Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mozart'ı Masonlar mı öldürdü?  (Okunma sayısı 16902 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 14, 2007, 05:21:19 ös
  • Ziyaretçi

Dünya müzik tarihinin en müthiş yeteneklerinden biri olan Wolfgang Amadeus Mozart'ın masonik sırları açığa vurduğu için masonlar tarafından öldürüldüğü iddiasına siz nasıl bakıyorsunuz?

Haziran 14, 2007, 05:35:40 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Einsof,

Konu "Masonlukla ilgili soru ve cevaplar" bolumune tasinmistir.

Iddanin uzerinizde kalmamasi icin, kaynagini ve aciklamasinida yayinlarsaniz sevinirim.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 14, 2007, 05:41:55 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sevgili Mason..
İddianın kaynağı tahmin edeceğiniz gibi bu zamana kadar okuduğum antimasonik yayınlardadır,ama yine bu sitede üyeliği olan bir arkadaşıma söz verdiğim için sözkonusu kitapların ismini yazarının adını basit tartışmalara alet etmemek için yazamayacağım..
Siz biliyorsunuz zaten uzatmanın anlamı yok..
Sevgilerimle..

Haziran 14, 2007, 05:50:55 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Hahah dur tahmin edeyim...
Ama zaten herkes tahmin ediyor KAYNAGI artik. Bu zamana kadar okudugum dediklerinizi de eminim son zamanlarda elde etmisinizdir. HEr seferinde baska birinin gelip sizi kurtarmaya calismasindan belli oluyor ::) Piyon gibi ileri suruluyor gibi bir havan var ;) Satranc bilir misin? AMa o gavur oyunudur ;D
Forumlarda tarikat kurmussunuz resmen obicilik yapiyorsunuz, bir de masonlara laf ediyorsunuz. Utanin....
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 14, 2007, 05:52:07 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

'İmparator olmak istiyorum'

"İmparator olmak istiyorum

Silkelemek istiyorum Doğu'yu,

Titretmek istiyorum Müslümanları,

Konstantinopolis benim olmalı..."

Mozart bildiğim kadarıyla Türk düşmanıydı bu sözler muhtemelen ona ait lakin buradaki Mason arkdaşlardan birisi Mozart ın "Sihirli Flüt" ü ile Mason luk arasındaki bağı açılayabilirmi var mı böyle bir bağ?

Haziran 14, 2007, 05:53:07 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sn.Mason
Bu arkadaşa gerekli uyarıyı yapmışsınızdır umarım,hakaretten başka birşey bilmiyor..Asi nickli üyeyi kastediyorum

Haziran 14, 2007, 05:53:43 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Alıntı
Forumlarda tarikat kurmussunuz resmen obicilik yapiyorsunuz, bir de masonlara laf ediyorsunuz. Utanin....

Kimmiş tarikat istersen seninle satranç maçını bende yaparım sürekli Einsof u savunur pozisyona sen gibiler yüzünden düşüyorum arkadaşım kime diyorsan onu hedef al çoğul kullanma!!!

Haziran 14, 2007, 05:54:40 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

satranca bende varım..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 14, 2007, 05:55:40 ös
Yanıtla #8
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Einsof ve LuckyEye

Sizi anliyorum. Deger verdiginiz kisiyi ve korudugunuz degerleride anliyorum. Iddanizi aciklamamak elbette sizin tercihinizdir. Fakat bu durumda yaptiginiz iddayi aciklama hakki bana gecer. Yapmis oldugunuz idda su sekildedir.

"Mozart "Magic Flute" isimli semfonisi ile Masonik sirlari aciga verdiginden dolayi, Masonlar tarafindan
oldurulmustur."

Iddanin asli bu sekildedir. En azindan o parcayi dinlemis olmanizi dilerdim cunku bu iddanin cevabi cok basittir: Magic Flute isimli sarki enstrumentaldir. Mozart tarafindan yazilmis hicbir sozu yoktur.

Daha sonra, bu semfoniyi, opera ve diger amaclar icin kullanmis olan insanlar, sarkiyi istedikleri yone cekmis ve farkli yorumlamis olabilirler. Fakat bu, Mozart i hicbir sekilde sorumlu tutmaz.

Sozlerimide cok sevdigim Kardesim Mozart`in "Magic Flute" isimli sarkisi ile bitirmek istiyorum.

Saygilarimla

« Son Düzenleme: Haziran 14, 2007, 05:59:44 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 14, 2007, 05:56:54 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sn. Mason siz de sirlari aciga vurdunuz sizi de oldurmesinler? hahahahahhahhaha :D

Komplo teorisi mi lazim? Buyrun size komplo teorisi :D

Baska bir topicte Sn. SublimePrince klasik muzik sevdigini soyluyor. Hemen birisi cikiyor, zarf olsun diye en cok hangi bestekarlari sevdigini soruyor, yolunu yapiyor. Sonra ertesi gun ne hikmetse siz o bestekarlardan birinin adina baslik acip ithamda bulunuyorsunuz... Hahah ve herkesi bu oyunlari goremeyecek kadar aptal saniyorsunuz.
Yazik yahu... Basklarinin fikirlerini sizin adinizdan gondermesi ne kadar alcaltici bir sey...

Sizi basin sozcusu ilan ediyorum  ::)
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2007, 05:59:46 ös Gönderen: Asi »
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.