Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "G" nin Anlami  (Okunma sayısı 93777 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 02, 2009, 07:35:42 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Sayın Naacal ve Sayın Lucifer,
Evrenin yaratılışı fiziğe mi yoksa matematiğe mi dayanır gibi bir tartışma olmamalı kanımca. Çünkü Tanrı'nın ikisine de ihtiyacı yoktur.Bu iki bilim dalı insanlar içindir ki ,yaratılışı ve kainatı kavrayabilsinler diyedir...İnsanoğlu hala daha çok ilkel. Eminim ki ,Yüce Mimar bunları tartıştığımız için üstümüze gülüyordur.O ' ol der' ve olur.Neden, ne zaman, kaç diye kavramlar yoktur(;tabi kendisi için).İnsanoğlu içindir bu soruların hepsi...Tanrı çok gizli çalışır, ne olduğunu anlamazsın.Sonsuz varlık kaynağıdır ki hem gazabı hem rahmeti içinde barındırır,bipolarite çarpıcıdır.Düşündükçe aklını yersin, hesap soramazsın. Zavallı bebek anasından kanserle doğar, hesap soramazsın:İşte canım anası buna gebeyken falanca ilaçları kullanmış da ,bu da böyle olmuş.Eeee kullanmasaymış şimdi çeksin cezasını da yalnız cezayı zavallı bebek çekmektedir.Eeeee ne olacak canım bu bebek de öbür dünyada cennete gidecek!!! Yok ya böyle mantıksızca bir adalet sistemi olabilir mi? Cevap yok. Hal böyleyken G 'nin tartışılması hakikaten komik geliyor bana. Türkiye'de yaşarken Arabik düşünce tarzının ve yaşantı tarzının bizlere ve çocuklarımıza dayatılmasının sancısını çekiyoruz.Ne adına? Cennet abi cennet.Herifler cenneti müjdeliyor sana...Sen hastasın ve fakirsin ama önemli değil sen türbanını tak, namaz kıl risaleleri oku, öbür dünyada güzel ,sağlıklı ve zengin olacaksın,Muhammet seni haremine alacak,Şol cennetin ırmakları vs., vs., vs. Al sana G, işte al sana G.Görüldüğü üzere Türkiye'nin G'den çok daha önemli konuları mevcuttur.Sizden ricam bu forumda lütfen bunlar tartışılsın.Yeşil yayın organlarının cihat ilan ettikleri masonluk değildir düşmanımız.
Saygılarımla

Şubat 02, 2009, 07:51:22 ös
Yanıtla #41
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çünkü Tanrı'nın ikisine de ihtiyacı yoktur.

Tanrının bile gücü içinde değildir, bir şeyleri yapmak için insana ihtiyaç duyar.
kant.

Şubat 02, 2009, 08:55:43 ös
Yanıtla #42
  • Aktif Uye

Realist yaklasımlar guzel :)

Şubat 03, 2009, 09:06:01 öö
Yanıtla #43
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn ozak1977
ben kendi adıma mesajınızı cevaplamak istiyorumki, evrenin yaratılışını ve varoluşunu ve bu dongu içinde olanları matemati ve fizik ve daha bir çok onemlı bılım dallarına yonlendırme cabası benden kaynaklanan bır olgu olmayıp illuminati gorusu olduğunu opncelikle bıldırmek ısterim. tabikide g nın anlamından cok onemli sorular cevaplandırılmalıdır bunun bılıncınde olup sizede g nin altında bir mesaj sayfasında tartıştığımızın dıkkatını cekmek ısterım. unutmayınki uye arkadaşlarımız ve ben diğer bolum başlıkları altında daha onemlı sorularıda tartısmakta ve fıkır alış verişinde bulunmaktayızdır.
burdaki insanların çoğu illuminati ve masonluk hakkında kendınce araştırmalar yapıp ve bu forum sayesındede bilgi edınmeye çalışmaktadır.  kimisi mason olmadığı halde mason gıbı yasamayı oğrenmeye calışmaktadr.
saygılarımla

Şubat 03, 2009, 07:35:16 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Sayın Lucifer,
Niçin lucifer? Kendinizle bağdaştırdığınız nedir? Tabi G konusunda olduğumuzdan dilerseniz cevaplamazsınız.
Saygılarımla

Şubat 03, 2009, 09:08:39 ös
Yanıtla #45
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Ozak1977
sizinle bağdıştırmak gibi bir dusunceyle soylemiş değildim. sadece yazdıklarınız vede fıkırlerınız gercekten benım dusunduğum sekılde olmasıkı daha onemlısı yorumlarınız ve bılgılerınızden bu konu hakkında daha geniş bilgilere sahip olduğunuz dusuncesındeyım
saygılarımla

Şubat 05, 2009, 01:23:22 öö
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Net bir yanıt aramak bu platformda biraz zor sanırım saygıdeğer üyeler.. Çünkü herkesin konu hakkında araştırmaları,okuduğu kaynaklardan edindikleri bilgileri ve buna istinaden oluşan fikirleri var..

Bildiğimizi başkasına dikta etme niyetinde ve ortaya söylenen cevapları çürütme yoluna gitmeyelim..

İlk başta söylediğimin tam tersi bir fikiri okudum geçenlerde.. Bazı arkadaşlar gibi bunun Geometriden geldiğini pergelin içinde olmasının ise buna işaret ettiğini söylüyor.. Daha farklı paylaşımları duymak çok hoş..

Tüm saygıdeğer kullanıcılara teşekkürler..

Şubat 24, 2009, 07:10:33 ös
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Bencede sayın MASON'dan cevap alsak daha iyi olur

Şubat 17, 2011, 03:28:47 öö
Yanıtla #48
  • Aktif Uye

Sn.Adam'ın yaptığı gibi bende gezinirken bu eski başlıkla karşılaştım tekrar okudum tüm yazılanları ve mason olan üyelerimizden hiç bir cevap gelmediğini gördüm. Bu konuyu açan üyemizde sanırım cevabını alamadı.

Şubat 17, 2011, 05:40:34 öö
Yanıtla #49
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bende bu konuya küçük bir ekleme yapmak istiyorum. Bana gôre  G sadece bir harf değil. Öyledirki felsefik yönden bakarsak eğer konuya, G her Masona gôre farklı bir anlam taşır. Bu G harfini hayatımızın neresine koyduğumuza bağlı.

Saygılar
İmza -M-