Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ses kesen virüs :(  (Okunma sayısı 6245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 13, 2014, 05:24:10 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Arkadaşlar bilgisayarın sesini kesen bir virüsle başım belada super antispyware kurup tarattım esed nod 32 denedim önce temizlenmiş görünüyor sonra tekrar ortaya çıkıyor mebroot virüsü müdür diye düşünüp mebroot cleaner indirdim o da işe yaramadı...   :(

Temmuz 13, 2014, 05:38:24 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Yillardan beri norton adli programi kullanmaktaydim,son zamanda ise avast kullanmaktayim.

Bilgisayarinizin sesini kestigine gore basit bir virus olmasa gerek.

Saygılarımla
Adequatio intellectus et rei

Temmuz 13, 2014, 09:54:14 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Samuray Birde rus menşei Kaspersky i deneyin ben bütün bilgisayarlarımda kullanırım. İnternet security versiyonu 30 günlük deneme verir.
Concordia Res Parvae Crescunt

Temmuz 14, 2014, 05:20:50 ös
Yanıtla #3

Sn. Samuray Birde rus menşei Kaspersky i deneyin ben bütün bilgisayarlarımda kullanırım. İnternet security versiyonu 30 günlük deneme verir.

Hocam Kaspersky bilgisayar kasma durumunu çözdü mü? Avast kullanıyorum 3 yıldır her gün iki defa güncellemeden geçiriyorum gayet güzel bir uygulama...
Tanrı'nın yardımı ve kendi gayreti ile...

Temmuz 14, 2014, 05:22:37 ös
Yanıtla #4

Arkadaşlar bilgisayarın sesini kesen bir virüsle başım belada super antispyware kurup tarattım esed nod 32 denedim önce temizlenmiş görünüyor sonra tekrar ortaya çıkıyor mebroot virüsü müdür diye düşünüp mebroot cleaner indirdim o da işe yaramadı...   :(

Virüsün tam adını  verirseniz sizin için araştırmaya başlayabilirim... Tespit edilen dosyayı incelenmesi için Esed Nod 32 ye yolayın güncelleme yollasınlar... Ayrıca virüse nereden bulaştığınızı da söyleyin de girmeyelim uzak duralım...

Saygılarımla...

Temmuz 14, 2014, 10:38:01 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Öncelikle Bitdefender ve Panda Internet Security isimli antivürüs programının lisanslı sürümüyle bilgisayarınızı tekrar taratın.Bu iki antivürüs programının virüsü sileceğini düşünüyorum. Bu programlarda işe yaramazsa Combofix'i kurmanızı öneririm. Eğer bunlarda soruna çözüm olmayacaksa bilgisayarınıza sıfırdan C'yi ve D'yi silerek format atmayı deneyiniz.  :)
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2014, 10:47:00 ös Gönderen: Equilateral Triangle »

Ağustos 04, 2014, 04:33:52 ös
Yanıtla #6

Öncelikle Bitdefender ve Panda Internet Security isimli antivürüs programının lisanslı sürümüyle bilgisayarınızı tekrar taratın.Bu iki antivürüs programının virüsü sileceğini düşünüyorum. Bu programlarda işe yaramazsa Combofix'i kurmanızı öneririm. Eğer bunlarda soruna çözüm olmayacaksa bilgisayarınıza sıfırdan C'yi ve D'yi silerek format atmayı deneyiniz.  :)

virüs bulaşan bilgisayara format atmaya karşıyım nokta vuruşlu virüs temizleme varken nükleer atıp herşeyi yok etmeyelim...

Ağustos 05, 2014, 03:29:57 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Format at.

Şakaydı :) Norton en etkili çözüm olmuştu her zaman benim için.

Ek olarak bunu yapan ya virüs değilse?  Ses driver güncellemesi yapınız.

Sevgiler.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Ekim 15, 2014, 12:43:21 öö
Yanıtla #8
  • Yeni Katilimci
  • *

Sn. Samuray,

Combofix adındaki programı kullanarak zararlı yazılımlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Saygılarımla.