :). Ama kesinlikle ezoterik bir grup ve ya birden fazla ezoterik grup koyuyor olabilir. Ki filmlerde iyilik ön planda anlatılır, egodan kurtuluş gibi şemalar işlenir.(ejderhadan kurtuluşta denebilir  :) ) . Yani ezoterik gruplar insanların uyanmasını, doğru olanı seçmelerini söylemeye çalışıyor olabilirler. Bu mesajları kötücül görürseniz kötücül, iyicil görürseniz iyicil anlarsınız. Ben iyicil anlıyorum. Doğrusu da bu bence.

Ne olursa olsun, (bunu masonlar hazırlamasa bile, belki de bir kısmında onların da payı vardır, bunu bilemeyiz), bu sembollerin çıktığı yerden(her kimse ve ya grupsa) ezoterik anlatımlarla, ezoterik tüm yapılara birşeyler alttan alttan anlatılıyor.

Velhasılı kelam, bu sembolik anlatımları şeytanlaştırmadan, basitçe, özünde ne anlatıyor o şekilde görmek yeterli olacaktır.

Haksız mıyım sayın Surgeus?

Sevgiler  :)
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Temmuz 15, 2019, 09:34:05 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Hiç bir zaman, hiç bir şeye siyah-beyaz olarak bakmamışımdır. Ya da hatırlamıyorum böyle bir bakış açısı ile her hangi bir şeyi değerlendirdiğimi.  Burada da basit bir tespit yaptığımı zannediyorum.
        Her şeye rağmen, söz konusu klibin bazı mesajlar vermiş olabileceğini düşünüyorum.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"