Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bu ne şimdi ABD ?  (Okunma sayısı 7431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 14, 2021, 08:40:34 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Alıntı
Yani sevgili Dostum biz eger demokrasinin isledigi , kanunlarin uygulandigi herkesin kanun önunde esit oldugu bir Türkiye istiyorsak,  tarihimizle yüzlesmek ve hesaplasmak zorundayiz .

Ramazan bayraminiz mübarek olsun.

Yukardaki söylevine katılıyorum . Anlamadığım öldürülen o kadar Büyükelçilerin suçu neydi ?

Saygılar sevgili Dostum ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 14, 2021, 10:57:58 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Yani sevgili Dostum biz eger demokrasinin isledigi , kanunlarin uygulandigi herkesin kanun önunde esit oldugu bir Türkiye istiyorsak,  tarihimizle yüzlesmek ve hesaplasmak zorundayiz .

Ramazan bayraminiz mübarek olsun.

Yukardaki söylevine katılıyorum . Anlamadığım öldürülen o kadar Büyükelçilerin suçu neydi ?

Saygılar sevgili Dostum ...
Büyük elçilerimizin ve ailelerinin elbette zerre suçu yoktu. Nasıl başladığı ve nasıl bittiği de önemli bu olayların. Ama bunda bile empati gerekli diye düşünüyorum. Yüzbinlerce insanını sürgünle kaybetmişsin. (Evet, sürgün çare gibi gözükmüş olabilir, her ne kadar son çare olmasa da). Hem de açlık vs.sebeplerden! Bir kısmı da çocuk ve bebek! Asla sonrasında suç işlemeni meşru kılmaz ama hangimizin gözü dönmez ki böyle bir acı yaşasak yada yaşasa ailemiz, atamız. Yunan'a, Kürt'e, Rum'a vs.bundan dolayı değil mi bu milletin öfkesi. Yanlışlıkla başlayan doğru asla olmuyor. Ama bizlere düşen derin muhakeme ve empati.
Saygılar.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Mayıs 16, 2021, 01:41:35 ös
Yanıtla #12

Benim de anlamadığım neden bu gözü kapalı zinhar ama zinhar biz öyle bir şey yapmadık yapmayız biz öyle kutlu öyle kutsiyiz ki asla öyle bir şey yapmış olamayız bla bla söylemi