Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bilgi Kitabi  (Okunma sayısı 110093 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 29, 2008, 07:11:36 ös
Yanıtla #60

Neden sorulduguna baglidir. İsterseniz bu baslik altinda yazismaya devam etmek bana gore uygun degil ve bu yuzden de baska bir baslik altinda ornegin bir sohbet bolumunde devam etmeyi oneririm :D

Bu arada birsey daha gittigim ilkokulu ogrenmek isteyen ilk defa sizin gibi biriyle karsilastigim icin milli oldunuz :) Ama sanirim Forum uzerinde kisisel bilgiler vermekten ziyade yani gereksiz mevzulardan bahsetmeksizin buna kendi yasamimiz da dahil akip gecen zamani dolu dolu gecirmek gerekliligine inanirim. Tavsiyem olsun ;)

Mademki cok merak ettiniz soyliyeyim ama forum uzerinden degil size ozel bir davetiyeyle bildiririm :D 
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2008, 07:17:20 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 29, 2008, 07:41:01 ös
Yanıtla #61

Bu arada bir not olarak belirteyim; merakinizi gidermek icin :D Ogretmen cocugu oldugum icin Babamin Okulunda basladim. Umarim isinize yarar ;)   

Ağustos 29, 2008, 07:58:35 ös
Yanıtla #62
  • Uzman Uye

Bu arada bir not olarak belirteyim; merakinizi gidermek icin :D Ogretmen cocugu oldugum icin Babamin Okulunda basladim. Umarim isinize yarar ;)   
Ne tesadüf benim babamda eğitimci :)

Ağustos 29, 2008, 08:28:59 ös
Yanıtla #63

Ne tesadüf benim babamda eğitimci :)

Hosgeldin abi :) uzun suredir yoktun nerelerdeydin? En son duydugumda satanistler pesinden kosuyorlarmis :D

Biliyorum, tesaduf ya ayni yilin cocuklariyiz da ..

Ağustos 30, 2008, 10:03:38 öö
Yanıtla #64

Sn. Zarathustra,

Siteyi inceledim.Tam bir şarlatanlık ve sahtekarlık sitesi.Oradan buradan toplanmış karman çorman bilgileri bazı eklemeler yaparak en üzücüsüde Mevlana adını kullanarak harmanlayıp mühim bir esermiş gibi sunmuşlar.

Bilgi Kitabı ile ilgili bir kaç şey yazmak isterim.Bu tip bir kitabın zamanı gelince ortaya çıkacağı bazı  kaynaklarda geçer ancak bunun gerçek olup olmadığı ancak ortaya çıktığında anlaşılabilecektir.Kitabı yazdıran sitede belirtildiği gibi Alfa veya Beta isimli tesirler değildir.Yazan da bu vakıfın mensupları değildir.Kitap diye sundukları şeyin ve içinde yazılanların adı geçen esas Bilgi Kitabı ile uzaktan yakından alakası yoktur.Siteye ve içeriğine itibar edilmemesini tavsiye ederim.

Saygılarımla,

Pardon daha once bu yaziyi okumus ve gerek Site hakkinda gerek Bilgi Kitabi ve Mevlana Dernekleri hakkinda bir on bilgiye sahip olamayisimdan dolayi pek onemsememis olabilme ihtimalini goz onunde bulundurarak daha yeni Konuyu incelerken Sayin Mysticin bu yazisina gozum takildigindan her ne kadar Bilgi Kitabi konusunda dun son noktayi koymama ragmen durumu acikliga kavusturmak adina bir yanlisin duzeltilmesi gerekliligine inaniyorum.

Sayin Mystic; biliyorsunuz ki herkesin goruslerine Siz de dahil olmak uzere katilip katilmama olayini bir tarafa birakmak adina sonsuz saygimin oldugunu yinelemekle birlikte kendimce gozlemledigim kadariyla ortada herhangi bir art niyet ya da baska bir olumsuz amac pesinde kosulmasi gibi bir durumun gozukmedigi ve Mevlana'nin Enkarnesi konumunda bulunan Sayin Bulent Corak Hanimefendinin bahsi gecen Site'yle zanettiginizin tersine ski bir iliskisi ve yakinligi soz konusunun oldugu ve kendimden yola cikarak bu olaya yakinen taniklik eden bir kisi olarak bu Siteye basvurdugumda Mevlana Derneklerine yonlendirildigim ve Bilgi Kitabinin bu yolla bana ulastirilmasi goruyorsunuz ki her yonden birbiriyle yakin temasta bulunuldugu ' gercegi' ortaya cikmaktadir.

Sanildigi gibi ne bir sarlatanlik ne de bir sahtekarlik sitesi degildir. Arti bahsi gecen Kitap ( yani zamani gelince ortaya cikacak olan Kitap ) Bilgi Kitabidir.

Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2008, 10:07:58 öö Gönderen: Sevil »

Ağustos 30, 2008, 02:27:41 ös
Yanıtla #65
  • Ziyaretçi

Zamanı gelince ortaya çıkacak olan kitap ne yazık ki bu bilgi kitabı değildir.Gerçek bilgi kitabı Dr.Bedri Ruhselman tarafından alındı, çok yüksek bir boyutla kurulan bağlantıyla alındı, dünyayı değiştirecek bilgiler olduğu söyleniyor, ama Bedri bey o kitabın ancak zamanı gelince açılmasına karar verdi, yada bilgiyi yollayanlar öyle istedi. Bedri beyin kitabı şu an istanbulda bir noterin kasasında kilitli, 3 emanetçisi vardı, 1 i öldü, diğeride ölünce, yani tek kişi kalınca, yada, Bedri beyin bahsettiği kriterdeki kişi ortaya çıkınca o kitap açılacaktır.Araştırdığım kadarıyla da şu anda mevlanacılar olarak kendilerinden bahsedenlerin elinde bulundurduğu bilgi kitabı da aslında öle çok da gözardı edilecek birşey değil bildiğim kadarıyla Orion kaynaklı sağlam bir obsesyon bu cemiyete giren gücünü Sn Bedia Çolak hanımefendiye teslim etmiş oluyor ve dolayısıyla Orion'un hizmetine giriyorsun tabi ben kendi gücümü irademi kendim kontrol etmeyi tercih ederim bu tercih meselesidir neyse demek istediğim gerçek kitap değil ama atmasyon bir kitap da değil diğer ruhsal tebliğler gibi ve dahası sağlam bir obsesyon araştırdığım kadarıyla...

Ağustos 30, 2008, 02:36:12 ös
Yanıtla #66

Zamanı gelince ortaya çıkacak olan kitap ne yazık ki bu bilgi kitabı değildir.Gerçek bilgi kitabı Dr.Bedri Ruhselman tarafından alındı, çok yüksek bir boyutla kurulan bağlantıyla alındı, dünyayı değiştirecek bilgiler olduğu söyleniyor, ama Bedri bey o kitabın ancak zamanı gelince açılmasına karar verdi, yada bilgiyi yollayanlar öyle istedi. Bedri beyin kitabı şu an istanbulda bir noterin kasasında kilitli, 3 emanetçisi vardı, 1 i öldü, diğeride ölünce, yani tek kişi kalınca, yada, Bedri beyin bahsettiği kriterdeki kişi ortaya çıkınca o kitap açılacaktır.

Anladim. Demekki bu Kitap hakkinda soylenilen sey dogruymus. Peki ne zaman İnsanliga sunulacak? Yani Bedri Beyin bahsettigi kisinin ortaya cikmasi derken ne kastediliyor?
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2008, 02:42:18 ös Gönderen: Sevil »

Ağustos 30, 2008, 02:52:02 ös
Yanıtla #67
  • Ziyaretçi

aslında cevabı verdim ama bir daha yazıyım 3 emanetçisi dediğimiz varisçilerden izin alınmadan bu açılamayacaktır büyük ihtimal tek varisçi kaldığında açıklanacağı umuluyor çünkü o tek kişinin de ölmesiyle sır olarak kalır kitap.Başka bilinen birşey de Bedri beyin bahsettiği kriterlerde bir kişi ortaya çıktığında bunu açıklayacaktır.Bu konu hakkında çok sınırlı bilgi var...

Ağustos 30, 2008, 02:59:58 ös
Yanıtla #68

aslında cevabı verdim ama bir daha yazıyım 3 emanetçisi dediğimiz varisçilerden izin alınmadan bu açılamayacaktır büyük ihtimal tek varisçi kaldığında açıklanacağı umuluyor çünkü o tek kişinin de ölmesiyle sır olarak kalır kitap.Başka bilinen birşey de Bedri beyin bahsettiği kriterlerde bir kişi ortaya çıktığında bunu açıklayacaktır.Bu konu hakkında çok sınırlı bilgi var...

Anladim ama yaniltici olabilme ihtimali de soz konusudur. Nerden biliyoruz Dogru Kitap oldugunu? ayrica zamani gelince Dunyaya sunulmus bir Kitap var zaten ve senin de belirttigin gibi Bilgi Kitabinda yeralan Bilgiler de hafife alinacak turden degil. Hem zaten bunu Zaman gosterecektir. Sonra Kitabin dogrulugu ancak bu Kitabin yayinlanmasiyla birlikte anlasilacaktir.

Gene de vermis oldugun bilgiler icin Tesekkurler.

Ağustos 30, 2008, 03:07:31 ös
Yanıtla #69
  • Aktif Uye

O kitabin dogrulugu eger kesin degilse bu kitabin da dogrulugu kesin sayilmaz bence. Mevlana ile alakali bir dernek yayinliyor diye illaki dogru olacak diye birsey soz konusu olamaz herhalde. Degil mi?