Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HOLOKOST Gidip Gördüklerim  (Okunma sayısı 10863 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 30, 2013, 08:58:24 öö
Yanıtla #40
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Ne güzel Holokost'dan çık yola var yine ermeni soykırımına... Aman yanlış anlasilmayayim soykırımın basına sahte ekleyeyim.

Ben Türklerin soykırım yapabileceğine inanmıyorum. Çünkü soykırım bir sistematiğe sahiptir. Biz de bu sistematik olmaz, olamaz. Hallederiz abi deriz biz, daha kullanma kılavuzu okumayan ve tum aletleri deneme yanılmaya kullanımını çözen bir ulusun soykırım gibi sistematik gerektiren bir ısı yapması düşünülemez. Ama Tehcir yapmisizdir. Tehcir yani yerinden yurdundan etmisizdir. O yerinden yurdundan koparma sırasında yollarda ölenler olmuştur, kapama yapılanlar olmuştur, ölümden ve topragından kapatılmadan korkanlar biz ermeni değiliz kürduz deyip bu ülkede kalabilmistir, ne katoliği ne ortodoksu aha da eshedu Enla diyerek bakın biz müslümanız müslümana gâvur işkencesi yapmayın diyenler kalmıştır. Biz soykırım yapamayız tehcir yaparız ama. Savaşın olmadıgı yorelerdeki ermenilere bile. Sonra biz Holokost olmasa da Kucuk çaplı pogrom yapmisizdir. Trakya civarlarında ama cok da önemli değildir. Varlık vergilerinde gayrimüslimleri oksurtmus, 6-7 eylül pogromuna imza atmisizdir, ama soykırım asla. Necip bir ulusuzdur, oyle taraklarda bezimiz olmaz. Hiç bir ulusu ezmeyiz, kötü gözle bakmayız. O kapama ermeni kızlarından olan oğullarımızı gâvurun Ali gibi lakaplar vermeyiz.
E peki Holoksttan buraya nasıl geldi bu konu?

Ocak 30, 2013, 11:59:57 öö
Yanıtla #41
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn. skullg

ironi dolu mesajınızda haklısınız. bizim türk milleti her türlü pisliği yapıp suçu hep başkasına atmakta meşhurdur. ortadoğu toplumları özeleştiri kabiliyetinden mahrum oldukları için, ortaya çıkan her türlü kötü sonucun arkasında düşman belledikleri güçleri ararlar. diyelim türkiye'de ciddi sosyal ve siyasi sorunlar yaşanıyor.. suçlusu hep amerika, israil ve yahudilerdir. kimse biz millet olarak şöyle yaptık o yüzden böyle oldu diye düşünmez. kendi nefsini melekleştirip kendisinden olmayan herkesi şeytanlaştıran bir yapımız var.

ancak ben yine de müslüman türk halkının bir halkı soykırımdan geçirebileceğine inanmıyorum..

avrupa bu konuda bizden daha meşhurdur. yapılan katliamların haddi hesabı yoktur..

türkler büyük soykırımlara imza atamaz zira hem o kadar gaddar değildir hem de seküler değildir..

avrupa ve amerikan toplumları kendi menfaatleri için kimseye acımazlar. ahiretsiz toplumlar olduklarından dünyevi yaşam standartlarının kötüye gideceğini anladıkları anda ortalığı yakıp yıkarlar. işte 1. ve 2.dünya savaşı ortada. belki 100 milyon insan öldü ve sorumlusu müslümanlar değildi.

türkler ayrıca tembel insanlardır. çok konuşur ama pratiğe dökemez, hep lafta kalır. kin tutmayı beceremezler, çabuk unuturlar, toplumsal hafıza zayıftır. batı insanı 500 yıl önce yaşanan hadiselerin bile nefretini tutabilirken, türkler 10 sene önce ne olduğunu unutmuşlardır.

aksi olsaydı osmanlı işgal ettiği yerlerde kiliseleri, sinagogları yerle bir eder, gayrimüslimleri zorla müslüman yapardı.

ermeni olaylarını iyi okumak için sağlam bir tarihçi olmanız gerekiyor. eski el yazmalarını, o dönemdeki koşulları, siyasi çalkantıları çok iyi tahlil etmek lazım. bu seviyede olmadığım için bilimsel olarak görüş belirtmiyorum..

murat bardakçı'nın yazdığı Talat Paşa'nın Evrak-ı Metrukesi kitabında  930 bin ermeninin tehcir edildiği söyleniyor. trenlere doldurulup gönderilmişler. yollarda kötü koşullar sebebiyle ölenler olmuş ama ermenilerin çoğu ölmeyip farklı ülkelere dağılmışlar. bugün arjantin'de bile tehcirden kalma ermeniler var mesela. şili'de var, venezuela'da var.. bu ülkeler soykırımı tanıyan ülkeler aynı zamanda. düşünün oralardaki lobi faaliyetlerini.. sanki şili'yi ermeni soykırımı ne ilgilendiriyor?

bir tehcir var.. nakledilirken trenlerde ölen ermeniler var.. ancak buna holocaust gibi soykırım demek ne kadar doğru bilemiyorum.

siz alman kültür ve tarihini hepimizden iyi biliyorsunuz. dresden'i duymuşsunuzdur elbette.. soykırım nedir, vahşet nedir.. tüm masonlar.org kullanıcılarına batı soykırımlarını ve 2. dünya savaşı sona erdikten sonra başlayan dresden katliamını araştırmalarını tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2013, 12:03:04 ös Gönderen: Deus Otiosus »

Ocak 30, 2013, 02:30:15 ös
Yanıtla #42
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Deus Otiosus demiş ki;

"ancak ben yine de müslüman türk halkının bir halkı soykırımdan geçirebileceğine inanmıyorum.."

Şimdi bu ne demek?... "Türk halkı müslümandır" mı demek? Yoksa "Müslüman olmayan Türk halkı bunu yapabilir, müslümanlar yapmış olamaz" mi demek?... Yoksa başka bir şey mi demek?... Yoksa amacını çok aşan bir söz mü bu?

Sakın beni kişiye karşı ön yargılı olmakla suçlamayın.

Sayın Deus Otiosus bir sonraki tümcesinde demiş ki;

"avrupa bu konuda bizden daha meşhurdur. yapılan katliamların haddi hesabı yoktur."

Avrupa bu konudan bizden daha meşhur değildir. Meşhurluğu bizimle oranlanamaz bile. Kendi içlerinde bile bir soykırım haçlı seferi düzenlemişlerdir. Tarihleri yıkımlarla, katliamlarla doludur. Katolik Kilisesi, bunların birçoğunun ya başı ya paylaşımcısıdır. Tüm bunlar çok açık ve çok sade bir tarzda Yalçın Kaya'nın "Batı'nın İki Yüzü" adlı dört kitaplık çalışmasında  belgelere dayanılarak anlatılmıştır.

Benim bu deyişlerim sadece iki tümce üzerine. Diğerlmeri üzerine de edileck çok söz var. Ancak polemiğe kolayca girilebilicek, zaten Sayın Tij'in başlarken amaçladığından pek farklı yönlere sapmış olan bu başlığın kapsamındaki tartışmalarda bulunmak istemem. Sorumun yanıtını alayım, yeter.       

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 30, 2013, 02:46:00 ös
Yanıtla #43
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Adam haklı

Konuyu mecraına getirelim ozaman.

Balkanlarda 2 milyon türk tehcir demiyeyimde zorunlu tehcir yada göç diyeyim ölmüştür.6 milyon  civarı türk anayurduna dönmüştür.
Bu kadar acıyı yaşayan bir halk soykırım yapamaz benim çıkış noktam bu.
Yahudiler hakikaten bir soykırım yaşamış olsalardı asla ve asla filistinde soykırıma girşmezlerdi.
Bırakın girşmeyi bosnadaki soykırım içinde en büyük ses onlardan gelirdi.

Anlatılan bir masalın etrafında iyi iş becerdiler ama yemeyen yemiyor işte.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 30, 2013, 03:20:52 ös
Yanıtla #44
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Şimdi bu ne demek?... "Türk halkı müslümandır" mı demek? Yoksa "Müslüman olmayan Türk halkı bunu yapabilir, müslümanlar yapmış olamaz" mi demek?... Yoksa başka bir şey mi demek?... Yoksa amacını çok aşan bir söz mü bu?"

sn. adam..

bu sadece türk toplumuyla alakalı bir tespitti. kastettiğim şey türklerin müslüman olması, müslüman oldukları için de katliam yapmayacakları ifadesi değildi. araplar da müslümandır ama piskopat bir yapıları da vardır. katliam, yakıp yıkma, ele geçirme, vahşet..arap özellikleri arasında sıralanabilir.

ben tamamen varoluşsal yapıyı kastettim. türk insanı yapı olarak katliam yapacak, hamile kadınların karnını deşip içindeki çocuğu çıkartacak vahşilikte olmamıştır hiçbir zaman. araplar buları yaparlar, avrupalılar da yaparlar. çinliler, sovyetler, onlar da bu konuların üstadıdır.

dediğim gibi ben soykırım olduğuna inanmıyorum. tabi tarih bilimsel bir bilgidir, inançlarla değil delillerle konuşulur. elde iki taraf içinde yeterince delil olmadığından "ben inanmıyorum" inanmamamın en büyük sebebi de toplum yapısı.

haa türkler negatif insanlardır. aralarında yaşarken kısa sürede dedikoducu, üç kağıtçı, kıskanç kişiliklerinden nefret edersiniz.

bir topluluğa olan kininiz sizi adaletten ayırmasın (ayet)

türkleri ne kadar sevmesem de soykırım yapmamışlardır.. o başka bu başka.

Ocak 30, 2013, 03:55:39 ös
Yanıtla #45
  • Seyirci
  • Uzman Uye

türkleri ne kadar sevmesem de soykırım yapmamışlardır.. o başka bu başka.

bu söz ağır kaçtı biraz az duralım o0rada.
Türkleri sevmesemde sözünü hangi kimliğiniz ile söylüyorsunuz öncelikle bize açıklamalısınızki bizde kiminle konuşup tartıştığımızı bilelim.

Türkleri sevmeyen çoktur yada azdır bilemem.
Türkün türkü sevmemesi ve hatta aşağılaması için ise tek kelime iğrençliktir.
Kendi çıktığı yetiştiği toplumu için bu kadar negatif söz söylemen için ortaya bişeyler dökmen lazım hani meşhur bir atasözü eteğindeki taşı dök diye.

Biz türkleri sevmek mecburiyetin yok asla yok hemde ama bunu içinde tutsa idin belki daha doğru olurdu onunda cevabı ben dürüstüm ve kimseden korkum falanda yok olacaktır olsun.

Sevmeme sebeplerini söyle sonra devam edelim,ben türkleri asil bilirim ve bu toplumda büyüdüğüm içinde şikayetim yok hassasiyet gösterdiğim bir konu beni bir türk olarak sevmeyen kimmiş ve neden bu durumda bilmek isterim.

Hani derler ya dostmusun? düşmanmısın?

Saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 30, 2013, 04:06:24 ös
Yanıtla #46
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Konu mecraından fersah fersah uzaklaşıyor.

Hiç bir bilimsel veri temelli olmaksızın birileri holokost olmamıştır diyor birileri başka bir şey diyor. Şirazesi hep mi kaymak zorunda bu konuların? diye sorası geliyor.

Konuyu burada kesiyorum. Çünkü artık iyice acaipleşti.