Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BEDELLİ???????  (Okunma sayısı 8771 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 01, 2011, 02:26:28 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Türkiye'deki her siyasi kurumsal yapı, Türk insanının gelişmesini önlemek amacıyla sorun çözmek için değil sorun üretmek için kurulmuş gibi duruyor. Askeri yapı da bu şekilde icraatlar ve yeteneklerle donatılmış. Bu özelliğini koruyabilmesi için de dayak, hapis, idam, komşular ne der gibi korkutucu kavramları kullanması gerekiyor. Bedelli çıkmasının insanların zoruna gitmesinin asıl nedeni de ben askerde o kadar dayak yedim bot yaladım sıran gelince sen de yiyeceksin mantığıdır. Aksi takdirde terörle mücadelede sınıfta kalmış bir organizmayı insan kaynağıyla, duygusal gösterilerle ve parayla desteklemeye devam etmenin bir espirisi kalmadı.

Ki terörle mücadelede tam cahilliğini ve ödlekliğini atmış coğrafyayı ve silahlı çatışmayı çözmüş kişiler teskereye gidip cahil ve ödlek insanları çatışma ortamına sokmanın ve bu cahil döngünün 30 yıldır gelişmeden sürdürülmesinin mantıkla izahı da mümkün değildir. Burdan çıkartılabilecek sonuç askeri kurmayların geri zekalı olduklarından tutun da, terör biterse yiyecek ekmek bulamayız korkusuyla terörü bilinçli olarak yok etmeyerek vatan hainliğine kadar uzanabilir.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2011, 02:47:37 ös Gönderen: Masor1976 »

Aralık 01, 2011, 04:19:34 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın Masor1976 ,

Militarist biri değilim öncelikle bunu belirtmek isterim, fakat türk ordusununda benim şahsi fikrime göre laikliği en iyi uygulayan kurumdur en azından vatani görevimi yaptığım Ankara da gördüğüm bu, devlet ciddiyetinin en güzel uygulandığı (yada uygulanmaya çalışıldığı) kurum farklı şehirlerde durum nasıl bilemem ...
TSK terrörle mücadelede sınıfta kalan bir kurum değildir 3-4 kere terrör örgütünü bitirmiştir fakat yeni katılımların önünü kesemediklerinden bu zamana kadar söz konusu örgüt gelmiştir...
dünya üzerinde kendilerine özgürlük savaşcısı yada farklı isimlerle savaşan dünya milletlerince terrör örgütü sınıfına dahil edilen bir çok örgüt vardır bu konu çok geniş olduğundan kısa kesiyorum ...
her kurum içinde olduğu gibi TSK nın içinde yozlaşma irticai faliyetlerde bulunanlar olabilir bunların temizlenmesiyle TSK Atatürk milliyetçiliğine hizmete devam edeceği görüşündeyim....
Sonuç olarak Adalet önemli bir kavramdır , üniversiteden mezun olur olmaz askerliğe başvuru yaptım , istesem ertelememde mümkündü yada kaçmak , ben bunun yerine askere gitmeyi tercih ettim , islama inanmam, Atatürkçü ideolojideki okullardan mezun oldum genelde ,
askerde beni etkilen birşeyi anlatmak istiyorum , bir gün nöbet tutarken amcanın birisi geldi içeri girmek istedi daha kapıda buyrun beyfendim... derken sarıldı ağladı evladım diye , kendi oğlu doğuda çatışırken hayatını yitirmiş birisi , adamın arabasıda vardı , yani çok kötü durumda biri gibi değidi...
siz bu amcaya hangi yüzle bedelli askerlikten bahsedebilirsiniz ? bende o kadar yüz var derim diyorsanız diyecek birşey bulamıyorum...

Aralık 01, 2011, 04:37:06 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın 418 duygusal yaklaşım insanın mantıklı düşünmesine mani olur. İnsan bir Türk olarak TSK'nın başarısız olmasını kabullenemiyor ister istemez. Türkiye'de irticai faaliyet yoktur. İrtica ile kast edilen islami kimlik ise  bir islami direniş varolmuş olsaydı bunun önünde TSK  da dahil hiç bir güç ezilmeden duramazdı. Ki günümüze kadar hiç bir islami kimlik askere kurşun sıkmamış, arabaları ve işyerlerini kundaklamamıştır yani bu tarz bir islami kimlik ülkemizde varolmamıştır. Bazı ithal istihbarat örgütlerinin hizbullah adı altında yaptığı katliamları müslüman türk milletiyle ilişkilendirme çabası ve korkutusuyla irtica terennümleriyle millete baskı yapma özgürlüğü kazananlar ve millete zulmedenler mevcut oldu. Bunların her kez farkında. Yani işin Türkçesi sanal bir irtica korkusunun peşinden koşmaktan gerçek bir terör örgütüyle uğraşma enerjisi bulamadılar.

Saygılarımla.

Aralık 01, 2011, 04:47:39 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sayın Masor1976,

insan hayatına 30 bin tl biçerseniz o amca zaten satar arabasını öderdi eminim insan hayatına fiyat biçmek ne derece doğru ?
bunu mantık kabul edermi ?
ayrıca , irtica sadece islam inancında olan insanlar için geçerli bir kavram değildir farklı dini inançlar içinde geçerlidir geriye götüren fikirlerde irtica'nın içine girebilir bu geniş bir konu farklı bir başlık altında sohbet konusu bu konu sadece türkiyenin konusu değil geçmişe giderseniz osmanlıdada sorundu bu irticai faliyetler içeren dergahlar tarikatlar vs.. osmanlı dönemindede kapatılmıştır...
kaldı ki irtica sözcüğü yanılmıyorsam fransızca kökenlidir...

Saygılarımla,
418

Aralık 01, 2011, 05:01:11 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sayın 418 bazı şeyler isteyerek yapılmalı.. Zorlamakla yaptırılması ve verim alınması imkansızdır. Örneğin matematik, spor gibi kavramlar yetenek ve arzusu yoksa boş yere çocuğa baskı yapmak ve işkenceden farksız bir eğitim olur. Askerlik de böyle bir kavram. Askerlik için sadece erkek olmak yetmemeli. Askerlik için fiziksel ve ruhsal anlamda o mesleğe uygun kriterler olmalı. Çatışma bölgesinde görev yapacak insanları özel seçmek gerekir vb. Yani bilgisayarla atama saçma bir mevzu. Örneğin ben 48 kilogram gittim askerliğe ve  ayakta zor duran bir tipken komando eğitimi aldım zorla.  TSK da çok fazla saçmalık var günümüz şartlarında psikoloji, sosyoloji vb pek çok gelişen mantık,ilim ve irfandan mahrum bir kurum. Ve erin TSK bünyesinde ufacık bir değeri kıymeti yoktur. Ben teskereye evine gidemeyen çocuklar gördüm yol parası olmadığı için. Aramızda para toplayıp biletini aldığım çok teskereci oldu. Bedelliden önce erlere asgari ücret ve ssk bağlanmalı TSK nın ilk yapması gereken konu bence budur. Bedelli de 200-500 bin dolar civarında olabilir ve her yaştan zengin çocuğu faydalanabilir; bunlardan gelen paralar özellikle terör bölgesinde çatışmaya girecek yüksek maaşlı özel birlikler oluşturmakta kullanılabilir. Yani o zengin çocuklarının zaten askerlikte pek bir fonksiyon ve faydaları yoktur. Böylece iş hayatı da duraksamamış olur. 

İrtica kelimesine anlam biçmek zor biz terörizm başkaldırı diyelim soruna. Dini ve milliyetçi kurumlardan terörist başkaldırılar çıkmıştır fakat bunun temel nedeni bu kurumlara sızan yabancı istiparatçılardır. Yani yapılan tüm başkaldırılar din ve dindar kesimle alakasızdır. Birilerinin düğmeye basıp harekete geçirdiği uluslararası istihparat operasyonlarıdır.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2011, 05:10:13 ös Gönderen: Masor1976 »

Aralık 01, 2011, 05:55:40 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn Karahan,

Öncelikle sizin oğlunuz -ki şimdiden hayırlı tezkereler dilerim- benim için askerlik yapmıyor. Bu mantık hatasını evvela düzelteyim. Anayasal olarak tum yurttaşların siyasal bir ödevi olan vatan hizmetini TSK bünyesinde tamamlıyor. Anayasanın ilgili düzenlemesi şöyledir:

V. Vatan hizmeti

MADDE 72 . – Vatan hizmeti, her Türkün hakkı ve ödevidir. Bu hizmetin Silahlı Kuvvetlerde veya kamu kesiminde ne şekilde yerine getirileceği veya getirilmiş sayılacağı kanunla düzenlenir.

Dikkat ederseniz anayasa zorunlu askerlik hizmetinden değil vatan hizmetinden bahsediyor. Bu hizmet TSKda yapılabileceği gibi başka biçimlerde de gerçekleşebilir. Bu askerlik dısında bir kamu hizmeti olabileceği gibi ekonomik bir tutar da olabilir.

Dolayısıyla benim ne size ne oğlunuza herhangi bir borcum yok. Vatan hizmeti ödevim var ve bunu öyle ya da böyle yerine getirmiş oluyorum.

Saygılarımla.

sn.skullG

Nihayet hukuki gözle bir bakan bir cevap aldım.Benim anlatımım sadece ironiden ibaret sanırım orayı anlaqmamışsınız evet tabiki sizni için askerlik yapmıyor ben nasıl bu vatan için anayasal görevimi yerine getirmiş isem oğlumda aynını yapıyor.bahsettiğiniz anayasal düzenlemede askerlik dışında bu çocuklardan kamunun hangi dallarında hizmet aldıklarını yani vatani görevlerini yaptırttıkları ile ilgilide bir iki ufak örnek verirseniz sevinirimn.Burda kastedilen başka biçimlerdeki ifadesi ucu açık bir ifade o zaman orayı hemen bedelli ile doldurabileriz demektir.Anayasal bir yükümlülüğün üzerinden bu işi herhangi bir amaç gütmeden yapan bu vatan insanlarına bedelli ayrımcılığının yapılması idi benim itirazım ve bozukluğum.Şırnakta çarpışmada şehit olan o mehmetçikte ozaman parası olsa ölmeyecekti dendiği zaman bu uygulamanın ne kadar feci bir şey olduğu gün gibi aşikar.

Parayı ver ölme tercihini insanların önüne getiremezsiniz,benim itirazım buna idi duygularımı ifade ederken yaptığım benzetmeler size göre yanlış olabilir ama benim bugüne kadarda en azından yazılarından tanıdığım sn.skullG  sizin anladığınızı asla anlatmak istemedişğimi anlardı sanırım.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 01, 2011, 06:04:23 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Ya arkadaslar suanda dünyada bir bankalar kirizi yokmu? Bankalara para lazim degilmi? Yani bankalara yeni kredi verip faizi ile beraber yeni gelir kapilarinin acilmasi gerekmiyormu?Peki bu kanun ciktiktan sonra kac bin kisi, kac yüzbin kisi bankalara basvurup kredi alacak?
Siz hala hangi dinin,hangi milletin, hangi vatanin vede hangi Sakarya"nin pesindesiniz?
Ha sunuda söyleyeyim, TSK hicbir zaman dine vede dincilere karsi degildi, onlar herzaman sola, solcular, sosyalislere,"alevilere", iscilere, ve sinifsal mücadele veren kesimlere karsi kol kola idiler, TSK  dincileri ve dini bu saydigim kesimlere karsi kullandi.

Gidin yasadiginiz ülkenin yakin tarihine bir bakin, 12 Eylül fasist darbesinin önderi Kenan Evren kactane okul acmis, kactane cami acmis?
Gidin bakin Fethullah Gülen"in 28 Subat komutanlarina dizdigi nagmeleri bir okuyun, 28 Subati nasil selamladigini ve önünde saygiyla egildigin bir okuyun.

Saygilar

Aralık 01, 2011, 07:53:39 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sonunda  kanunu çıkaranlarda bedelliyi tam benimseyip olduramadılar rüşvet olarak askerliği kısaltma teklifi yapacaklar hey gidi ülkem hey.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 01, 2011, 08:35:27 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

abd başlayan krizi banka krizi olarak algılamak doğru olmaz gayrimenkulden çıkan birşey türkiyedeki bankalarda o sistem yok yani sizin düşündüğünüz anlamda bir transfer yok türkiyedeki piyasalar o kadar gelişmiş değil türkiyedeki bankacılık sektörü en iyi para kazanan sektörülerden biridir...
abd deki zor durumdaki finans şirketleri bankalar vs.. gayrimenkula uzun dönemli yatırım yaptıkları için batmıştır... sistemin çökmesiyle...
ayrıca türkiyede herkez askerlik yapmaktadır terröristler ve terör sempatizanlarıda yapar askerliğini , tsk dine yada farklı ırka  düşman değildir zaten bilinen birşey irtica ile mücadeleyide din düşmanlığı olarak algılanmaması gerektiği görüşündeyim burdaki algı doğru bir algı olmaz sekülerismin orduda hissedilmesi zarar değildir , bu şekilde modern ve kendine güvenen nesiller yetiştirilmesine önem verilir...
bence eğer birilerine ayrıcalık yapılacaksa üniversite mezunu aydın kesime yapılmalıdır, mesela doktora öğrencilerine bedelli uygulanabilir taksit taksit onu bi derece anlamak mümkün , rakamda 30 bin tl üniversite mezunlarına diğerleri içinse 1 ev parası olmalı en az...

Aralık 01, 2011, 09:13:06 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu 72. madde’yi düzenleyen sivri zekalılar, 21. Asırda savaşların artık G3’lü askerlerle değil, teknolojiyle kazanıldığını öğrenip değiştirme zahmetine ne zaman girecekler acaba?
20 yaşında kocaman adamın cebine Tren parası koy, yalla askere…

E komik işte, zorlamı… :-\

« Son Düzenleme: Aralık 01, 2011, 09:16:26 ös Gönderen: agnusdei »
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.