Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bunu da Yapmislar Artik olulerine de saygilari kalmamis ya! Bu Ulke Bolunur Abi!  (Okunma sayısı 4057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 26, 2011, 11:23:31 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

haberin linki : http://www.haberturk.com/gundem/haber/651715-silvan-sehidini-bile-kullandilar

Haberin metni:

Diyarbakır Silvan’da PKK saldırısında şehit olan oğlunu 16 Temmuz’da Tekirdağ’da Şarköy’ün Yörgüç Köyü’nde toprağa veren Ahmet Kaplan bir gün sonra Ankara’dan arandı. Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden aradığını söyleyen bir kişi Kaplan’a “Oğlunuzun adına köy camisine şadırvan yaptırmak istiyoruz. Bunun için 18 bin TL para topladık” diyerek konuyu görüşmek üzere Ankara’ya çağırdı. Kaplan da hemen kardeşi ile birlikte yola çıktı.

Pazartesi günü Ankara’da baba ile amcayı karşılayan 45 yaşlarındaki bir kişi dernek faaliyetlerinden söz edip bir halı fabrikası sahibinin kendilerine destek verdiğini anlattı. Kaplan ve kardeşine Ankara’yı gezdirirken Gökhan’ın annesinin emekliliği bulunmadığını öğrenen dolandırıcı eşinin SGK’da çalıştığını belirterek “Şehit aileleri 10’da 1 ödeme yaparak emeklilik haklarından yararlanıyor” dedi. Ardından sözde eşi ile bir telefon görüşmesi yaptı ve Ahmet Kaplan’a “Bin 880 lira ödenirse işlemleri hemen başlatabiliriz” dedi. Kaplan durumdan şüphelense de memleketteki oğlunu arayarak hemen havale çıkarttırdı ve parayı zanlıya verdi.

Bir ara Kaplan’ın cep telefonunu da alan dolandırıcı namaz kılma bahanesiyle camiye götürdüğü iki kardeş abdest alırken kayıplara karıştı. Durumu Tugay Komutanı’na bildirdiğini belirten şehit babası Kaplan, “Onlar da diğer şehit ailelerini uyaracaklar” dedi. Dolandırıcılara tepki gösteren Kaplan “Eşim oğlunun acısından ölmeye yatmış, benim ayakta duracak halim yok. ‘Oğlunun adına şadırvan yapılacak, adını vereceğiz’ denilince gururlandım. Bizim acımızdan, yaşadığımız bu sıkıntılı günlerden nasıl menfaat sağlamaya çalışıp dolanlandırmaya çalışıyorlar” dedi.

yorum neyim yapamiyorum. diyecek soz yok. boylesi bir adiligin, insanliktan nasibini almamanin da tarifi yok.  :'(  >:(

Artik insanalr sehitlerine bile saygi duymuyorsa onlari kullanarak daha kirklari cikmadan onlarin bu ulusa emaneti olan anne babalarini dolandiriyorsa batar abicim bbu ulke, bolunur de, yerin dibine de gecer. ben diyecek soz bulamiyorum. kimse yetkili ilgili alakali olanlar bu seref yoksunu haysiyetsizleri bir an evvel bulsun, gerekenin misliyle cezalandirilsinlar.

Allah sizi bildigi gibi etsin.

sinir kuplerimle.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 26, 2011, 06:22:22 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sayın Zagzagel paranın dini, imanı, milliyeti olmaz. Para için yaşayan insanın da dini, imanı, milliyeti olmaz. Bu nedenle bu kutsal addedilen değerleri kullanmaktan çekinmezler.

Dolandırıcılık zeka isteyen bir konu. Yani her şahsiyetsiz insan dolandırıcılık yapamaz. Ne kadar haysiyetsizce olsa da zeka ürünü her şey ilgimi çekiyor bu olay da ilgimi çekti. Güneydoğuda askerlik yaparken bize teröristlerin dağda devriye gezen askerler için kurdukları tuzaklardan bahsetmişlerdi gerçekten kıro olarak gördüğümüz kişilerin zekaları beni çok şaşırtmıştı.

Bu kişiler bu tarz olayları para için yapmıyor da olabilirler. Örneğin altında ferrari olan bir kadının her süpermarkete girişinde mutlaka çikolata gibi şeyler çaldığını erkek arkadaşından dinlemiştim. Yani sağlık sorunları olan tipler de olabilir.

Attığınız başlık bence oturaksız duruyor. Türkiye'yi şu ana kadar bölemeyen artık bölemez.

Saygılarımla.

Temmuz 26, 2011, 09:18:35 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Sevgili Zagzagel,

İç sesimi keşke foruma da dökebilsem.Bu tür çirkin olaylar o kadar fazlalaştı ki insanlığımızdan utanır hale geldik. Norveç canisi, Minicik  Samast, Şehit haberleri, barıştan ve estetikten yoksunlaşan yaşamlar  v.s. v.s. ne söylesem bilmiyorum artık. Nutkum tutulduğundan olsa gerek suskunluğum her geçen gün artıyor.

Duygu dolu duyarlılıklarımla,